Calificată în optimile de finală ale Ligii Campionilor la handbal masculin, Dinamo București a pierdut ultimul meci din Grupa A, scor 34-33 (19-17), în fața echipei Magdeburg.

Jucatorii echipei de handbal masculin Dinamo BucurestiFoto: Inquam Photos / Vali Marin

Magdeburg – Dinamo 34-33, în Liga Campionilor la handbal masculin

După o primă repriză controlată de germani, care au și condus la pauză cu 19-17, Dinamo a revenit pe finalul reprizei secunde, egalând scorul și primind gol în ultimul minut al partidei.

Principalii marcatori ai dinamoviștilor au fost Kuduz (5 goluri), Garcia, Kasparek, Negru și Silva (câte 4 goluri).

Dinamo București încheie grupa A a Ligii Campionilor pe locul al cincilea, cu 13 puncte acumulate și merge în play-off-ul pentru calificarea în sferturile de finală, unde va întâlni formația germană Kiel.