Wimbledon Programul zilei a doua/ Dulgheru si Halep, ultimele reprezentante romance de la simplu

de L.A.     HotNews.ro
Joi, 23 iunie 2011, 11:42 Sport | Tenis

Wimbledon 2011
Foto: Reuters
Alexandra Dulgheru si Simona Halep isi joaca, in a patra zi a competitiei, biletele pentru turul al treilea de la Wimbledon. Dulgheru o intalneste pe rusoaica Svetlana Kuznetsova (meciul, programat initial miercuri s-a amanat cu o zi din cauza ploii), iar Simona Halep o infrunta pe campioana en-titre, americanca Serena Williams. Romania va avea, joi, si reprezentanti in competiile de dublu: Alexandra Dulgheru, Monica Niculescu si Horia Tecau.


Wimbledon, ziua a patra:


Centre Court (de la ora 15:00):

[5] Robin Soderling (Suedia) - Lleyton Hewitt (Australia)
[3] Na Li (China) - Sabine Lisicki (Germania)
Adrian Mannarino (Franta) - [3] Roger Federer (Elvetia)

Teren 1 (de la ora 15:00):

Kevin Anderson (Africa de Sud) - [2] Novak Djokovic (Serbia)
Grigor Dimitrov (Bulgaria) - [12] Jo-Wilfried Tsonga (Franta)
Laura Robson (Marea Britanie) - [5] Maria Sharapova (Rusia)

Teren 2 (de la ora 14:00):

Simona Halep (Romania) - [7] Serena Williams (SUA)
Olivier Rochus (Belgia) - [24] Juan Martin Del Potro (Argentina) 7-6(7)
[7] David Ferrer (Spania) - Ryan Harrison (SUA)
[1] Caroline Wozniacki (Danemarca) - Virginie Razzano (Franta)
Elena Baltacha (Marea Britanie) - [20] Shuai Peng (China)

Teren 3 (de la ora 14:00):

[6] Francesca Schiavone (Italia) - Barbora Zahlavova Strycova (Cehia)
[32] Marcos Baghdatis (Cipru) - Andreas Seppi (Italia)
Igor Andreev (Rusia) - Bernard Tomic (Australia)
[9] Marion Bartoli (Franta) - Lourdes Dominguez Lino (Spania)

Teren 4 (de la ora 14:00):

Kateryna Bondarenko (Ucraina) - Sara Errani (Italia)
Petra Cetkovska (Cehia) - [13] Agnieszka Radwanska (Polonia)
Melinda Czink (Ungaria) - Anastasiya Yakimova (Belarus)
Jocelyn Rae (Marea Britanie)/ Heather Watson (Marea Britanie) - Svetlana Kuznetsova (Rusia)/ Vera Zvonareva (Rusia)

Teren 5 (de la ora 14:00):

[14] Cara Black (Zimbabwe)/ Shahar Peer (Israel) - Sarah Borwell (Marea Britanie)/ Melanie South (Marea Britanie)
Mikhail Kukushkin (Kazakhstan)/ Michael Russell (SUA) - Daniel Cox (Marea Britanie)/ James Ward (Marea Britanie)
Arnaud Clement (Franta)/ Lukas Dlouhy (Cehia) - Robin Haase (Olanda)/ Kenneth Skupski (Marea Britanie)
[14] Marcel Granollers (Spania)/ Tommy Robredo (Spania) - Santiago Giraldo (Columbia)/ Pere Riba (Spania)
Sabine Lisicki (Germania)/ Samantha Stosur (Australia) - Jelena Jankovic (Serbia)/ Anastasia Pavlyuchenkova (Rusia)
Matthias Bachinger (Germania)/ Frank Moser (Germania)- Lleyton Hewitt (Australia)/ Peter Luczak (Australia)

Teren 6 (de la ora 14:00):

