​Australian Open Programul zilei de joi/ Sase romani participa in cea de-a patra zi

de L.A.     HotNews.ro
Miercuri, 19 ianuarie 2011, 17:43 Sport | Tenis

Sorana Cirstea
Foto: Reuters
Sorana Cirstea si Simona Halep incearca joi sa se alature Monicai Niculescu in turul al treilea al turneului de Grand Slam Australian Open. Misiunea lor nu va fi insa usoara, Cirstea urmand a o intalni pe a zecea favorita a competitiei, israelianca Shahar Peer, iar Halep o va infrunta pe rusoaica Alisa Kleybanova, favorita numarul 24. Alaturi de cele doua, alti patru romani vor intra joi in competitia de dublu: Monica Niculescu, Ioana Raluca Olaru, Alexandra Dulgheru si Horia Tecau. 

Program Australian Open, ziua a patra (incepand cu 02:00, ora Romaniei):

Rod Laver Arena

Carla Suarez Navarro (Spania) - [3] Kim Clijsters (Belgia)
[1] Rafael Nadal (Spania) - Ryan Sweeting (SUA)
[13] Nadia Petrova (Rusia) - Alicia Molik (Australia)

Dupa 10:00 (ora Romaniei):
[5] Samantha Stosur (Australia) - Vera Dushevina (Rusia)
Juan Martin Del Potro (Argentina) - [21] Marcos Baghdatis (Cipru)

Hisense Arena

[7] Jelena Jankovic (Serbia) - Shuai Peng (China)
Bernard Tomic (Australia) - [31] Feliciano Lopez (Spania)
Bojana Jovanovski (Serbia) - [2] Vera Zvonareva (Rusia)
[4] Robin Söderling (Suedia) - Gilles Muller (Luxemburg)

Margaret Court Arena

Sorana Cirstea (Romania) - [10] Shahar Peer (Israel)
Iveta Benesova (Cehia) - [18] Maria Kirilenko (Rusia)
Andreas Seppi (Italia) - [13] Jo-Wilfried Tsonga (Franta)
[31] Lucie Safarova (Cehia) - Klara Zakopalova (Cehia)

Dupa 10:00 (ora Romaniei):
Illya Marchenko (Ucraina) - [5] Andy Murray (Marea Britanie)

Teren 2:

[22] Flavia Pennetta (Italia) - Lourdes Dominguez Lino (Spania)
Petra Martic (Croatia) - [12] Agnieszka Radwanska (Polonia)
Santiago Giraldo (Columbia) - [15] Marin Cilic (Croatia)
Michael Russell (SUA) - [7] David Ferrer (Spania)

Teren 3:

Milos Raonic (Canada) - [22] Michael Llodra (Franta)
[26] Maria Jose Martinez Sanchez (Spania) - Alize Cornet (Franta)
[16] Anastasia Pavlyuchenkova (Rusia) - Kristina Barrois (Germania)
[20] John Isner (SUA) - Radek Stepanek (Cehia)

Teren 5:

Marina Erakovic (Noua Zeelanda)/ Tamarine Tanasugarn (Thailanda) - [2] Kveta Peschke (Cehia)/ Katarina Srebotnik (Slovenia)
Sybille Bammer (Austria)/ Anastasija Sevastova (Letonia) - Andrea Hlavackova (Cehia)/ Lucie Hradecka (Cehia)
Eleni Daniilidou (Grecia)/ Kaia Kanepi (Estonia) - Lourdes Dominguez Lino (Spania)/ Carla Suarez Navarro (Spania)

Teren 6:

Caroline Garcia (Franta) - Ayumi Morita (Japonia)
[10] Mikhail Youzhny (Rusia) - Blaz Kavcic (Slovenia)
Lesya Tsurenko (Ucraina) - Ekaterina Makarova (Rusia)
[27] David Nalbandian (Argentina) - Richard Berankis (Lituania)

Teren 7:

Benjamin Becker (Germania) - Alexandr Dolgopolov (Ucraina)
Tammi Patterson (Australia)/ Olivia Rogowska (Australia) - Jill Craybas (SUA)/ Olga Savchuk (Ucraina)
Vitalia Diatchenko (Rusia)/ Tatiana Poutchek (Belarus) - [7] Julia Goerges (Germania)/ Lisa Raymond (SUA)
Feliciano Lopez (Spania)/ Juan Monaco (Argentina) - Marinko Matosevic (Australia)/ John Millman (Australia)

Teren 8:

