CE tenis de masa Elisabeta Samara si Daniela Dodean - "argint" la dublu

de A.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 15 octombrie 2011, 20:03 Sport | Alte sporturi


Dodean/Samara - medalie de aur
Foto: Reuters
Elisabeta Samara si Daniela Dodean au pierdut finala de dublu la Europenele de tenis de masa de la Gdansk, Polonia, in fata perechii Ruta Paskauskiene (Lituania)/ Oksana Fadeeva (Rusia). Romancele au castigat primele doua seturi (11-7, 11-2), apoi au avut patru sanse de a castiga si setul 3. Le-au ratat, moment in care Fadeeva si Paskauskiene au declansat o serie fantastica: au mai castigat trei seturi la rand, implicit titlul continental.

Dodean, Samara - Fadeeva, Paskauskiene 11-7, 11-2, 10-12, 7-11, 9-11, 8-11.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1552 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    1-0 la seturi (Sâmbătă, 15 octombrie 2011, 20:38)

    Engel [utilizator]

    11-7 primul set, meciul destul de strans, insa romancele par in control.
  • +1 (1 vot)    
    2-0 (Sâmbătă, 15 octombrie 2011, 20:44)

    Engel [utilizator]

    fetele au apasat acceleratia 2-0, dupa un set controlat in totalitate 11-2
  • +1 (1 vot)    
    2-1 (Sâmbătă, 15 octombrie 2011, 20:54)

    Engel [utilizator]

    fetele au pierdut setul dupa, trei mingi de set. 12-10 de la 10-7! Hai Romania, cred ca putem invinge!
  • +1 (1 vot)    
    2-2 (Sâmbătă, 15 octombrie 2011, 21:01)

    Engel [utilizator]

    finala se incinge, rusoaicele au castigat cu 11-7 setul 4
  • +1 (1 vot)    
    2-3 (Sâmbătă, 15 octombrie 2011, 21:11)

    Engel [utilizator]

    setul 5 foarte incins, dar finalmente castigat de rusoaice!
  • +1 (1 vot)    
    Offf (Sâmbătă, 15 octombrie 2011, 21:16)

    Daniel [anonim]

    Am luat-o :(... si ce bine incepuseram..2-0 si conduceam in al 3-lea.
  • +3 (3 voturi)    
    Argint de data asta! (Sâmbătă, 15 octombrie 2011, 21:17)

    Engel [utilizator]

    bravo fetelor!
  • 0 (0 voturi)    
    ghilimele? (Duminică, 16 octombrie 2011, 11:02)

    Raluca [anonim]

    nu inteleg de ce apar acele ghilimele in titlu, nu este vorba de un eufemism, ci de un termen larg folosit ca atare. sunteti timizi?