Echipa de handbal feminin a Rapidului a obținut o victorie categorică în Liga Campionilor, după ce a învins Buducnost (39-29), la capătul unui duel controlat de fetele lui Carlos Viver.

Suporterii echipei de handbal feminin Rapid BucurestiFoto: Inquam Photos / George Călin

Rapid București o egalează pe Gyor și păstrează șanse pentru calificarea directă în sferturi

Într-un duel disputat cu casa închisă, fetele pregătite de Carlos Viver au arătat determinare și au controlat adversara, pe care au condus-o cu un avantaj de 5 goluri la pauză.

În a doua repriză, campioana României și-a mărit avantajul, având parte de un sfârșit de meci fără emoții.

Olandeza Estavana Polman a marcat cele mai multe goluri, 6.

Succesul este unul foarte important și le apropie pe giuleștence de calificarea în sferturile de finală ale competiției.