Australian Open Trei romani intra in actiune in prima zi

de L.A.     HotNews.ro
Duminică, 16 ianuarie 2011, 17:39 Sport | Tenis

Incepe Australian Open 2011
Foto: Reuters
Roger Federer, Novak Djokovic, Caroline Wozniacki si Venus Williams intra in actiune in prima zi a turneului Australian Open, primul Grand Slam al anului. De asemenea, tot luni, trei din cei sase romani prezenti pe tablourile principale de simplu vor lupta la Melbourne pentru un loc in turul al doilea: Victor Hanescu, Monica Niculescu si Edina Gallovits.

Turneul Australian Open poate fi urmarit in direct pe Eurosport si Eurosport2.

Australian Open, programul primei zile:

Rod Laver Arena (incepand cu 02:00, ora Romaniei):

Tamarine Tanasugarn (Thailanda) - [14] Maria Sharapova (Rusia)
[1] Caroline Wozniacki (Danemarca) - Gisela Dulko (Argentina)
Lukas Lacko (Slovacia) - [2] Roger Federer (Elvetia)

Dupa 10:00, ora Romaniei:

[21] Yanina Wickmayer (Belgia) - Jarmila Groth (Australia)
Marcel Granollers (Spania) - [3] Novak Djokovic (Serbia)


Hisense Arena (incepand cu 02:00, ora Romaniei)

Thiemo de Bakker (Olanda) - [12] Gael Monfils (Franta)
[8] Andy Roddick (SUA) - Jan Hajek (Cehia)
[4] Venus Williams (SUA) - Sara Errani (Italia)
[11] Justine Henin (Belgia) - Sania Mirza (India)


Margaret Court Arena (incepand cu 02:00, ora Romaniei):

Arantxa Parra Santonja (Spania) - [6] Francesca Schiavone (Italia)
[28] Daniela Hantuchova (Slovacia) - Regina Kulikova (Rusia)
Zuzana Ondraskova (Cehia) - Jelena Dokic (Australia)
Peter Luczak (Australia) - [17] Ivan Ljubicic (Croatia)

Dupa 10:00 (ora Romaniei):

Rainer Schuettler (Germania) - [9] Fernando Verdasco (Spania)


Teren 2 (incepand cu 02:00, ora Romaniei):

Lukasz Kubot (Polonia) - [18] Sam Querrey (SUA)
[9] Na Li (China) - Sofia Arvidsson (Suedia)
[6] Tomas Berdych (Cehia) - Marco Crugnola (Italia)
Kathrin Woerle (Germania) - [8] Victoria Azarenka (Belarus)


Teren 3 (incepand cu 02:00, ora Romaniei):

Evgeniya Rodina (Rusia) - Olivia Rogowska (Australia)
[16] Mardy Fish (SUA) - Victor Hanescu (Romania)
[19] Stanislas Wawrinka (Elvetia) - Teymuraz Gabashvili (Rusia)
Alison Riske (SUA) - [23] Svetlana Kuznetsova (Rusia)


Teren 5 (incepand cu 02:00, ora Romaniei):

Lucie Hradecka (Cehia) - Alberta Brianti (Italia)
Ryan Harrison (SUA) - Adrian Mannarino (Franta)
Jill Craybas (SUA) - [30] Andrea Petkovic (Germania)
[14] Nicolas Almagro (Spania) - Stephane Robert (Franta)


Teren 6 (incepand cu 02:00, ora Romaniei):

Julien Benneteau (Franta) - [26] Juan Monaco (Argentina)
Rebecca Marino (Canada) - Junri Namigata (Japonia)
Tathiana Garbin (Italia) - [15] Marion Bartoli (Franta)
Yen-Hsun Lu (Taiwan) - Gilles Simon (Franta)


Teren 7 (incepand cu 02:00, ora Romaniei):

Timea Bacsinszky (Elvetia) - Monica Niculescu (Romania)
[23] Nikolay Davydenko (Rusia) - Florian Mayer (Germania)
Tommy Robredo (Spania) - Somdev Devvarman (India)
Anne Keothavong (Marea Britanie) - Arina Rodionova (Rusia)


Teren 8 (incepand cu 02:00, ora Romaniei):

Fabio Fognini (Italia) - Kei Nishikori (Japonia)
Elena Vesnina (Rusia) - Virginie Razzano (Franta)
Frank Dancevic (Canada) - [28] Richard Gasquet (Franta)
Bethanie Mattek-Sands (SUA) - Arantxa Rus (Olanda)


Teren 10 (incepand cu 02:00, ora Romaniei):

Julia Goerges (Germania) - Edina Gallovits-Hall (Romania)
Pablo Andujar (Spania) - Xavier Malisse (Belgia)
Grigor Dimitrov (Bulgaria) - Andrey Golubev (Kazakhstan)
Jamie Hampton (SUA) - Elena Baltacha (Marea Britanie)


Teren 11 (incepand cu 02:00, ora Romaniei):

Frederico Gil (Portugalia) - Pablo Cuevas (Urugay)
Tamira Paszek (Austria) - Vania King (SUA)
Flavio Cipolla (Italia) - Benoit Paire (Franta)
Polona Hercog (Slovenia) - Anastasija Sevastova (Letonia)


Teren 13 (incepand cu 02:00, ora Romaniei):

Angelique Kerber (Germania) - [29] Dominika Cibulkova (Slovacia)
Philipp Kohlschreiber (Germania) - Tobias Kamke (Germania)
Barbora Zahlavova Strycova (Cehia) - [17] Aravane Rezai (Franta)
Ivo Karlovic (Croatia) - Ivan Dodig (Croatia)


Teren 14 (incepand cu 02:00, ora Romaniei):

Sergiy Stakhovsky (Ucraina) - Daniel Brands (Germania)
Karolina Sprem (Croatia) - Chanelle Scheepers (Africa de Sud)
Brian Dabul (Argentina) - Nicolas Mahut (Franta)
Vesna Manasieva (Rusia) - Laura Pous-Tio (Spania)


Teren 18 (incepand cu 02:00, ora Romaniei):

[20] Kaia Kanepi (Estonia) - Magdalena Rybarikova (Slovacia)
[32] Tsvetana Pironkova (Bulgaria) - Pauline Parmentier (Franta)
    
Dupa ora 05:00 (ora Romaniei):

[29] Viktor Troicki (Serbia) - Dmitry Tursunov (Rusia)
Mischa Zverev (Germania) - Janko Tipsarevic (Serbia)


Teren 19 (incepand cu 02:00, ora Romaniei):

Carlos Berlocq (Argentina) - Robin Haase (Olanda)
Sandra Zahlavova (Cehia) - Renata Voracova (Cehia)
Igor Andreev (Rusia) - Filippo Volandri (Italia)


Teren 21 (incepand cu 02:00, ora Romaniei):

Michal Przysiezny (Polonia) - Igor Kunitsyn (Rusia)
[25] Albert Montanes (Spania) - Dustin Brown (Germania)
Patricia Mayr-Achleitner (Austria) - Andrea Hlavackova (Cehia)


Citeste mai multe despre   























1191 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Miercuri