Hotnews.ro http://www.hotnews.ro HotNews.ro - revista presei, stiri, ziare, TV, radio, documente, download, video ro Sat, 17 Feb 2018 23:39:30 GMT Sat, 17 Feb 2018 23:39:30 GMT Copyright Hotnews.ro 2013 30 Hotnews.ro 144 30 http://www.hotnews.ro http://www.hotnews.ro/images/new/logo.gif CSM Bucuresti anunta trei lovituri pe piata transferurilor: Le va aduce pe Andrea Lekic, Dragana Cvijic si Jovanka Radicevic https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22292203-csm-bucuresti-anunta-trei-lovituri-piata-transferurilor-aduce-andrea-lekic-dragana-cvijic-jovanka-radicevic.htm CSM Bucuresti se intareste in perspectiva viitorul sezon competitional, campioana Romaniei anuntand pe contul personal de Facebook transferul a trei jucatoare: Andrea Lekic, Dragana Cvijic si Jovanka Radicevic. Sat, 17 Feb 2018 11:47:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22292203-csm-bucuresti-anunta-trei-lovituri-piata-transferurilor-aduce-andrea-lekic-dragana-cvijic-jovanka-radicevic.htm Sport/TeamBall Ambros Martin va pleca de la Gyor: Urmatoarea destinatie - Rostov Don (Presa maghiara) https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22292150-ambros-martin-pleca-gyor-urmatoarea-destinatie-rostov-don-presa-maghiara.htm O schimbare importanta va avea loc la finalul actualului sezon din handbalul feminin european: Ambros Martin (selectionerul Romaniei) va pleca de la Gyor (actuala campioana a Ligii Campionilor), urmand sa pregateasca din vara echipa Rostov Don, informeaza 24.hu. Sat, 17 Feb 2018 11:14:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22292150-ambros-martin-pleca-gyor-urmatoarea-destinatie-rostov-don-presa-maghiara.htm Sport/TeamBall Alexandru Dedu, reales in functia de presedinte al FR Handbal - A avut un vot in plus fata de Narcisa Lecusanu https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22286086-alexandru-dedu-reales-functia-presedinte-handbal-avut-vot-plus-fata-narcisa-lecusanu.htm Fostul sportiv Alexandru Dedu a fost reales, miercuri, in functia de presedinte al Federatiei Romane de Handbal, invingand-o in turul doi al alegerilor desfasurate in Capitala pe Narcisa Lecusanu. Dedu a obtinut 100 de voturi, iar Lecusanu 99. Wed, 14 Feb 2018 15:18:54 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22286086-alexandru-dedu-reales-functia-presedinte-handbal-avut-vot-plus-fata-narcisa-lecusanu.htm Sport/TeamBall Handbal: Alexandru Dedu si Narcisa Lecusanu, in turul doi al alegerilor pentru presedintia FRH https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22285274-handbal-alexandru-dedu-narcisa-lecusanu-turul-doi-alegerilor-pentru-presedintia-frh.htm Actualul presedinte al Federatiei Romane de Handbal (FRH), Alexandru Dedu, si Narcisa Lecusanu au intrat in turul doi al alegerilor pentru postul de presedinte al forului national, miercuri, la Adunarea Generala de Alegeri a FRH, care are loc la RIN Grand Hotel din Bucuresti. Wed, 14 Feb 2018 11:33:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22285274-handbal-alexandru-dedu-narcisa-lecusanu-turul-doi-alegerilor-pentru-presedintia-frh.htm Sport/TeamBall Cupa EHF (f): SCM Craiova si HC Zalau si-au aflat adversarele din sferturile de finala ale competitiei https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22283133-cupa-ehf-scm-craiova-zalau-aflat-adversarele-din-sferturile-finala-ale-competitiei.htm Marti a avut loc la Viena tragerea la sorti a partidelor din sferturile de finala ale Cupei EHF la handbal feminin. Romania are doua reprezentante in aceasta faza a competitiei: SCM Craiova se va duela cu Handball Club Lada (Rusia), in timp ce HC Zalau o va intalni pe Kastamonu Belediyesi GSK (Turcia). Daca se vor califica, echipele romanesti vor fi adversare in semifinale. Tue, 13 Feb 2018 11:28:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22283133-cupa-ehf-scm-craiova-zalau-aflat-adversarele-din-sferturile-finala-ale-competitiei.htm Sport/TeamBall Liga Campionilor, handbal (f): CSM Bucuresti - Rostov-Don 22-22/ Neagu a ratat golul victoriei in ultima secunda https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22279579-liga-campionilor-handbal-csm-bucuresti-rostov-don-22-22-neagu-ratat-golul-victoriei-ultima-secunda.htm CSM Bucuresti a terminat la egalitate cu echipa rusa Rostov pe Don, 22-22 (11-12), duminica, in Sala Polivalenta ''Ioan Kunst Ghermanescu'' din Capitala, intr-un meci din Grupa principala 1 a Ligii Campionilor la handbal feminin. Sun, 11 Feb 2018 