Australian Open Programul zilei de miercuri

de L.A.     HotNews.ro
Marţi, 18 ianuarie 2011, 17:15 Sport | Tenis

Roger Federer, la Australian Open
Foto: Reuters
Roger Federer il intalneste miercuri, in runda a doua a turneului de Grand Slam Australian Open, pe francezul Gilles Simon, jucator pe care l-a mai intalnit de doua ori in cariera, dar in fata caruia nu a reusit sa castige pana acum. Tot in cea de-a treia zi a competitiei vor intra pe teren si patru romani: Monica Niculescu la simplu si Sorana Cirstea, Edina Gallovits-Hall si Victor Hanescu la dublu.

Gilles Simon il conduce pe Roger Federer in intalnirile directe, cu 2-0. Francezul s-a impus de doua ori in fata elvetianului, de fiecare data in trei seturi: in 2008 la Masters Cup din China si in 2009 la Masters Series Canada.


Program Australian Open, miercuri, 19.01.2011 (incepand cu 02:00, ora Romaniei)


Rod Laver Arena:

[11] Justine Henin (Belgia) - Elena Baltacha (Marea Britanie)
[8] Andy Roddick (SUA) - Igor Kunitsyn (Rusia)
[4] Venus Williams (SUA) - Sandra Zahlavova (Cehia)

Dupa 10:00 (ora Romaniei):
Jelena Dokic (Australia) - Barbora Zahlavova Strycova (Cehia)
Gilles Simon (Franta) - [2] Roger Federer (Elvetia)

Hisense Arena

[1] Caroline Wozniacki (Danemarca) - Vania King (SUA)
Janko Tipsarevic (Serbia) - [9] Fernando Verdasco (Spania)
Virginie Razzano (Franta) - [14] Maria Sharapova (Rusia)
Ivan Dodig (Croatia) - [3] Novak Djokovic (Serbia]

Margaret Court Arena

[6] Tomas Berdych (Cehia) - Philipp Kohlschreiber (Germania)
Andrea Hlavackova (Cehia) - [8] Victoria Azarenka (Belarus)
Rebecca Marino (Canada) - [6] Francesca Schiavone (Italia)
[9] Na Li (China) - Evgeniya Rodina (Rusia)

Dupa 10:00 (ora Romaniei):
Frederico Gil (Portugalia) - [12] Gael Monfils (Franta)

Teren 2:

Arantxa Rus (Olanda) - [23] Svetlana Kuznetsova (Rusia)
Benoit Paire (Franta) - [17] Ivan Ljubicic (Croatia)
Vesna Manasieva (Rusia) - [15] Marion Bartoli (Franta)
[19] Stanislas Wawrinka (Elvetia) - Grigor Dimitrov (Bulgaria)

Teren 3:

[16] Mardy Fish (SUA) - Tommy Robredo (Spania)
[14] Nicolas Almagro (Spania) - Igor Andreev (Rusia)
[21] Yanina Wickmayer (Belgia) - Anastasija Sevastova (Letonia)
Anne Keothavong (Marea Britanie) - [30] Andrea Petkovic (Germania)

Teren 5:

Alize Cornet (Franta)/ Edina Gallovits-Hall (Romania) - Natalie Grandin (Africa de Sud)/ Vladimira Uhlirova (Cehia)
Kirsten Flipkens (Belgia)/ Mariya Koryttseva (Ucraina) - [9] Bethanie Mattek-Sands (SUA)/ Meghann Shaughnessy (SUA)
Kristina Barrois (Germania)/ Angelique Kerber (Germania) - Anna-Lena Groenefeld (Germania)/ Patty Schnyder (Elvetia)
Dustin Brown (Germania)/ Rogier Wassen (Olanda) - Dmitry Tursunov (Rusia)/ Mischa Zverev (Germania)

Teren 6:

Florian Mayer (Germania) - Kei Nishikori (Japonia)
Robin Haase (Olanda) - [26] Juan Monaco (Argentina)
[32] Tsvetana Pironkova (Bulgaria) - Monica Niculescu (Romania)
[1] Bob Bryan (SUA)/ Mike Bryan (SUA) - Scott Lipsky (SUA)/ Rajeev Ram (SUA)

Teren 7:

[3] Liezel Huber (SUA)/ Nadia Petrova (Rusia) - Daniella Dominikovic (Australia)/ Jessica Moore (Australia)
[13] Elena Vesnina (Rusia)/ Vera Zvonareva (Rusia) - Monique Adamczak (Australia)/ Isabella Holland (Australia)
David Marrero (Spania)/ Ruben Ramirez Hidalgo (Spania) - [7] Lukas Dlouhy (Cehia)/ Paul Hanley (Australia)
[25] Albert Montanes (Spania) - Xavier Malisse (Belgia)

Teren 8:

Sergiy Stakhovsky (Ucraina) - Lukasz Kubot (Polonia)
Adrian Mannarino (Franta) - [28] Richard Gasquet (Franta)
[20] Kaia Kanepi (Estonia) - Julia Goerges (Germania)
Matthew Ebden (Australia)/ Peter Luczak (Australia) - Samuel Groth (Australia)/ Greg Jones (Australia)

Teren 10:

Alexandr Dolgopolov (Ucraina)/ Jan Hajek (Cehia) - Fabio Fognini (Italia)/ Lukas Lacko (Slovacia)
Sofia Arvidsson (Suedia)/ Johanna Larsson (Suedia) - Akgul Amanmuradova (Uzbekistan)/ Darya Kustova (Belarus)
Dudi Sela (Israel)/ Andreas Seppi (Italia) - Santiago Gonzalez (Mexic)/ Philipp Marx (Germania)
Juan Ignacio Chela (Argentina)/ Leonardo Mayer (Argentina) - Sergiy Stakhovsky (Ucraina)/ Mikhail Youzhny (Rusia)

Teren 11:

Pablo Andujar (Spania)/ Daniel Gimeno-Traver (Spania) - Pablo Cuevas (Uruguay)/ Eduardo Schwank (Argentina)
Sara Errani (Italia)/ Roberta Vinci (Italia) - [4] Nuria Llagostera Vives (Spania)[4]/ Maria Jose Martinez Sanchez (Spania)
Travis Parrott (SUA)/ Ken Skupski (Marea Britanie) - Jeremy Chardy (Franta)/ Arnaud Clement (Franta)
[12] Mark Knowles (Bahamas)/ Michal Mertinak(Slovacia) - Teymuraz Gabashvili (Rusia)/ Mikhail Kukushkin (Kazakhstan)         

Teren 13:

Raquel Kops-Jones (SUA)/ Abigail Spears (SUA) - Polona Hercog (Slovenia)/ Petra Martic (Croatia)
James Lemke (Australia)/ Matt Reid (Australia) - Carsten Ball (Australia)/ Chris Guccione (Australia)
Jarmila Groth (Australia)/ Klara Zakopalova (Cehia) - Carly Gullickson (SUA)/ Melanie Oudin (SUA)
Sophie Ferguson (Australia)/ Alicia Molik (Australia) - Alberta Brianti (Italia)/ Anna Chakvetadze (Rusia)

Teren 14:

Sarah Borwell (Marea Britanie)/ Marie-Eve Pelletier (Canada) - Sorana Cirstea (Romania)/ Lucie Safarova (Cehia)
Frantisek Cermak (Cehia)/ Christopher Kas (Germania) - Carlos Berlocq (Argentina)/ Pere Riba (Spania)
Vera Dushevina (Rusia)/ Ekaterina Makarova (Rusia) - [15] Alisa Kleybanova (Rusia)/ Anabel Medina Garrigues (Spania)

Teren 18:

Regina Kulikova (Rusia) - Chanelle Scheepers (Africa de Sud)
Alberta Brianti (Italia) - [29] Dominika Cibulkova (Slovacia)
[29] Viktor Troicki (Serbia) - Nicolas Mahut (Franta)
James Duckworth (Australia)/ Benjamin Mitchell (Australia) - [2] Max Mirnyi (Belarus)/ Daniel Nestor (Canada)

Teren 19:

Jade Hopper (Australia)/ Monika Wejnert (Australia) - Chia-Jung Chuang(Taiwan)/ Su-Wei Hsieh (Taiwan)
Bojana Jovanovski (Serbia)/ Varvara Lepchenko (SUA) - Kimiko Date-Krumm (Japonia)/ Shuai Zhang (China)
[8] Michael Llodra (Franta)/ Nenad Zimonjic (Serbia) - Kevin Anderson (Africa de Sud)/ Victor Hanescu (Romania)
[8] Yung-Jan Chan (Taiwan)/ Agnieszka Radwanska (Polonia) - Dominika Cibulkova (Slovacia)/ Anastasia Pavlyuchenkova (Rusia)


Teren 21:

Andrey Golubev (Kazakhstan)/ Denis Istomin (Uzbekistan) - Eric Butorac (SUA)/ Jean-Julien Rojer (Antilele Olandeze)
[1] Gisela Dulko (Argentina)/ Flavia Pennetta (Italia) - Sania Mirza (India)/ Renata Voracova (Cehia)
Brian Dabul (Argentina)/ Santiago Giraldo (Columbia) - [6] Jurgen Melzer(Austria)/ Philipp Petzschner (Germania)


Citeste mai multe despre   























1286 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Mai exact, pls (Marţi, 18 ianuarie 2011, 21:07)

    nickname [anonim]

    Ora de la care joaca romanii>
    Sau e secret?!


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Vineri