CSM București a obținut un egal dramatic în penultimul meci din grupele Ligii Campionilor, cu Brest Bretagne (30-30) și rămâne pe primul loc în Grupa A.

Cristina NeaguFoto: Inquam Photos / Bogdan-Ioan Buda

Cristina Neagu a făcut spectacol pentru CSM București - Lupta pentru locul 1 rămâne deschisă până în ultima etapă

Echipa antrenată de Adi Vasile a făcut o primă repriză dezamăgitoare, iar erorile mari din defensivă le-au permis franțuzoaicelor să intre la pauză cu un avantaj de 3 goluri.

În partea secundă, „tigroaicele” au jucat spectaculos, iar Cristina Neagu a avut o evoluție de excepție.

La un moment dat, bucureștencele au avut și un avantaj de două goluri, însă fetele de la Brest au revenit rapid în joc și chiar au fost aproape de a pleca cu toate punctele.

La ultima fază, Cristina Neagu a egalat pentru CSM București cu a noua reușită a meciului.

În ultimul meci al grupei, CSM București va întâlni Ljubljana pe data de 12 februarie.