18:28:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22279579-liga-campionilor-handbal-csm-bucuresti-rostov-don-22-22-neagu-ratat-golul-victoriei-ultima-secunda.htm Sport/TeamBall Cupa EHF (f): SCM Craiova, in sferturile competitiei dupa ce a invins echipa Randers HK, scor 29-25 https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22279372-cupa-ehf-scm-craiova-sferturile-competitiei-dupa-invins-echipa-randers-scor-29-25.htm SCM Craiova a invins duminica, in deplasare, echipa daneza Randers HK, scor 29-25 (17-14), in ultimul sau meci din Grupa A a Cupei EHF la handbal feminin, calificandu-se astfel pentru prima data in sferturile de finala ale competitiei. Sun, 11 Feb 2018 15:48:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22279372-cupa-ehf-scm-craiova-sferturile-competitiei-dupa-invins-echipa-randers-scor-29-25.htm Sport/TeamBall Portugalia, noua campioana europeana la futsal: 3-2 cu Spania, dupa prelungiri https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22278667-portugalia-noua-campioana-europeana-futsal-3-2-spania-dupa-prelungiri.htm Portugalia a castigat pentru prima data titlul european la fotbal in sala, sambata, in Slovenia, ca capatul unui meci de infarct cu Spania. Lusitanii s-au impus cu 3-2, dupa prelungiri, golul victoriei fiind inscris in ultimul minut. Sun, 11 Feb 2018 06:56:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22278667-portugalia-noua-campioana-europeana-futsal-3-2-spania-dupa-prelungiri.htm Sport/TeamBall Rugby Europe Championship: Victorie categorica a Romaniei in fata Germaniei (scor 85-6) https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22278273-rugby-europe-championship-victorie-categorica-romaniei-fata-germaniei-scor-85-6.htm Nationala Romaniei a surclasat echipa Germaniei cu scorul de 85-6 (31-6), sambata, pe Cluj Arena din Cluj-Napoca, intr-un meci din Rugby Europe International Championship 2018. Sat, 10 Feb 2018 17:52:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22278273-rugby-europe-championship-victorie-categorica-romaniei-fata-germaniei-scor-85-6.htm Sport/TeamBall Steaua Bucuresti, a treia victorie in Liga Campionilor la polo https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22273265-steaua-bucuresti-treia-victorie-liga-campionilor-polo.htm Campioana en-titre a Romaniei la polo a obtinut miercuri, pe teren propriu, a treia victorie din grupa B a Ligii Campionilor, cu formatia olandeza AZC Alphen, scor 9-8, potrivit news.ro. Scorul pe reprize a fost 4-1, 1-3, 2-2, 2-2. Thu, 08 Feb 2018 00:10:16 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22273265-steaua-bucuresti-treia-victorie-liga-campionilor-polo.htm Sport/TeamBall Handbal (f): IHF - Cristina Neagu, nominalizata la titlul de cea mai buna jucatoare a lumii in 2017 https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22270299-handbal-ihf-cristina-neagu-nominalizata-titlul-cea-mai-buna-jucatoare-lumii-2017.htm Cristina Neagu (CSM Bucuresti) a fost nominalizata de catre Federatia Internationala de Handbal pentru titlul de cea mai buna jucatoare a anului 2017, distinctie pe care interul stanga a mai castigat-o in 2010, 2015 si 2016. Campioana Romaniei la handbal feminin mai are o reprezentanta in aceasta ancheta: suedeza Isabelle Gullden. Tue, 06 Feb 2018 12:48:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22270299-handbal-ihf-cristina-neagu-nominalizata-titlul-cea-mai-buna-jucatoare-lumii-2017.htm Sport/TeamBall Handbal: Accidentare grava pentru cea mai buna marcatoare a echipei Gyor - Nora Mork ar putea lipsi sase luni https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22269905-accidentare-grava-pentru-cea-mai-buna-marcatoare-echipei-gyor-nora-mork-putea-lipsi-sase-luni.htm Nora Mork, cea mai buna jucatoare a echipei Gyor Audi ETO KC, s-a accidentat grav la genunchiul drept, in repriza a doua a meciului dintre campioana Europei si Nykobing, din Grupa Principala I a Ligii Campionilor la handbal feminin. Norvegianca ar putea lipsi cel putin sase luni de pe teren, primul diagnostic fiind ruptura la ligamentul incrucisat anterior. Tue, 06 Feb 2018 09:34:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22269905-accidentare-grava-pentru-cea-mai-buna-marcatoare-echipei-gyor-nora-mork-putea-lipsi-sase-luni.htm Sport/TeamBall Philadelphia Eagles a castigat Super Bowl https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22267535-philadelphia-eagles-castigat-super-bowl.htm Philadelphia Eagles a castigat pentru prima data in istorie Super Bowl, dupa ce a invins, duminica, la Minneapolis, pe