Cupa Max Ausnit (ciclism): Echipa ministrului Eduard Novak, victorie în proba de contratimp

de Silviu Dumitru     HotNews.ro
Sâmbătă, 31 iulie 2021, 19:28 Sport | Alte sporturi

Eduard Novak si Team Novak
Eduard Novak, ministrul Tineretului şi Sportului, a câştigat, sâmbătă, alături de Team Novak, proba de contratimp pe echipe din cadrul competiţiei de ciclism Cupa Max Ausnit, la Lugoj.

"Ziua de azi a venit cu o victorie! Am câştigat proba de Contratimp pe echipe, alături de Team Novak cu un timp foarte bun - 28:57 min. Adrenalina este maximă şi abia aşteptăm proba de fond de mâine!", a notat Novak pe Facebook.

Pe locul doi s-a clasat echipa ACS Olimpic Zărneşti, iar pe trei a terminat CSA Steaua Bucureşti 1.

Etapa de fond este programată duminică, la ora 09:00, informează News.ro.