Tolo.ro: Doi consilieri din ministerul Sporturilor au sunat la o emisiune radio în care era invitată ministrul Ioana Bran și s-au dat drept admiratori

de Red. Știri     HotNews.ro
Vineri, 30 martie 2018, 12:04 Sport | Alte sporturi


Ioana Bran
Foto: Presasm.ro
Doi consilieri din cadrul Ministerului Tineretului și Sporturilor au sunat în timpul unei emisiuni radio realizată de Ovidiu Ioanițoaia cu ministrul Ioana Bran, și-ar fi schimbat numele, s-au dat drept admiratori și ar fi pus întrebări aranjate dinainte pentru șefa lor, scrie Tolo.ro care susține că alți angajați din MTS au recunoscut vocile colegilor lor.

  • UPDATE Ioana Bran a admis vineri, la Antena 3, ca vocile persoanelor care au intervenit la o emisiune radiofonică la care era invitată la Europa FM „sunt similare” cu cele ale consilierilor săi, dar spune că nu are „urechea muzicală„ pentru a se pronunța.


Luni, 12 martie, Ioana Bran a fost invitata emisiunii ”Tribuna zero”, realizată de Ovidiu Ioanițoaia la Europa FM. Pe parcursul dialogului, ministrul a avut serioase probleme, fiind evident că nu stăpânește domeniul sportului, scrie Tolo.ro

Pe parcursul discuției tot mai poticnite de la Europa FM, Ioana Bran primește o mână de ajutor de la doi ”admiratori” care intră în direct la telefon, căci acesta este formatul emisiunii.

”Bună seara! Vă sun din Bacău. Am o întrebare legată de facilități și anume: ce facilități trebuie să aibă o firmă privată care investește în sport?”, este una din întrebările venite de la un ascultător.

Ministrul răspunde prompt: ”Într-adevăr, acesta e un subiect foarte  important care ar trebui discutat în mediul de afaceri, întâlniri cu aceștia. Există și deja funcționează prevederi foarte clare. Acestea au opțiunea de a redirecționa către cluburile sportive, federații, activități sportive 20% la sută din impozitul pe profit în limita a 0,5% din cifra de afaceri”.

Ioanițoaia tresare: ”După atâția ani în sport nici eu nu știu aceste cifre”.

Citește articolul integral pe Tolo.ro

Ioana Bran (31 ani), numită ministru al Tineretului și Sporturilor din luna ianuarie, a fost secretară a Camerei Deputatilor și este deputat PSD de Satu Mare.

Potrivit presei locale, Ioana Bran este fiica cea mica a milionarului din Satu Mare Ioan Bran, patronul Distileriilor Bran, cele care produc palinca de export Bran.

Citește mai multe despre Ioana Bran:







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















9185 vizualizari

  • +21 (25 voturi)    
    A Invatzat de la Woodrea (Vineri, 30 martie 2018, 12:06)

    un domn [utilizator]

    Ce chestie..Woodrea phd professor
    • +1 (1 vot)    
      Mda (Sâmbătă, 31 martie 2018, 12:11)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Se vede ca atat stiu comunistii astia. Nu e cu nimic diferit de scrisoarea de sustinere a ministrului educatiei dupa scandalul pamblicii. Sa nu uitam ca s-au si semnalat semnaturi false care... apropo, au fost anchetate?
  • +9 (9 voturi)    
    Ovidiu ioanitOAIA e un slujitor al PSD (Vineri, 30 martie 2018, 13:43)

    Gryphus [utilizator]

    asta cu ascultatorii care intra in direct sa-i adreseze o intrebare uneia care e NIMENI PE LUME...e clar o inscenare

    intrebarile si raspunsurile pregatite, emisiunea electorala
  • +9 (9 voturi)    
    daca de la ministra nu ma asteptam la mai mult.... (Vineri, 30 martie 2018, 13:52)

    minos [utilizator]

    ....sunt socat ca Ioanitioia nu stia de posibilitatea redirectionarii a 20% din profitul companiilor. Ma intrebcati ca el mai exista? Oare stie si de redirectionarea a 2% din impozitul pe venit, care acum va deveni 3,5%? De exemplu, echipele de fotbal ale suporterilor, Otelul sau Poli TM cea din liga a 2-a au o mare parte din venituri venite din astfel de sponsorizari.
    Cautati in codul fiscal cum se face aceasta redirectionare, cei care nu stiti deja.
  • +10 (10 voturi)    
    Asa da! (Vineri, 30 martie 2018, 14:06)

    Hababaeba [utilizator]

    Nota zece la organizare! Se vede ca fiecare detaliu este planificat si pregatit cu grija, intru binele tinerei generatii.
    Reprezentarea este de asemenea una de impresie - este evident ca nu exista alternativa mai buna din acest punct de vedere. Dar nu ati vrea sa va uitati la Rica Raducanu sau la Ilie Nastase in locul dumneaei.
    Handbaliste - avem, tenismene avem, scrimeri avem, fotbalisti epilati si tineri frumosi si aratosi in discoteci - asisderea. Ce mai - cinste celor care ne-au votat, si restul stati acasa si data viitoare.
  • +8 (8 voturi)    
    Îi admiră fizicul. (Vineri, 30 martie 2018, 14:10)

    asavreau [utilizator]

    Nu inteligența.Este normal.De aceea sunt consilieri ai ministrului sportului care nu face sport.
  • +1 (1 vot)    
    stan sau bran? (Vineri, 30 martie 2018, 17:01)

    zigot [utilizator]

    este demna de stan si bran, dar de ce o cheama numai
    bran?
    la cum arata nu trebuie sa deschida gura des si nici sa
    articuleze cuvinte care sa incurajeze anumite sporturi,
    astfel sportul isi vede de treaba lui si doamna de ale
    sale;
    pe ce alte criterii ar putea presta?
    astept psd + alde
  • -5 (7 voturi)    
    Sa ne traiasca! (Vineri, 30 martie 2018, 17:34)

    Sunt_nimic! [utilizator]

    Si tanara, si frumoasa, si bogata, si desteapta!

    Cum stie pe dinafara cifrele!

    "activități sportive 20% la sută din impozitul pe profit în limita a 0,5% din cifra de afaceri”

    N-aveti ce face,
    Ioana place!!!
    • +5 (5 voturi)    
      Așa-i, domnu alteratu! (Vineri, 30 martie 2018, 20:47)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui Sunt_nimic!

      Mai bună ministresă ca asta nici în Playboy, nici în Hustler nu găsești!