New England Patriots, cu 41-33 (22-12). Mon, 05 Feb 2018 06:41:51 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22267535-philadelphia-eagles-castigat-super-bowl.htm Sport/TeamBall Liga Campionilor (f): Victorie pentru CSM Bucuresti (31-26 pe terenul lui FC Midtjylland) https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22266751-liga-campionilor-victorie-pentru-csm-bucuresti-31-26-terenul-lui-midtjylland.htm CSM Bucuresti a bifat al doilea succes in grupa principala I a Ligii Campionilor la handbal feminin, campioana en-titre a Romaniei trecand, in deplasare, scor 31-26, de FC Midtjylland. Sun, 04 Feb 2018 15:38:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22266751-liga-campionilor-victorie-pentru-csm-bucuresti-31-26-terenul-lui-midtjylland.htm Sport/TeamBall VIDEO CE Handbal (m): Franta, medaliata cu bronz dupa ce a invins echipa Danemarcei (scor 32-29) https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22254085-handbal-franta-medaliata-bronz-dupa-invins-echipa-danemarcei-scor-32-29.htm Franta a castigat medalia de bronz la Campionatele Europene de handbal masculin din Croatia, invingand Danemarca cu scorul de 32-29 (17-14) duminica, la Zagreb, in meciul pentru locul 3. Sun, 28 Jan 2018 19:19:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22254085-handbal-franta-medaliata-bronz-dupa-invins-echipa-danemarcei-scor-32-29.htm Sport/TeamBall Cupa EHF (f): HC Zalau, la a treia victorie consecutiva in grupele competitiei (31-28 cu DHK Banik Most) https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22252560-cupa-ehf-zalau-treia-victorie-consecutiva-grupele-competitiei-31-28-dhk-banik-most.htm Echipa de handbal feminin HC Zalau a invins sambata, pe teren propriu, formatia ceha DHK Banik Most, cu scorul de 31-28 (15-13), in cea de-a patra partida din grupa D a Cupei EHF. Sat, 27 Jan 2018 17:19:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22252560-cupa-ehf-zalau-treia-victorie-consecutiva-grupele-competitiei-31-28-dhk-banik-most.htm Sport/TeamBall CM Handbal (m): Romania vs Macedonia, in play-off-ul competitiei https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22252521-handbal-romania-macedonia-play-off-competitiei.htm Nationala de handbal masculin a Romaniei se va duela cu reprezentativa Macedoniei, in faza play-off a Campionatului Mondial din 2019, potrivit tragerii la sorti de sambata, de la Zagreb. Sat, 27 Jan 2018 16:29:01 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22252521-handbal-romania-macedonia-play-off-competitiei.htm Sport/TeamBall Liga Campionilor, handbal (f): CSM Bucuresti - Gyor 28-22/ Debut excelent pentru campioana Romaniei in Grupa Principala I a competitiei https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22251011-liga-campionilor-handbal-csm-bucuresti-gyor-28-22.htm Campioana en-titre a Romaniei la handbal feminin, CSM Bucuresti, a invins vineri seara, pe teren propriu, detinatoarea Ligii Campionilor, Gyor ETO, cu scorul de 28-22 (13-11), in prima partida din Grupa Principala I a competitiei. Fri, 26 Jan 2018 20:12:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22251011-liga-campionilor-handbal-csm-bucuresti-gyor-28-22.htm Sport/TeamBall CE Handbal (m): Spania vs Franta si Danemarca vs Suedia, in semifinalele competitiei din Croatia https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22247438-handbal-spania-franta-danemarca-suedia-semifinalele-competitiei-din-croatia.htm Meciurile din cele doua grupe principale ale Campionatului European de handbal masculin din Croatia s-au incheiat miercuri seara, iar in semifinale se vor duela primele doua clasate, incrucisat, adica Franta - Spania si Danemarca - Suedia. Campioana europeana din 2016, Germania, a ratat semifinalele. Thu, 25 Jan 2018 07:21:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22247438-handbal-spania-franta-danemarca-suedia-semifinalele-competitiei-din-croatia.htm Sport/TeamBall Cupa EHF (f): DHK Banik Most - HC Zalau 22-25/ A doua victorie in grupele competitiei https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22239471-cupa-ehf-handbal-dhk-banik-most-zalau-22-25-doua-victorie-grupele-competitiei.htm Echipa de handbal feminin HC Zalau a obtinut duminica, in deplasare, a doua victorie in grupa D a Cupei EHF, cu formatia ceha DHK Banik Most, scor 25-22 (11-12). Sun, 21 Jan 2018 18:48:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-22239471-cupa-ehf-handbal-dhk-banik-most-zalau-22-25-doua-victorie-grupele-competitiei.htm Sport/TeamBall