​Wimbledon Programul de miercuri/ Hanescu - Roddick si Dulgheru - Kuznetsova, misiune dificila pentru romani in ziua a treia

de L.A.     HotNews.ro
Miercuri, 22 iunie 2011, 11:07 Sport | Tenis

Wimbledon 2011
Foto: Reuters
​Cei mai bine clasati jucatori romani din ierarhia mondiala, Victor Hanescu si Alexandra Dulgheru, au de dat un test dificil miercuri, in ziua a treia de la Wimbledon. Hanescu il va intalni pe al optulea favorit al competitiei, Andy Roddick, iar Dulgheru va juca impotriva rusoaicei Svetlana Kuznetsova, cap de serie numarul 12. Tot miercuri, Monica Niculescu o intalneste in turul al doilea pe Maria Jose Martines Sanchez, Irina Begu pe italianca Flavia Pennetta (favorita numarul 21), in timp ce alte doua romance disputa dueluri in competitia de dublu.

Update 14:00: Startul zilei a treia de la Wimbledon a fost amanat din cauza ploii. Programul meciurilor de pe Centre Court nu va fi afectat deoarece arena este acoperita.

Wimbledon, ziua a treia:

Centre Court (de la ora 15:00):


Kimiko Date-Krumm (Japonia) - [23] Venus Williams (SUA)
[1] Rafael Nadal (Spania) - Ryan Sweeting (SUA)
Victor Hanescu (Romania) - [8] Andy Roddick (SUA)

Teren 1 (de la ora 15:00):

Julien Benneteau (Franta) - [6] Tomas Berdych (Cehia)
[4] Andy Murray (Marea Britanie) - Tobias Kamke (Germania)
[8] Petra Kvitova (Cehia) - Anne Keothavong (Marea Britanie)

Teren 2 (de la ora 14:00):


[10] Mardy Fish (SUA) - Denis Istomin (Uzbekistan)
Elena Vesnina (Rusia) - [2] Vera Zvonareva (Rusia)
[24] Juan Martin Del Potro (Argentina) - Olivier Rochus (Belgia)
Alexandra Dulgheru (Romania) - [12] Svetlana Kuznetsova (Rusia)

Teren 3 (de la ora 14:00):

Mathilde Johansson (Franta) - Heather Watson (Marea Britanie)
Gilles Muller (Luxemburg) - [31] Milos Raonic (Canada)
[9] Gael Monfils (Franta) - Grega Zemlja (Slovenia)
[6] Francesca Schiavone (Italia) - Barbora Zahlavova Strycova (Cehia)

Teren 4 (de la ora 14:00):


Olga Govortsova (Belarus) - [13] Agnieszka Radwanska (Polonia)
Sabine Lisicki (Germania) - Anastasija Sevastova (Letonia)
Carlos Berlocq (Argentina)/ Ricardo Mello (Brazilia) - Jamie Delgado (Marea Britanie)/ Jonathan Marray (Marea Britanie)
Ksenia Pervak (Rusia) - Pauline Parmentier (Franta)

Teren 5 (de la ora 14:00):


Anabel Medina Garrigues (Spania) - [16] Julia Goerges (Germania)
Kevin Anderson (Africa de Sud) - Illya Marchenko (Ucraina) 6-7(5), 7-6(7), 6-4, 3-5
Andreas Seppi (Italia)/ Simone Vagnozzi (Italia) - [16] Daniele Bracciali (Italia)/ Frantisek Cermak (Cehia)
Kevin Anderson (Africa de Sud)/ Julian Knowle (Austria) - Karol Beck (Slovacia)/ David Skoch (Cehia)

Teren 6 (de la ora 14:00):

Anastasia Rodionova (Australia) - Andrea Hlavackova (Cehia)
Frederico Gil (Portugalia)/ Ruben Ramirez Hidalgo (Spania) - [6] Michael Llodra (Franta)/ Nenad Zimonjic (Serbia)
Matthias Bachinger (Germania)/ Frank Moser (Germania) - Lleyton Hewitt (Australia)/ Peter Luczak (Australia)
Vesna Dolonts (Rusia)/ Katalin Marosi (Ungaria) - [2] Kveta Peschke (Cehia)/ Katarina Srebotnik (Slovenia)

Teren 7 (de la ora 14:00):

Jie Zheng (China) - Zuzana Ondraskova (Cehia)
[13] Marcelo Melo (Brazilia)/ Bruno Soares (Brazilia) - Guillermo Garcia-Lopez (Spania)/ Albert Montanes (Spania)
[8] Shuai Peng (China)/ Jie Zheng (China) - Akgul Amanmuradova (Uzbekistan)/ Alexandra Panova (Rusia)
Kristina Barrois (Germania)/ Anna-Lena Groenefeld (Germania) - Casey Dellacqua (Australia)/ Rennae Stubbs(Australia)

Teren 8 (de la ora 14:00):

Maria Jose Martinez Sanchez (Spania) - Monica Niculescu (Romania)
[11] Wesley Moodie (Africa de Sud)/ Dick Norman (Belgia) - Treat Conrad Huey (Filipine)/ Izak Van Der Merwe (Africa de Sud)
Johan Brunstrom (Suedia)/ Jarkko Nieminen (Finlanda) - Scott Lipsky (SUA)/ Rajeev Ram (SUA)
Vitalia Diatchenko (Rusia)/ Maria Kondratieva (Rusia) - Vera Dushevina (Rusia)/ Ekaterina Makarova (Rusia)

Teren 9 (de la ora 14:00):

