Luptătorul Cătălin Moroşanu, fără permis de conducerea - Conducea cu 154 km/h

de Red. Sport     HotNews.ro
Joi, 9 septembrie 2021, 12:55 Sport | Alte sporturi


Catalin Morosanu
Foto: Facebook
Luptătorul Cătălin Moroşanu a rămas fără permis de conducere după ce a fost prins circulând cu viteza de 154 de kilometri pe oră, în judeţul Buzău. El a fost amendat cu 1.305 lei, transmite News.ro.

Poliţiştii rutieri din Buzău au prins, în cadrul unor acţiuni, 22 de şoferi care au depăşit limitele legale de viteză, iar dintre aceştia 4 au predat permisele de conducere pentru următoarele 90 de zile.

"Cu cea mai mare viteză – 154 km/h – a fost înregistrat de aparatele radar, autovehiculul unui bărbat de 37 de ani, din Galaţi, ce rula pe DN2 E85, în afara localităţii Limpeziş", precizează IPJ Buzău.

Bărbatul de 37 de ani a fost amendat şi i-a fost luat permisul de conducere.

Surse locale afirmă că este vorba despre Cătălin Moroşanu. Sportivul conducea un autoturism Mercedes şi a fost prins de radar în afara localităţii buzoiene Limpeziş.

Cătălin Moroşanu a mai avut probleme similare în trecut. În primăvara acestui an, a fost prins la volan sub influenţa alcoolului, iar în 2017 a fost lăsat fără permis pentru viteză la Vaslui. Cătălin Moroşanu este consilier judeţean în Consiliul Judeţean Galaţi.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3954 vizualizari

  • +15 (21 voturi)    
    ... (Joi, 9 septembrie 2021, 13:01)

    ursu_rebegea [utilizator]

    Un intelectual rafinat, numai bun de politician.
    • +10 (10 voturi)    
      sunt multi soferi (Joi, 9 septembrie 2021, 13:46)

      Laurell [utilizator] i-a raspuns lui ursu_rebegea

      Sunt multi soferi care circula cu viteza mult peste limitele admise.
      Doar sa fie destui politisti in trafic sa amendeze.
      Permisul trebuie suspendat si 2-3 ani cand este necesar.
      • 0 (0 voturi)    
        totusi, (Vineri, 10 septembrie 2021, 8:41)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui Laurell

        157 km/h pe un traseu in care limita este de 90km/h este cam mult....Pe acel traseu, daca depasesti cu mai mult de 50 km/h viteza legala permisa, iti vor lua permisul...
  • +9 (11 voturi)    
    proletar (Joi, 9 septembrie 2021, 13:14)

    metri [utilizator]

    bombardieri din toate tarile, unitiva !
  • +8 (8 voturi)    
    fara probleme (Joi, 9 septembrie 2021, 13:16)

    iondelaafumati [utilizator]

    face contestatie si se judeca cu ei ! sigur a ales bine partidul !
  • -9 (15 voturi)    
    mda (Joi, 9 septembrie 2021, 13:17)

    SoulSearcher [utilizator]

    cam asta e viteza cu care se circula pe DN2 / E85

    altfel faci 2 zile de la bucuresti la suceava... daca ar fi sa mergi din localitate in localitate cu 50 la ora
    • +8 (12 voturi)    
      da,daaa (Joi, 9 septembrie 2021, 13:25)

      metri [utilizator] i-a raspuns lui SoulSearcher

      ..."cam asta e viteza" !?
      Pai, si daca ar fi autostrada, cam care ar fi viteza ? 254 ?!!
      • +1 (1 vot)    
        mda (Vineri, 10 septembrie 2021, 13:06)

        SoulSearcher [utilizator] i-a raspuns lui metri

        ai fost vreodata la nemti ? pe autobahn ?

        nu ? stai acasa ca nu`i de tine :DDD
  • -7 (15 voturi)    
    să dea cu piatra (Joi, 9 septembrie 2021, 13:44)

    MG [utilizator]

    cel ce nu a depășit niciodată viteza legală
    • 0 (0 voturi)    
      depinde si cu cat depasesti viteza legala (Vineri, 10 septembrie 2021, 8:43)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui MG

      Pe acel traseu viteza maxima admisa era 90km/h, dar te lasa pana la 100km/h ptr ca este in marja de eroare a radarului. Daca depasesti cu mai mult de 50 km/ (adica daca depasesti 140 km/h), atunci iti vor lua permisul.
      Deci una e sa ai 100km/h, alta este sa ai 157 km/h. Sanctiunile sunt diferite.
      • +2 (2 voturi)    
        cei 10 km ? (Vineri, 10 septembrie 2021, 10:22)

        all23 [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        Limita pe acel drum e de 100 KM /h, iar la 110 te iarta , dar la 115 iei amenda! Politistii nu ii vaneaza decat pe cei cu peste 50 km peste viteza legala , dar sunt tiruri care merg cu 120 km pe acel segment , cu numere de Belarus sau Ucraina. De aceia nu se leaga , fiindca nu trebuie sa suparam vecinii nu ? Sau poate nu stiu cum sa aplice legea ? Eu am scapat de cateva ori mergand cu 140 pe acel drum , fiindca erau altii cu peste 150 , si au fost opriti doar aceia. Nu comentez aplicarea legii, fiindca cine greseste plateste ( daca nu are pile ) , dar as dori sa fie mai prezenti in trafic domnii politisti , si cu alte teme ce tin de siguranta, Tirurile care merg peste 100 de exemplu sau cu 80 - 90 in localitate ? Farurile folosite necorespunzator noaptea ? ( pentru asta nici macar nu mai sunt oprite autovehiculele .... desi in caz de orbire efectul este cam acelasi cu cel al vitezei excesive. Tot pe acest drum vor sa puna 2 benzi de circulatie , alternativ , dar cu limita la 80 !!! Pai la 2 benzi , reduci de la 100 la 80 ?? Cam asta despre politia care gandeste preventiv .... doar la planul de amenzi .
    • +2 (2 voturi)    
      mda (Vineri, 10 septembrie 2021, 13:07)

      SoulSearcher [utilizator] i-a raspuns lui MG

      numai moralisti pe aici :DDD

      sau biciclisti..

      in rest oameni care mai stau pe drumurile patriei stiu perfect ce inseamna sa mergi legal cu 50km/h prin fiecare localitate...