Calificată deja în optimile Ligii Campionilor la handbal masculin, Dinamo București a reușit o nouă victorie în Grupa A, trecând cu scorul de 30-27 (14-13) de danezii de la GOG.

Jucatorii echipei de handbal masculin Dinamo BucurestiFoto: Inquam Photos / Vali Marin

Dinamo – GOG 30-27, în Liga Campionilor la handbal masculin

Principalii marcatori pentru Dinamo au fost Kuduz 9 goluri, Kasparek 6, iar de la campioana Danemarcei s-a remarcat Pedersen 5 reuşite.

Dinamo adună 13 puncte şi egalează GOG pe locul 4. Ultimul meci pentru campioana României va fi în deplasare, cu SC Magdeburg (2 martie), conform News.ro.

Doar primele două clasate în fiecare grupă se califică direct în sferturile de finală, iar echipele de pe locurile 3-6 vor disputa meciuri în play-off, în 22 şi 30 martie 2023, urmate de sferturile de finală, în 10 şi 18 mai, respectiv Turneul Final Four, la Koln, în 17-18 iunie.

Deţinătoarea trofeului este FC Barcelona.