Directorul departamentului de scouting al FC Hermannstadt, bătut de fotbalistul Filip Jazvic / Iuliu Mureşan: "Vom depune plângere la poliţie"

de Silviu Dumitru HotNews.ro
Preşedintele clubului Hermannstadt, Iuliu Mureşan, a dezvăluit că Răzvan Zamfir, directorul departamentului de scouting al formaţiei din Sibiu, a fost bătut de fotbalistul croat Filip Jazvic, informează telekomsport.ro.
Dan Petrescu
Champions League, preliminarii

Dan Petrescu, despre returul cu Astana: "Pentru mine personal e cel mai greu meci oficial de când sunt la CFR Cluj"

Tehnicianul Dan Petrescu a declarat, marţi, că meciul cu Astana, din manşa secundă a turului I preliminar al Champions League, este cel mai greu pentru el de când a preluat formaţia CFR Cluj.
Diogo Salomao a semnat cu FCSB

OFICIAL Diogo Salomao, fost jucător al lui Dinamo, a semnat cu FCSB

de Diana Ene HotNews.ro
Atacantul Diogo Ferreira Salomao (30 de ani) a semnat marți cu FCSB. Portughezul va îmbrăca tricoul echipei roș-albastre în sezonul 2019-2020 și va purta numărul 24.
Ianis Hagi si Tousart

L'Equipe: Olympique Marseille l-a vrut foarte mult pe Ianis Hagi, dar nu a avut bani pentru transfer

Olympique Marseille a dorit foarte mult transferul lui Ianis Hagi de la FC Viitorul, dar nu a avut bani pentru a-l achiziţiona, a scris L'Equipe, citată lephoceen.fr.
George Puscas

Presă: George Pușcaș, ofertat de ŢSKA Moscova, Fiorentina și Hamburg, însă Inter îl va lua la turneul de pregătire din China

Atacantul George Puşcaş a revenit la Inter Milano după ce echipa la care a evoluat sezonul trecut în Serie B, Palermo, a fost retrogradată în Serie D, din cauza problemelor financiare.
Incidente la meciul Viitorul vs Dinamo

Șase suporteri au fost interziși pe stadioane timp de un an, după incidentele de la FC Viitorul vs Dinamo

Șase persoane au fost sancţionate după incidentele de la meciul de la Ovidiu, dintre FC Viitorul şi FC Dinamo, anunță Gruparea mobilă de jandarmi Tomis Constanţa.
Mauricio Pochettino si fiul sau

Fiul lui Mauricio Pochettino a semnat contractul de jucător profesionist cu Tottenham

Atacantul Maurizio Pochettino a semnat, la vârsta de 18 ani, primul lui contract de jucător profesionist, cu gruparea Tottenham.
Liga 1

​Liga 1: Dinamo București, umilită la Ovidiu - 5-0 pentru Viitorul

Luni, 15 Iul 2019 Sport | Fotbal
Primul derby al noului sezon de Liga 1 a fost câștigat categoric de Viitorul Constanța. Echipa antrenată de Gică Hagi a învins, la Ovidiu, cu scorul de 5-0, formația Dinamo București și a trecut în poziția de lider a clasamentului la finalul primei etape. Partida a fost întreruptă mai mult de 20 de minute, după ce fanii dinamoviști au pătruns pe teren.
Logo Euro 2020

Aproape 20 de milioane de cereri de bilete pentru EURO 2020

Înaintea termenului limită din 12 iulie 2019, fanii au aplicat pentru un număr fără precedent de bilete la UEFA Euro-2020, 19,3 milioane, doborând recordul competiţiei, informează FRF.

