Hotnews.ro http://www.hotnews.ro HotNews.ro - revista presei, stiri, ziare, TV, radio, documente, download, video ro Mon, 14 Oct 2019 01:35:18 GMT Mon, 14 Oct 2019 01:35:18 GMT Copyright Hotnews.ro 2013 30 Hotnews.ro 144 30 http://www.hotnews.ro http://www.hotnews.ro/images/new/logo.gif VIEDEO CM Rugby: Japonia, calificată în premieră în sferturi (28-21 cu Scoția) - Programul complet al meciurilor https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23422910-rugby-japonia-calificata-premiera-sferturi-28-21-scotia-programul-complet-meciurilor.htm Selecţionata Japoniei a intrat în posesia ultimului bilet pentru sferturile de finală ale Cupei Mondiale de rugby pe care o organizează, graţie victoriei cu 28-21 în faţa Scoţiei, duminică la Yokohama, în cadrul Grupei A, transmite Agerpres. Sun, 13 Oct 2019 14:47:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23422910-rugby-japonia-calificata-premiera-sferturi-28-21-scotia-programul-complet-meciurilor.htm Sport/TeamBall VIDEO CM Rugby: Ţara Galilor a învins Uruguay (scor 35-13) şi va evolua contra Franţei în sferturi; Tonga a învins SUA (scor 31-19) https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23422548-rugby-tara-galilor-invins-uruguay-scor-35-13-evolua-contra-frantei-sferturi-tonga-invins-sua-scor-31-19.htm Selecţionata Ţării Galilor s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mondiale de rugby din Japonia, după ce a întrecut reprezentativa Uruguay cu 35-13, duminică la Kumamoto, într-un meci din cadrul Grupei D. Sun, 13 Oct 2019 11:05:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23422548-rugby-tara-galilor-invins-uruguay-scor-35-13-evolua-contra-frantei-sferturi-tonga-invins-sua-scor-31-19.htm Sport/TeamBall Polo (m): România s-a calificat la Campionatul European din 2020 https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23422402-polo-romania-calificat-campionatul-european-din-2020.htm Naţionala masculină de polo a României a învins, duminică, reprezentativa Maltei, cu scorul de 13-7, în al doilea meci din grupa C a preliminariilor Campionatului European din 2020 şi s-a calificat la turneul final. Sun, 13 Oct 2019 09:29:47 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23422402-polo-romania-calificat-campionatul-european-din-2020.htm Sport/TeamBall VIDEO CM Rugby: Jucătorii Canadei i-au ajutat pe locuitorii din Kamaishi după trecerea taifunului Hagibis https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23422381-rugby-jucatorii-canadei-ajutat-locuitorii-din-kamaishi-dupa-trecerea-taifunului-hagibis.htm Meciul Canada - Namibia de la Cupa Mondială de rugby a fost amânat, dar jucătorii canadieni au coborât pe străzile din oraşul Kamaishi pentru a da o mână de ajutor populaţiei după trecerea taifunului Hagibis. Sun, 13 Oct 2019 09:08:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23422381-rugby-jucatorii-canadei-ajutat-locuitorii-din-kamaishi-dupa-trecerea-taifunului-hagibis.htm Sport/TeamBall Liga Campionilor, handbal (f): SCM Râmnicu Vâlcea, învinsă în deplasare de Brest (scor 37-24) https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23421878-liga-campionilor-handbal-scm-ramnicu-valcea-invinsa-deplasare-brest-scor-37-24.htm Campioana en-titre a României la handbal feminin, SCM Râmnicu Vâlcea, a fost învinsă sâmbătă, în deplasare, de formaţia franceză Brest, cu scorul de 37-24 (22-9), în a doua partidă din grupa C a Ligii Campionilor. Sat, 12 Oct 2019 19:16:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23421878-liga-campionilor-handbal-scm-ramnicu-valcea-invinsa-deplasare-brest-scor-37-24.htm Sport/TeamBall Cupa EHF (f): Corona Braşov şi Măgura Cisnădie, victorii în prima manşă din turul 2 https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23421690-cupa-ehf-corona-brasov-magura-cisnadie-victorii-prima-mansa-din-turul-2.htm Echipele de handbal feminin Corona Braşov şi Măgura Cisnădie au obţinut victorii sâmbătă, pe teren propriu, în faţa formaţiilor Bera Bera, respectiv HC Lviv, în prima manşă din turul secund al Cupei EHF. Sat, 12 Oct 2019 16:54:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23421690-cupa-ehf-corona-brasov-magura-cisnadie-victorii-prima-mansa-din-turul-2.htm Sport/TeamBall CM Rugby: Irlanda s-a calificat în sferturi, după ce a învins-o pe Samoa (scor 47-5) https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23421561-rugby-irlanda-calificat-sferturi-dupa-invins-samoa-scor-47-5.htm