Dinamo București s-a impus și în returul disputat joi seară împotriva polonezilor de la Wisla Plock (28-26) și a ajuns la 3 succese la rând în Liga Campionilor.

Echipa de handbal masculin Dinamo BucurestiFoto: Alex Nicodim/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Dinamo București, tot mai aproape de play-off în Liga Campionilor

Echipa antrenată de Xavi Pascual a câștigat și returul din Polonia cu Wisla Plock și a ajuns la 3 victorii la rând în cea mai tare competiție de handbal masculin.

Shebib a fost cel mai bun marcator al dulăilor (la egalitate cu Ali Zeinelabedin, 5 reușite), toate golurile fiind înscrise în prima repriză. La pauză, scorul era 12-12, dar bucureștenii s-au desprins în partea secundă și au reușit în cele din urmă să obțină victoria.

În următoarea etapă, Dinamo o va întâlni pe PPD Zagreb, campioana Croației. Dacă bate, echipa din Ștefan cel Mare este aproape sigură de play-off-ul pentru sferturi.