Japonia a învins surpinzător Germania la Cupa Mondială din Qatar, iar jurnaliștii de la Bild au remarcat un detaliu din momentul în care selecționata lui Hansi Flick conducea cu 1-0.

Takuma Asano vs Antonio Rudiger, la CM 2022 QatarFoto: JEAN CATUFFE/DPPI / Shutterstock Editorial / Profimedia

În minutul 64, Rudiger a câștigat un duel cu Asano și a ieșit în evidență prin stilul ciudat de alergare. Fundașul Germaniei, care pare că și-a dorit șă-și bată joc de adversar, a fost surprins în timp ce se uita râzând spre japonez, după ce mingea a ieșit în afara terenului.

19 minute mai târziu, chiar Takuma Asano avea să înscrie golul prin care niponii obțineau prima victorie de la Mondialul din Qatar.

„În cele din urmă, Japonia este ultima care râde”, au notat germanii de la Bild.

Ce a fost miercuri la CM 2022 Qatar: Germania, învinsă surprinzător de Japonia / Spania a reușit scorul turneului cu Costa Rica