Kristina Barrois (Germania) - Petra Cetkovska (Cehia)
Leos Friedl (Cehia)/ David Martin (SUA) - [2] Max Mirnyi (Belarus)/ Daniel Nestor (Canada)
Ivan Dodig (Croatia)/ Lovro Zovko (Croatia) - [3] Mahesh Bhupathi (India)/ Leander Paes (India)
Sorana Cirstea (Romania)/ Ayumi Morita (Japonia) - [15] Chia-Jung Chuang (Taiwan)/ Su-Wei Hsieh (Taiwan)

Teren 10 (de la ora 14:00):

Alona Bondarenko (Ucraina) - [27] Jarmila Gajdosova (Australia)
Grigor Dimitrov (Bulgaria) - Cedrik-Marcel Stebe (Germania) 7-5, 7-5, 3-3         
Filip Polasek (Slovacia)/ Igor Zelenay (Slovacia) - [9] Eric Butorac (SUA)/ Jean-Julien Rojer (Antilele Olandeze)
Alexandr Dolgopolov (Ucraina)/ Xavier Malisse (Belgia) - Grigor Dimitrov (Bulgaria)/ Dmitry Tursunov (Rusia)

Teren 11 (de la ora 14:00):


Evgeniya Rodina (Rusia) - Chanelle Scheepers (Africa de Sud)
Ashley Fisher (Australia)/ Stephen Huss (Australia) - Martin Damm (Cehia)/ Rogier Wassen (Olanda)
Michaella Krajicek (Olanda)/ Lucie Safarova (Cehia) - Urszula Radwanska (Polonia)/ Arina Rodionova (Rusia)
Sanchai Ratiwatana (Thailanda)/ Sonchat Ratiwatana (Thailanda) - James Cerretani (SUA)/ Philipp Marx (Germania)

Teren 12 (de la ora 14:00):

[17] Richard Gasquet (Franta) - Igor Kunitsyn (Rusia)
Robin Haase (Olanda) - [21] Fernando Verdasco (Spania)    
Iveta Benesova (Cehia) - [4] Victoria Azarenka (Belarus)
[19] Yanina Wickmayer (Belgia) - Anna Tatishvili (Georgia)
    
Teren 14 (de la ora 14:00):


Misaki Doi (Japonia) - [30] Bethanie Mattek-Sands (SUA)
[25] Juan Ignacio Chela (Argentina) - Alex Bogomolov Jr. (SUA)
Lukasz Kubot (Polonia) - Ivo Karlovic (Croatia)
[14] Anastasia Pavlyuchenkova (Rusia) - Nadia Petrova (Rusia)

Teren 15 (de la ora 14:00):

[24] Dominika Cibulkova (Slovacia) - Mirjana Lucic (Croatia)
Mikhail Kukushkin (Kazakhstan)/ Michael Russell (SUA) - Daniel Cox (Marea Britanie)/ James Ward (Marea Britanie)
Ryan Harrison (SUA)/ Travis Rettenmaier (SUA) - [5] Jurgen Melzer (Austria)/ Philipp Petzschner (Germania)
Kateryna Bondarenko (Ucraina) - Sara Errani (Italia)

Teren 16 (de la ora 14:00):


Irina-Camelia Begu (Romania) - [21] Flavia Pennetta (Italia)
Carsten Ball (Australia)/ Santiago Gonzalez (Mexico) - Dustin Brown (Germania)/ Michael Kohlmann (Germania)
[1] Vania King (SUA)/ Yaroslava Shvedova (Kazakhstan) - Simona Halep (Romania)/ Varvara Lepchenko (SUA)
Tamira Paszek (Austria) - Christina McHale (SUA)

Teren 17 (de la ora 14:00):

[32] Tsvetana Pironkova (Bulgaria) - Petra Martic (Croatia)
Rainer Schuettler (Germania) - Feliciano Lopez (Spania)
Dudi Sela (Israel) - [15] Gilles Simon (Franta)
Rebecca Marino (Canada) - [29] Roberta Vinci (Italia)

Teren 18 (de la ora 14:00):


Simone Bolelli (Italia) - [14] Stanislas Wawrinka (Elvetia)
Ernests Gulbis (Letonia) - Dmitry Tursunov (Rusia) 3-6, 6-3, 5-5
Angelique Kerber (Germania) - Laura Robson (Marea Britanie)
Sergiy Stakhovsky (Ucraina) - Ivan Ljubicic (Croatia)

Teren 19 (de la ora 14:00):

Polona Hercog (Slovenia) - Johanna Larsson (Suedia)
[4] Rohan Bopanna (India)/ Aisam-Ul-Haq Qureshi (Pakistan) - Juan Sebastian Cabal (Columbia)/ Robert Farah (Columbia)
Johanna Larsson (Suedia)/ Jasmin Woehr (Germania) - Raquel Kops-Jones (SUA)/ Abigail Spears (SUA)
[1] Bob Bryan (SUA)/ Mike Bryan (SUA) - Maximo Gonzalez (Argentina)/ Potito Starace (Italia)

Dupa ora 19:30 (terenul de joc se va stabili ulterior):

Stephanie Dubois (Canada) - [11] Andrea Petkovic (Germania)
[25] Daniela Hantuchova (Slovacia) - Marina Erakovic (Noua Zeelanda)
[3] Liezel Huber (SUA)/ Lisa Raymond (SUA) - Jelena Dokic (Australia)/ Bojana Jovanovski (Serbia)
Naomi Broady (Marea Britanie)/ Emily Webley-Smith (Marea Britanie) - Renata Voracova (Cehia)/ Galina Voskoboeva (Kazakhstan)
Mariya Koryttseva (Ucraina)/ Tatiana Poutchek (Belarus) - Alize Cornet (Franta)/ Aravane Rezai (Franta)


Citeste mai multe despre   



















758 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Duminică