Rusia va organiza luna viitoare o competitie "alternativa" pentru sportivii sai care nu au fost primiti la Olimpiada de Iarna

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 9 februarie 2018, 16:16 Sport | Alte sporturi


Rusia va tine luna viitoare o competitie “alternativa” pentru sportivii sai care au fost interzisi la Olimpiada de Iarna ce a inceput vineri in Coreea de Sud, scrie Moscow Times

Purtatorul de cuvant al Kremlinului, Dmitry Peskov, le-a cerut membrilor guvernului de la Moscova sa organizeze jocuri alternative cu aceleasi recompense financiare ca la Jocurile de iarna, potrivit cotidianului de business Vedemosti. 

“Cred ca aceasta (competitie alternativa) va avea loc dupa Jocurile Olimpice, in martie”, a spus vicepremierl Vitaly Mutko, fost ministru al sportului, potrivit Interfax.  

Vineri, Peskov, a declarat ca “nu exista nicio indoiala” ca jocurile alternative vor avea loc. “Lucrarile in acest sens sunt in desfasurare si aceste Jocuri sunt pregatite”, a declarat el potrivit agentiei TASS.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1156 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    Ce frumos (Vineri, 9 februarie 2018, 16:22)

    mitg [utilizator]

    Unde va avea loc, la Soci?
    • +1 (1 vot)    
      la deschidere, (Vineri, 9 februarie 2018, 19:37)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Dodon va aprinde flacara sovietica.
  • +7 (9 voturi)    
    Pai si dopatii ie oameni, nu? (Vineri, 9 februarie 2018, 16:30)

    marianmarian [utilizator]

    Dar de ce doar anul asta? N-ar fi mai bine sa va faceti mereu o "olimpiada" paralela? Presedinte onorific, Lance Armstrong, mega-lovitura de imagine!!!

    Chiar ma intreb daca le vine cumva mintea cea de pe urma si realizeaza in ce mega-farsa ridicola se poate transforma asa ceva, internetul o sa ofere material de ras pentru luni bune dupa asa ceva...
    • -3 (5 voturi)    
      Priviți-i voi la TV pe dopații de nord-coreeni (Vineri, 9 februarie 2018, 18:48)

      Nyk1 [utilizator] i-a raspuns lui marianmarian

      Agenți în misiune ai Iubitului Conducător Kim Jong Un.

      Sunteți chiar naivi dacă credeți că aceia nu doar că se dopează, dar se va și închide un ochi pentru că „nu dă bine” politic să iasă la iveală acest lucru, în condițiile în care aceștia participă în aceeași echipă olimpică cu „frații” sud-coreeni.
  • +5 (7 voturi)    
    asa! (Vineri, 9 februarie 2018, 16:37)

    gelu antigelu [utilizator]

    puneti bai baieti de o spartachiada, ca-n vremurile bune, sa moara Occidentul de necaz!
  • +3 (3 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 9 februarie 2018, 18:15)

    [anonim]

    • -2 (2 voturi)    
      E lângă Tiraspol, pe malul Nistrului (Vineri, 9 februarie 2018, 21:01)

      Nyk1 [utilizator] i-a raspuns lui

      Se numește Tighina pe românește.
  • 0 (0 voturi)    
    premianti (Sâmbătă, 10 februarie 2018, 14:03)

    nalbaroiu [utilizator]

    Va pot enumera de pe acum tarile care vor ocupa tot podiumul, de la locul trei la locul intai...si culoarea drapelului lor...