CSM București a învins categoric echipa daneză Odense Handbold, scor 40-31, în etapa a XI-a a grupelor Ligii Campionilor și face încă un pas spre sferturile de finală ale competiției.

Cristina NeaguFoto: Inquam Photos / Bogdan-Ioan Buda

CSM București – Odense Handbold 40-31

Elevele lui Adi Vasile au dominat meciul, iar la pauză conduceau cu scorul de 21-11. Cristina Neagu a reușit 10 goluri, iar Crina Pintea și Liza Omorgie câte 6.

În urma acestui rezultat, CSM București își consolidează poziția de lider al Grupei A a Ligii Campionilor, cu două puncte peste următoarea clasată.

Următoarea partidă pentru fetele de la CSM București va avea loc pe 22 ianuarie, în deplasarea din Germania împotriva celor de la Bietigheim.

În Grupa B, Rapid București va evolua duminică de la ora 15:00 în deplasare, împotriva formației Esbjerg.