[24] Alisa Kleybanova (Rusia) - Simona Halep (Romania)
[32] Guillermo Garcia-Lopez (Spania) - Eduardo Schwank (Argentina)
Simona Halep (Romania)/ Yanina Wickmayer (Belgia) - Liga Dekmeijere (Letonia)/ Ayumi Morita (Japonia)
[11] Jurgen Melzer (Austria) - Pere Riba (Spania)


Teren 10:

Yen-Hsun Lu (Taiwan)/ Rainer Schuettler (Germania) - Simon Aspelin (Suedia)/ Alexander Peya (Austria)
Ioana Raluca Olaru (Romania)/ Zuzana Ondraskova (Cehia) - Olga Govortsova (Belarus)/ Alla Kudryavtseva (Rusia)
[9] Wesley Moodie (Africa de Sud)/ Dick Norman (Belgia) - Xavier Malisse (Belgia)/ Jamie Murray (Marea Britanie)
[13] Marcel Granollers (Spania)/ Tommy Robredo (Spania) - Edouard Roger-Vasselin (Franta)/ Gilles Simon (Franta)

Teren 11:

Daniele Bracciali (Italia)/ Potito Starace (Italia) - [15] Nicolas Almagro (Spania)/ Marc Lopez (Spania)
[4] Lukasz Kubot (Polonia)/ Oliver Marach (Austria) - Johan Brunstrom (Suedia)/ Stephen Huss (Australia)
[10] Monica Niculescu (Romania)/ Zi Yan (China) - Klaudia Jans (Polonia)/ Alicja Rosolska (Polonia)
[5] Mariusz Fyrstenberg (Polonia)/ Marcin Matkowski (Polonia) - Guillermo Garcia-Lopez (Spania)/ Albert Montanes (Spania)

Teren 13:

Sophie Letcher (Australia)/ Viktorija Rajicic (Australia) - Maria Kondratieva (Rusia)/ Sophie Lefevre (Franta)
Tamira Paszek (Austria)/ Tsvetana Pironkova (Bulgaria) - [5] Cara Black (Zimbabwe)/ Anastasia Rodionova (Australia)
Colin Ebelthite (Australia)/ Adam Feeney (Australia) - [11] Robert Lindstedt (Suedia)/ Horia Tecau (Romania)
[11] Francesca Schiavone (Italia)/ Rennae Stubbs (Australia) - Michaella Krajicek (Olanda)/ Petra Kvitova (Cehia)

Teren 14:

[14] Jonathan Erlich (Israel)/ Andy Ram (Israel) - Colin Fleming (Marea Britanie)/ Ross Hutchins (Marea Britanie)
Alexandra Dulgheru (Romania)/ Magdalena Rybarikova (Slovacia) - Vania King (SUA)/ Arantxa Parra Santonja (Spania)
[14] Shahar Peer (Israel)/ Shuai Peng (China) - Tatjana Malek (Germania)/ Andrea Petkovic (Germania)
[6] Iveta Benesova (Cehia)/ Barbora Zahlavova Strycova (Cehia) - Kateryna Bondarenko (Ucraina)/ Dinara Safina (Rusia)

Teren 18:

Bjorn Phau (Germania)/ Janko Tipsarevic (Serbia)    - Ivan Ljubicic (Croatia)/ Lovro Zovko (Croatia)
Anna Chakvetadze (Rusia) - [25] Petra Kvitova (Cehia)
Jan Hernych (Cehia) - [30] Thomaz Bellucci (Brazilia)

Teren 19:

Ivo Karlovic (Croatia)/ Dusan Vemic (Serbia) - [3] Mahesh Bhupathi (India)/ Leander Paes (India)
Filip Polasek (Slovacia)/ Igor Zelenay (Slovacia) - [16] Marcelo Melo (Brazilia)/ Bruno Soares (Brazilia)
Jelena Dokic(Australia)/ Sally Peers (Australia) - [16] Timea Bacsinszky (Elvetia)/ Tathiana Garbin (Italia)
Romina Oprandi (Italia)/ Jasmin Woehr (Germania) - [12] Victoria Azarenka (Belarus)/ Maria Kirilenko (Rusia)

Teren 21:

Franco Ferreiro (Brazilia)/ Andre Sa (Brazilia) - [10] Rohan Bopanna (India)/ Aisam-Ul-Haq Qureshi (Pakistan)
Michael Berrer (Germania)/ Florian Mayer (Germania) - Rameez Junaid (Australia)/ Tobias Kamke (Germania)
Ashley Fisher (Australia)/ Jordan Kerr (Australia) - Ivan Dodig (Croatia)/ Jarkko Nieminen (Finlanda)
Benjamin Becker (Germania)/ Michael Kohlmann (Germania) - Robin Haase(Olanda)/ Viktor Troicki (Serbia)


Citeste mai multe despre   



















952 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Marţi