​Echipa Dunărea Călărași a remizat, joi, scor 20-20, pe teren propriu cu Steaua București în prima etapă a Ligii Naționale de Handbal. Dunărea a revenit pe finalul partidei și a egalat în ultimul minut de joc.

Logo Liga ZimbrilorFoto: frh.ro

Partida a început echilibrat, cea mai mare diferență fiind de patru goluri în favoarea Stelei, la scorul de 7-11. Bucureștenii au condus la pauză, scor 12-14. După pauză, Dunărea Călărași a preluat pentru prima și singura dată în meci conducerea, scor 15-14, însă Steaua a marcat trei goluri consecutive, iar după un gol al Dunării, roș-albaștrii s-au distanțat la 16-19 și păreau să controleze partida. Finalul a aparținut călărășenilor, care au reușit să revină de la 18-20 și să obțină un rezultat de egalitate, scor final 20-20.