Incidente la Ovidiu - Fanii dinamovişti au intrat pe teren la meciul cu Viitorul / Jandarmii au intervenit, meciul a fost înterupt

Fanii dinamovişti, aflaţi în număr de aproximativ 200, i-au înjurat pe patronul Ionuţ Negoiţă şi pe antrenorul Eugen Neagoe după numai 25 de minute de joc, la meciul FC Viitorul - Dinamo, care se dispută, luni seară, la Ovidiu.
Liga 1

​Liga 1: Gaz Metan Mediaș vs Chindia Târgoviște 2-2 / Buș a înscris de două ori, Neicuțescu și Bic au egalat

Gaz Metan Mediaș și nou-promovata Chindia Târgoviște au terminat la egalitate, scor 2-2, în prima etapa a noului sezon din Liga 1. Gazdele au condus cu 2-0 la pauză, însă dâmbovițenii au egalat în repriza secundă.
Algeria, calificata in finala Cupei Africii

Cupa Africii: Algeria și Senegal, finalistele competiției

Algeria și Senegal se vor înfrunta în finala ediției din 2019 a Cupei Africii pe Națiuni. Algeria a trecut în penultimul act de Nigeria, scor 2-1, în timp ce Senegal a învins-o pe Tunisia, scor 1-0, după prelungiri.
Razvan Marin, in tricoul lui Ajax Amsterdam

Răzvan Marin a debutat la Ajax Amsterdam în meciul amical cu Bașakșehir, scor 2-1

Răzvan Marin (23 de ani) a debutat, duminică, la Ajax Amsterdam. Românul a fost titular pentru formaţia olandeză în partida amicală cu vicecampioana Turciei, Başakşehir, scor 2-1.
Florinel Coman

Liga 1: FCSB vs Hermannstadt 4-3 / Spectacol la Pitești

Duminică, 14 Iul 2019 Sport | Fotbal
FCSB a debutat cu dreptul în noul sezon, în campionat. Vicecampioana Ligii 1 a disputat primul meci la Pitești, considerat pe teren propriu, și a câștigat cu scorul de 4-3 în fața echipei FC Hermannstadt.
Liga 1

​Liga 1: CSU Craiova vs Academica Clinceni, scor 3-2 / Final nebun de meci - două goluri în prelungiri

​Formaţia Universitatea Craiova a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, echipa nou-promovată Academica Clinceni, în prima etapă a Ligii 1, meci la care cele două grupări au înscris ultimele goluri în minutele 90+3 şi 90+5.
Matthijs De Ligt

Gazzetta dello Sport: Acord între Ajax și Juventus pentru Matthijs De Ligt - 70 de milioane de euro, plus bunusuri

Fotbalistul echipei Ajax Amsterdam, Matthijs De Ligt, ar urma să fie transferat la Juventus Torino în schimbul sumei de 70 de milioane de euro, plus bonusuri, informează Gazzetta dello Sport.
Griezmann, in tricoul Barcelonei

Antoine Griezmann: "Sunt extrem de bucuros să joc alături de Messi"

de Adrian Ilincescu HotNews.ro
Atacantul francez Antoine Griezmann, transferat vineri la FC Barcelona de la Atletico Madrid, spune că trăieşte o "bucurie incredibilă" pentru faptul că va putea juca alături de starul argentinian Lionel Messi, scrie AFP.
Liga 1

​Liga 1: CFR Cluj vs Poli Iași 1-1 / A treia remiză din tot atâtea partide disputate în noul sezon

Sâmbătă, 13 Iul 2019 Sport | Fotbal
CFR Cluj, campioana României, a terminat la egalitate, sâmbătă, scor 1-1, cu echipa Poli Iași, în prima etapă a noului sezon din Liga 1.
Sinisa Mihaljovic

Sinisa Mihajlovic a anunţat că suferă de leucemie: "Am plâns toată noaptea. Dar nu mi-e teamă, voi lupta"

Tehnicianul echipei Bologna, Sinisa Mihajlovic, a anunţat, sâmbătă, că suferă de leucemie, dar va rămâne la conducerea formaţiei italiene, relatează L’Equipe.
Liga 1

Liga 1: Astra Giurgiu vs FC Botoșani 2-2 / Oaspeții au condus cu 2-0, Patache a fost eliminat în minutul 71

Astra Giurgiu și FC Botoșani au remizat, sâmbătă, scor 2-2, în prima etapă a noului sezon din Liga I. Oaspeții au condus cu 2-0, însă au fost egalați după ce au rămas în inferioritate numerică.