Reprezentativa Irlandei s-a calificat, sâmbătă, în sferturile de finală ale Cupei Mondiale de rugby, impunându-se cu scorul de 47-5, la Fukuoka, în faţa selecţionatei din Samoa, în grupa A a competiţiei. Sat, 12 Oct 2019 15:09:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23421561-rugby-irlanda-calificat-sferturi-dupa-invins-samoa-scor-47-5.htm Sport/TeamBall Liga Campionilor, handbal (m): Medvedi - Dinamo Bucureşti 20-30 / A treia victorie în grupă pentru campioana României https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23421551-liga-campionilor-handbal-medvedi-dinamo-bucuresti-20-30-treia-victorie-grupa-pentru-campioana-romaniei.htm Campioana României la handbal masculin, Dinamo Bucureşti, a învins sâmbătă, în deplasare, formaţia rusă Chekhovskie Medvedi, cu scorul de 30-20 (16-10), în cea de-a patra partidă din grupa D a Ligii Campionilor şi este lider, cu 7 puncte. Sat, 12 Oct 2019 15:00:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23421551-liga-campionilor-handbal-medvedi-dinamo-bucuresti-20-30-treia-victorie-grupa-pentru-campioana-romaniei.htm Sport/TeamBall ​Liga Campionilor (handbal f): CSM București vs Rostov Don 23-23, în al doilea meci din Grupa B https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23420443-liga-campionilor-handbal-csm-bucuresti-rostov-don-23-23-doilea-meci-din-grupa.htm Echipa de handbal feminin CSM Bucureşti a remizat, vineri, pe teren propriu, cu formaţia rusă Rostov Don, scor 23-23 (13-14), în cea de-a doua partidă din Grupa B a Ligii Campionilor. Cristina Neagu şi-a încurajat coechipierele din tribună, nefiind încă refăcută pentru a reveni pe teren. Fri, 11 Oct 2019 19:01:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23420443-liga-campionilor-handbal-csm-bucuresti-rostov-don-23-23-doilea-meci-din-grupa.htm Sport/TeamBall ​CE Polo 2020: România vs Portugalia 15-7, la turneul de calificare https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23420320-polo-2020-romania-portugalia-15-7-turneul-calificare.htm Naţionala de polo a României a învins, vineri, reprezentativa Portugaliei, cu scorul de 15-7, în primul meci din grupa C a calificărilor la Campionatul European din 2020. Fri, 11 Oct 2019 17:13:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23420320-polo-2020-romania-portugalia-15-7-turneul-calificare.htm Sport/TeamBall ​VIDEO CM Rugby: Australia vs Georgia 27-8, în Grupa D https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23420014-video-rugby-australia-georgia-27-8-grupa.htm ​Naţionala de rugby a Australiei, vicecampioana mondială, a învins vineri reprezentativa Georgiei cu scorul de 27-8 (10-3), în ultima sa partidă din Grupa D a Cupei Mondiale din Japonia, desfăşurată la Shizuoka. Fri, 11 Oct 2019 13:55:14 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23420014-video-rugby-australia-georgia-27-8-grupa.htm Sport/TeamBall Florentin Pera, antrenorul echipei SCM Râmnicu Vâlcea, a ajuns la spital după ce a acuzat dureri abdominale https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23419990-florentin-pera-antrenorul-echipei-scm-ramnicu-valcea-ajuns-spital-dupa-acuzat-dureri-abdominale.htm SCM Rm. Vâlcea se află într-o perioadă de grație, atât în Liga Națională, cât și în Liga Campionilor. Echipa s-a îndreptat cu încredere către următorul joc din Europa, cu Brest Bretagne, programat sâmbătă, de la ora 20:00, în Franța. Un eveniment nefericit a venit însă ca un șoc în tabăra vâlceană. Fri, 11 Oct 2019 13:44:47 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23419990-florentin-pera-antrenorul-echipei-scm-ramnicu-valcea-ajuns-spital-dupa-acuzat-dureri-abdominale.htm Sport/TeamBall ​CM Rugby: Echipa Noii Zeelande respinge orice tratament preferenţial: "Nu noi suntem cei care iau decizii" https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23418919-rugby-echipa-noii-zeelande-respinge-orice-tratament-preferential-nu-noi-suntem-cei-care-iau-decizii.htm Selecţionata Noii Zeelande a respins orice tratament preferenţial la Cupa Mondială de rugby, vineri, după acuzaţiile lansate de italieni, nemulţumiţi de anularea meciului direct din cauza taifunului Hagibis, informează AFP. Fri, 11 Oct 2019 07:45:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23418919-rugby-echipa-noii-zeelande-respinge-orice-tratament-preferential-nu-noi-suntem-cei-care-iau-decizii.htm Sport/TeamBall CM Rugby: Scoţia pune presiune pe Federaţia internaţională