[4] Rohan Bopanna (India)/ Aisam-Ul-Haq Qureshi (Pakistan - Juan Sebastian Cabal (Columbia)/ Robert Farah (Columbia)
[8] Robert Lindstedt (Suedia)/ Horia Tecau (Romania) - Chris Eaton (Marea Britanie)/ Joshua Goodall (Marea Britanie)
[10] Mark Knowles (Bahamas)/ Lukasz Kubot (Polonia) - Chris Guccione (Australia)/ Adil Shamasdin (Canada)
Filip Polasek (Slovacia)/ Igor Zelenay (Slovacia) - [9] Eric Butorac (SUA)/ Jean-Julien Rojer (Antilele Olandeze)
Vitalia Diatchenko (Rusia)/ Maria Kondratieva (Rusia) - Vera Dushevina (Rusia)/ Ekaterina Makarova (Rusia)

Teren 7 (de la ora 14:00):

Sanchai Ratiwatana (Thailanda)/ Sonchat Ratiwatana (Thailanda) - James Cerretani (SUA)/ Philipp Marx (Germania)
[11] Maria Jose Martinez Sanchez (Spania)/ Anabel Medina Garrigues (Spania) - Sofia Arvidsson (Suedia)/ Andreja Klepac (Slovenia)
Jamie Murray (Marea Britanie)/ Sergiy Stakhovsky (Ucraina) - David Rice (Marea Britanie)/ Sean Thornley (Marea Britanie)
Lindsay Lee-Waters (SUA)/ Megan Moulton-Levy (SUA) - Alexandra Dulgheru (Romania)/ Magdalena Rybarikova (Slovacia)
Carlos Berlocq (Argentina)/ Ricardo Mello (Brazilia) - Jamie Delgado (Marea Britanie)/ Jonathan Marray (Marea Britanie)

Teren 8 (de la ora 14:00):

Karol Beck (Slovacia) - [26] Guillermo Garcia-Lopez (Spania)
[11] Wesley Moodie (Africa de Sud)/ Dick Norman (Belgia) - Treat Conrad Huey (Filipine)/ Izak Van Der Merwe (Africa de Sud)
Jonathan Erlich (Israel)/ Andy Ram (Israel) - Alex Bogomolov Jr. (SUA)/ Ivo Karlovic (Croatia)
Alberta Brianti (Italia)/ Eleni Daniilidou (Grecia) - [12] Yung-Jan Chan (Taiwan)/ Monica Niculescu (Romania)

Teren 9 (de la ora 14:00):

Andrey Golubev (Kazakhstan)/ Denis Istomin (Uzbekistan) - Simon Aspelin (Suedia)/ Paul Hanley (Australia)
Julien Benneteau (Franta)/ Nicolas Mahut (Franta) - Lukas Lacko (Slovacia)/ Lukas Rosol (Cehia)
Ashley Fisher (Australia)/ Stephen Huss (Australia) - Martin Damm (Cehia)/ Rogier Wassen (Olanda)
Kai-Chen Chang (Taiwan)/ Jill Craybas (SUA) - Ana Ivanovic (Serbia)/ Andrea Petkovic (Germania)
Andreas Seppi (Italia)/ Simone Vagnozzi (Italia) - [16] Daniele Bracciali (Italia)/ Frantisek Cermak (Cehia)

Teren 10 (de la ora 14:00):

Johan Brunstrom (Suedia)/ Jarkko Nieminen (Finlanda) - Scott Lipsky (SUA)/ Rajeev Ram (SUA)
Franco Ferreiro (Brazilia)/ Andre Sa (Brazilia) - [12] Juan Ignacio Chela (Argentina)/ Eduardo Schwank (Argentina)    
Anna Chakvetadze (Rusia)/ Melanie Oudin (SUA) - [4] Sania Mirza (India)/ Elena Vesnina (Rusia)
[13] Marcelo Melo (Brazilia)/ Bruno Soares (Brazilia) - Guillermo Garcia-Lopez (Spania)/ Albert Montanes (Spania)
Frederico Gil (Portugalia)/ Ruben Ramirez Hidalgo (Spania) - [6] Michael Llodra (Franta)/ Nenad Zimonjic (Serbia)

Teren 11 (de la ora 14:00):

Alessandro Motti (Italia)/ Stephane Robert (Franta) - [15] Marc Lopez (Spania)/ David Marrero (Spania)
Carsten Ball (Australia)/ Santiago Gonzalez (Mexic) - Dustin Brown (Germania)/ Michael Kohlmann (Germania)
Christopher Kas (Germania)/ Alexander Peya (Austria) - Pablo Andujar (Spania)/ Daniel Gimeno-Traver (Spania)
Sara Errani (Italia)/ Roberta Vinci (Italia) - Shuko Aoyama (Japonia)/ Rika Fujiwara (Japonia)

