Marbella: Irina Begu, calificare superba in semifinale

de A.I.     HotNews.ro
Vineri, 8 aprilie 2011, 19:06 Sport | Tenis

Irina Begu
Foto: AGERPRES
Irina-Camelia Begu continua parcursul de senzatie de la Marbella, turneu dotat cu premii in valoare totala de 220.000 de dolari. Venita din calificari, jucatoarea romana a ajuns semifinale, dupa ce trecut, in minim de seturi, de cehoaica Klara Zakopalova, scor 6-3, 6-3.

Pentru performanta sa, Irina a primit un cec in valoare de 10.200 de dolari si 130 de puncte in clasamentul WTA.

Pentru un loc in marea finala, Begu se va duela cu castigatoarea dintre Laura Arruabarrena-Vecino si Svetlana Kuznetsova.

Tot vineri, Alexandra Dulgheru a fost eliminata in "sferturi" de catre Sarra Errani din Italia, scor 6-2, 6-2.

La Casablanca, Hanescu a promovat in semifinale, unde il va intalni pe Starace, iar Horia Tecau si Robert Lindstedt (Suedia) vor disputa finala la dublu.


Citeste mai multe despre   























1448 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    Bravo (Vineri, 8 aprilie 2011, 19:23)

    stefan [anonim]

    BRAVO BRAVO BRAVO !!!!
  • +1 (1 vot)    
    Ciao (Vineri, 8 aprilie 2011, 20:44)

    Dumasco [utilizator]

    Felicitari !
  • +1 (1 vot)    
    Dupa (Vineri, 8 aprilie 2011, 21:30)

    Radu [anonim]

    jocul prestat cu Zakopalova, o poate bate si pe Kuznetova. Numai sa nu se piarda, psihic vorbind. Dar si psihic mi s-a parut tare. Felicitari
  • +1 (1 vot)    
    foarte frumos (Vineri, 8 aprilie 2011, 22:20)

    stelian [anonim]

    A venit din calificari... a muncit si a reusit o performanta demna de respect. Felicitari si pentru Alexandra, a avut meciuri grele... suntem alaturi de Irina in semifinale !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Bravvvvvvvvvvvvvooooooooooo!!!! (Sâmbătă, 9 aprilie 2011, 14:17)

    ogi [anonim]

    In sfirsit inca o fata care impreuna cu Dulgheru stiu ce vor si cred ca vor face performanta.
    Mult succes
  • 0 (0 voturi)    
    S-a calificat (Sâmbătă, 9 aprilie 2011, 18:03)

    Ploiesteanu [anonim]

    In finala cu AZARENKA . A batut-o pe Kuznetova in 3 seturi 3-6 7-6 6-4. De-a dreptul extraordinar, dupa 3 ore si un sfert.
  • 0 (0 voturi)    
    Finalista! (Sâmbătă, 9 aprilie 2011, 18:03)

    tudor [anonim]

    Bravo Irina pentru calificarea in finala dupa un meci epuizant cu Kuznetova! Succes in finala cu Azarenka!
  • 0 (0 voturi)    
    A castigattttttt (Sâmbătă, 9 aprilie 2011, 18:19)

    stefan [anonim]

    Bravo a batut balaurul !!!!
    Va rog frumos HOTNEWS puneti stirea asta acolo sus de tot sa o vada toti...din calificari a venit si a ajuns in finala PUTINI au reusit aceasta performanta. VA ROG FRUMOS.... nu imi postati comentariul dar puneti stirea :)