JO 2020, înot: Robert Glință a ratat calificarea în semifinalele probei de 200 metri spate de la Tokyo

Miercuri, 28 iulie 2021, 14:18 Sport | Alte sporturi

Robert Glinta
Sportivul Robert Glinţă nu s-a calificat, miercuri, în semifinalele probei de 200 m spate din cadrul competiţiei de înot de la Jocurile Olimpice.

Glinţă s-a clasat al treilea în prima serie, cu timpul 1:59.18, care nu a fost suficient pentru ca sportivul român să ocupe un loc de semifinale (primii 16). Robert Glinţă s-a clasat per total pe poziţia 26.

La 100 m liber feminin, Bianca Andreea Costea a ocupat locul cinci în seria a treia, cu timpul 56.35. A fost al 35-lea timp al seriilor, transmite News.ro.

2252 vizualizari

• 0 (4 voturi)
    Glințule... (Miercuri, 28 iulie 2021, 14:57)

ploiesteanu [utilizator]

Subțirel băiatule, de pe poziția ta de campion european. Nu-i nimic, ai văzut și tu Tokyo. Te-a întrecut ăsta micu.
      Precizare (Miercuri, 28 iulie 2021, 15:42)

UnObservator [utilizator] i-a raspuns lui ploiesteanu

Campion european e la 100m spate, care e total alta mancare de peste. Acolo a fost in finala si a inotat aproape la fel de rapid precum a facut-o la Budapesta (52.95 vs 52.88).

Probele unde exceleaza sunt cele de 50 si 100 m spate. Nu-i nicio surpriza ca nu e rapid in proba de 200.