Mike Tyson, dezvăluiri din închisoare: "Făceam atât de mult sex încât eram prea obosit să merg la sală"

de Red. Sport     HotNews.ro
Joi, 28 mai 2020, 12:59 Sport | Alte sporturi


Mike Tyson, la 53 de ani
Foto: Captura Twitter
​Mike Tyson a dezvăluit că întreţinea atât de multe relaţii intime în perioada în care s-a aflat în închisoare încât era prea obosit să se mai antreneze. Pugilistul și-a reluat antrenamentele pentru că vrea să revină în ring pentru meciuri cu scop caritabil.

Pugilistul Mike Tyson a povestit cum a fost în închisoare, în anii '90, atunci când a fost închis 3 ani pentru viol.

„Făceam atât de mult sex încât eram prea obosit să merg în sală şi să mă antrenez. Stăteam în celulă toată ziua. Acum nu mai poţi să ai relaţii intime cu femeile, aşa cum se întâmpla când eram tânăr.

Ele fac asta pentru bani, iar eu nu ştiam. Atunci erau amuzante, dar acum, când eşti mai în vârstă, nu mai sunt distractive. Să întreţii relaţii sexuale toată ziua nu mai e amuzant, vrei bani, ştii ce spun?!", a spus Mike Tyson, potrivit The Sun.

Tyson a renunţat la box în 2005, iar acum, ajuns la vârsta de 53 de ani, a povestit că în tinereţe şi-a cheltuit banii pe distracţii şi femei.

„Dădeam bani oamenilor pentru a întreţine relaţii intime, petreceam cu toată lumea şi făceam sex cu mamele, surorile, verişoarele lor... orgii. Am fost nebun. Eram atât de bolnav şi nu ştiam că sunt aşa. Am cumpărat multe maşini femeilor”, a mai spus pugilistul, citat de Mediafax.

Acum, Tyson a început antrenamentele pentru că vrea să revină în ring, iar un meci cu scop caritabil împotriva lui Evander Holyfield pare tot mai realizabil.

Cum arată Iron Mike la 53 de ani:








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















16213 vizualizari

  • -3 (21 voturi)    
    orice cal de cursa.. (Joi, 28 mai 2020, 13:16)

    Ismail Paine de circ [utilizator]

    ... ajunge gloabā.
    • +15 (19 voturi)    
      hmmm (Joi, 28 mai 2020, 13:21)

      Trabucodonosor [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      Daca stai si te gandesti bine, toti ajungem gloabe la o varsta, indiferent cat "de cursa" am fost :)
      • +1 (5 voturi)    
        Da, dar e bine să-ți cunoști valoarea (Vineri, 29 mai 2020, 0:55)

        mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui Trabucodonosor

        Sigur, pentru bani unii fac orice. Aici intervine caracterul pe care Mike nu l-a avut niciodată.
    • -2 (12 voturi)    
      Mult a fost; (Joi, 28 mai 2020, 13:26)

      florian3619 [utilizator] i-a raspuns lui Ismail Paine de circ

      putin i-a ramas si, in fapt, chiar face sex singur de mult timp? Inteleg ca a luat-o razna nu numai de la loviturile in cap!
  • -4 (16 voturi)    
    Se dă mare... (Joi, 28 mai 2020, 13:31)

    Sparafucile [utilizator]

    Se stie ca boxerii n-au vînă. Ma rog, am zis vînă fiindca alte expresii nu se acceptau.
    • +6 (12 voturi)    
      De unde? (Joi, 28 mai 2020, 15:25)

      Atoatestiutorul [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

      ...se stie? Nu ti-a iesit treaba cu un boxer?
      • -3 (7 voturi)    
        Da , se stie (Joi, 28 mai 2020, 20:04)

        Sparafucile [utilizator] i-a raspuns lui Atoatestiutorul

        De la consoarta ta, dezamagita la culme.
        • +2 (2 voturi)    
          Bravo,HN... (Vineri, 29 mai 2020, 7:28)

          persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

          pe mine m-ati cenzurat pentru mult mai putin.Poate mai cititi odata comentariul de mai sus.
        • +1 (1 vot)    
          Parca te vad (Vineri, 29 mai 2020, 7:33)

          persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

          spargand la seminte,smecher de smecher,boss.
    • -2 (8 voturi)    
      nici culturistii (Joi, 28 mai 2020, 16:21)

      Contrache [utilizator] i-a raspuns lui Sparafucile

      am auzit povesti din surse sigure cu adevarat triste despre ei. Nu performeaza cum trebuie.