CE Futsal: Romania a debutat cu o victorie categorica (6-1 cu Belgia)
Au marcat: Rahou (24') pentru gazde, respectiv Raducu (4'), F. Matei (15', 40'), Lupu (23'), Sotarca (33') si Iancu (36') pentru Romania.
Urmatoarea partida a Romaniei:
Joi, 30 ianuarie
Ora 19:30/ Romania - Ucraina (Eurosport 1 direct).
Componenta grupelor:
Grupa A: Belgia, Ucraina, Romania
Grupa B: Rusia, Portugalia, Olanda
Grupa C: Italia, Azerbaijan, Slovenia
Grupa D: Spania, Cehia, Croatia.
* Primele doua clasate se califica in sferturile competitiei.
Finala mare a competitiei se va disputa pe 8 februarie, de la ora 21:30.

România și-a dublat în ultimii 5 ani deficitul comercial cu produse alimentare. În 9 luni am importat aproape 8 milioane de tone de produse agroalimentare
Topul județelor după numărul de teste COVID care se fac în fiecare zi: București pe primul loc, Vrancea pe ultimul / Datele oficiale publicate de Ministerul Sănătății
VIDEO Va deveni Podul peste Dunăre de la Brăila un „muzeu”? „Tocmai a fost emisă autorizația de construire pentru primii kilometri din drumurile de legătură”
ANALIZĂ 44 de ani de la cutremurul din 4 martie 1977: Câte clădiri a consolidat Primăria Capitalei, câte au risc seismic și ce planuri are noua administrație
Katalin Karikó, biochimista care a dezvoltat tehnologia mRNA, despre durata de eficacitate a vaccinului BioNTech - Pfizer, pentru HotNews.ro: „Dacă cei vaccinați nu se infectează, nu vom avea nevoie de o altă doză”
Profesorul Radu Gologan, după prima etapă a Olimpiadei de Matematică, organizată online: „Am descoperit uluiți extrem de multe fraude. Părinți care contestă corupția din România își impun copiii prin corupție”