să nu anuleze meciul cu Japonia https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23417650-rugby-scotia-pune-presiune-federatia-internationala-nu-anuleze-meciul-japonia.htm Federaţia scoţiană de rugby a cerut Federaţiei internaţionale de profil să ia toate măsurile şi să se asigure că partida dintre naţionala ''ciulinilor'' şi Japonia, din Grupa A a Cupei Mondiale 2019, să aibă loc chiar şi pe un alt stadion în cazul în care oraşul Yokohama, unde ar trebui să se dispute confruntarea, va fi afectat de taifunul Hagibis. Thu, 10 Oct 2019 13:24:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23417650-rugby-scotia-pune-presiune-federatia-internationala-nu-anuleze-meciul-japonia.htm Sport/TeamBall ​VIDEO Denisa Dedu, desemnată cea mai bună jucătoare a primei etape a Ligii Campionilor https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23416907-video-denisa-dedu-desemnata-cea-mai-buna-jucatoare-primei-etape-ligii-campionilor.htm ​Handbalista română Denisa Dedu, portarul echipei CSM Bucureşti, a fost aleasă cea mai bună jucătoare a primei etape a Ligii Campionilor, în ancheta realizată pe contul de Facebook al competiţiei. Thu, 10 Oct 2019 09:42:19 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23416907-video-denisa-dedu-desemnata-cea-mai-buna-jucatoare-primei-etape-ligii-campionilor.htm Sport/TeamBall CM Rugby: Meciurile Franţa vs Anglia şi Noua Zeelandă vs Italia au fost anulate din cauza taifunului Hagibis https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23416307-rugby-meciurile-franta-anglia-noua-zeelanda-italia-fost-anulate-din-cauza-taifunului-hagibis.htm Organizatorii Cupei Mondiale de rugby au decis anularea meciurilor Franţa - Anglia şi Noua Zeelandă, din cauza taifunului Hagibis, care va lovi Japonia în week-end. Thu, 10 Oct 2019 06:42:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23416307-rugby-meciurile-franta-anglia-noua-zeelanda-italia-fost-anulate-din-cauza-taifunului-hagibis.htm Sport/TeamBall ​FIBA Europe Cup: U BT Cluj s-a calificat în grupele competiției https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23415650-fiba-europe-cup-cluj-calificat-grupele-competitiei.htm ​Echipa de baschet masculin U Banca Transilvania Cluj s-a calificat miercuri, pe teren propriu, în grupa G a FIBA Europe Cup, după ce a eliminat formaţia kosovară KB Rahoveci, scor 91-47 (51-26), în manşa retur din preliminarii. Wed, 09 Oct 2019 18:01:09 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23415650-fiba-europe-cup-cluj-calificat-grupele-competitiei.htm Sport/TeamBall VIDEO ​CM Rugby: Țara Galilor, în sferturi după victoria cu Fiji (scor 29-17) https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23415255-rugby-tara-galilor-sferturi-dupa-victoria-fiji-scor-29-17.htm Echipa de rugby a Ţării Galilor a învins Fiji cu scorul de 29-17 (14-10), într-un meci disputat miercuri în cadrul Grupei D a Cupei Mondiale din Japonia, rezultat cu care echipa britanică şi-a asigurat calificarea în sferturile de finală ale competiţiei. Wed, 09 Oct 2019 13:58:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23415255-rugby-tara-galilor-sferturi-dupa-victoria-fiji-scor-29-17.htm Sport/TeamBall VIDEO CM Rugby: Scoția se menține în cursa pentru calificarea în sferturi (61-0 cu Rusia) https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23414682-rugby-scotia-mentine-cursa-pentru-calificarea-sferturi-61-0-rusia.htm Selecţionata Scoţiei a surclasat reprezentativa Rusiei cu scorul de 61-0 (21-0), miercuri, la Shizuoka, în Grupa A a Cupei Mondiale de rugby din Japonia şi rămâne în cursa de calificare pentru sferturile de finală. Wed, 09 Oct 2019 10:13:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23414682-rugby-scotia-mentine-cursa-pentru-calificarea-sferturi-61-0-rusia.htm Sport/TeamBall Cupa Mondială de Rugby şi Marele Premiu de Formula 1 al Japoniei ar putea fi afectate de taifunul Hagibis https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23414451-cupa-mondiala-rugby-marele-premiu-formula-1-japoniei-putea-afectate-taifunul-hagibis.htm Taifunul Hagibis ar putea lovi Japonia în weekend şi afecta două competiţii sportive importante, Cupa Mondială de Rugby şi cursa de Formula 1 de la Suzuka, informează lequipe.fr. Wed, 09 Oct 2019 08:28:00 GMT https://sport.hotnews.ro/stiri-teamball-23414451-cupa-mondiala-rugby-marele-premiu-formula-1-japoniei-putea-afectate-taifunul-hagibis.htm Sport/TeamBall