Teren 12 (de la ora 14:00):

[18] Ana Ivanovic (Serbia) - Eleni Daniilidou (Grecia)
[28] David Nalbandian (Argentina) - Andreas Haider-Maurer (Austria)
Dmitry Tursunov (Rusia) - [11] Jurgen Melzer (Austria)
Leos Friedl (Cehia)/ David Martin (SUA) - [2] Max Mirnyi (Belarus)/ Daniel Nestor (Canada)

Teren 14 (de la ora 14:00):

[19] Yanina Wickmayer (Belgia) - Anna Tatishvili (Georgia)
Fernando Gonzalez (Chile) - Rik De Voest (Africa de Sud)
Somdev Devvarman (India) - [18] Mikhail Youzhny (Rusia)

Teren 15 (de la ora 14:00):

[24] Dominika Cibulkova (Slovacia) - Polona Hercog (Slovenia)
[26] Maria Kirilenko (Rusia) - Tamarine Tanasugarn (Thailanda)
[10] Iveta Benesova (Cehia)/ Barbora Zahlavova Strycova (Cehia) - Dominika Cibulkova (Slovacia)/ Petra Kvitova (Cehia)
Kevin Anderson (Africa de Sud)/ Julian Knowle (Austria) - Karol Beck (Slovacia)/ David Skoch (Cehia)
Rebecca Marino (Canada)/ Ipek Senoglu (Turcia) - Natalie Grandin (Africa de Sud)/ Vladimira Uhlirova (Cehia)

Teren 16 (de la ora 14:00):

Mathilde Johansson (Franta) - [16] Julia Goerges (Germania)
Jie Zheng (China) - Misaki Doi (Japonia)
Andrea Hlavackova (Cehia) - [27] Jarmila Gajdosova (Australia)
Tsvetana Pironkova (Bulgaria)/ Chanelle Scheepers (Africa de Sud)  - [9] Julia Goerges (Germania)/ Maria Kirilenko (Rusia)
Johanna Larsson (Suedia)/ Jasmin Woehr (Germania) - Raquel Kops-Jones (SUA/ Abigail Spears (SUA)

Teren 17 (de la ora 14:00):

[14] Anastasia Pavlyuchenkova (Rusia) - Nadia Petrova (Rusia)
[20] Florian Mayer (Germania) - Xavier Malisse (Belgia)
[31] Lucie Safarova (Cehia) - Klara Zakopalova (Cehia)

Teren 18 (de la ora 14:00):

Alexandra Dulgheru (Romania) - [12] Svetlana Kuznetsova (Rusia)
[13] Viktor Troicki (Serbia) - Yen-Hsun Lu (Taiwan)
[16] Nicolas Almagro (Spania) - John Isner (SUA)
Ivan Dodig (Croatia)/ Lovro Zovko (Croatia) - [3] Mahesh Bhupathi (India)/ Leander Paes (India)

Teren 19 (de la ora 14:00):

Tamira Paszek (Austria) - Christina McHale (SUA)
Ricardo Mello (Brazilia) - [19] Michael Llodra (Franta)
Evgeniya Rodina (Rusia) - [21] Flavia Pennetta (Italia)
[13] Daniela Hantuchova (Slovacia)/ Agnieszka Radwanska (Polonia) - Sandra Klemenschits (Austria)/ Tamira Paszek (Austria)

Dupa ora 20:00 (terenul de joc va fi stabilit ulterior):

[1] Bob Bryan (SUA)/ Mike Bryan (SUA) - Maximo Gonzalez (Argentina)/ Potito Starace (Italia)
[7] Mariusz Fyrstenberg (Polonia)/ Marcin Matkowski (Polonia) - Colin Fleming (Marea Britanie)/ Ross Hutchins (Marea Britanie)
Kristina Barrois (Germania)/ Anna-Lena Groenefeld (Germania) - Casey Dellacqua (Australia)/ Rennae Stubbs (Australia)


Citeste mai multe despre   






















624 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Sâmbătă