​Australian Open: Partide interesante in turul I/ Hanescu, duel cu Mardy Fish

de A.I.     HotNews.ro
Vineri, 14 ianuarie 2011, 10:53 Sport | Tenis

Australian Open
Foto: Reuters
Organizatorii de la Australian Open au anuntat, in cursul zilei de vineri, programul turului I al turneului de Grand Slam. Alexandra Dulgheru o va intalni pe japoneza Ayumi Morita, Victor Hanescu se va duela cu Mardy Fish, in timp ce Sorana Cirstea va juca cu Mirjana Lucici (Croatia).

Feminin:

Alexandra Dulgheru (27) - Ayumi Morita

Edina Gallovits - Julia Goerges (Germania)

Monica Niculescu - Timea Bacsinszky (Elvetia)

Simona Halep - jucatoare din calificarile turneului.

Sorana Cirstea - Mirjana Lucici (Croatia).

Masculin:


Victor Hanescu - Mardy Fish (16). Daca va trece de american, jucatorul roman il va intalni pe invingatorul din partida Tommy Robredo (Spania) - Somdev Devvarman (India)


Masculin:

1        Rafael Nadal    vs.        Marcos Daniel   
2        Roger Federer    vs.        Lukas Lacko   
3        Novak Djokovic    vs.        Marcel Granollers   
4        Robin Soderling    vs.        Potito Starace   
5        Andy Murray    vs.        Karol Beck   
6        Tomas Berdych    vs. Jucator din calificari   
7        David Ferrer    vs.        Jarkko Nieminen   
8        Andy Roddick    vs.        Jan Hajek   
9        Fernando Verdasco    vs.        Rainer Schuettler   
10        Mikhail Youzhny    vs.        Marsel Ilhan   
11        Jurgen Melzer    vs.        Jucator din calificari
12        Gael Monfils    vs.        Thiemo de Bakker   
13        Jo-Wilfried Tsonga    vs.        Philipp Petzschner   
14        Nicolas Almagro    vs.       Jucator din calificari    
15        Marin Cilic    vs.        Jucator din calificari    
16        Mardy Fish    vs.        Victor Hanescu   
17        Ivan Ljubicic    vs.        Peter Luczak   
18        Sam Querrey    vs.        Lukasz Kubot   
19        Stanislas Wawrinka    vs.        Teymuraz Gabashvili   
20        John Isner    vs.        Florent Serra   
21        Marcos Baghdatis    vs. Jucator din calificari    
22        Michael Llodra    vs.        Juan Ignacio Chela   
23        Nikolay Davydenko    vs.        Florian Mayer   
24        Ernests Gulbis    vs.        Benjamin Becker   
25        Albert Montanes    vs.        Dustin Brown   
26        Juan Monaco    vs.        Julien Benneteau   
27        David Nalbandian    vs.        Lleyton Hewitt   
28        Richard Gasquet    vs.        Jucator din calificari        
29        Viktor Troicki    vs.        Dmitry Tursunov   
30        Thomaz Bellucci    vs.        Ricardo Mello   
31        Feliciano Lopez    vs.        Alejandro Falla   
32        Guillermo Garcia-Lopez    vs.        Michael Berrer.

Feminin:


1        Caroline Wozniacki    vs.        Gisela Dulko   
2        Vera Zvonareva    vs.        Sybille Bammer   
3        Kim Clijsters    vs.        Dinara Safina   
4        Venus Williams    vs.        Sara Errani   
5        Samantha Stosur    vs.        Lauren Davis   
6        Francesca Schiavone vs. Arantxa Parra Santonja     
7        Jelena Jankovic    vs.        Alla Kudryavtseva     
8        Victoria Azarenka    vs. Jucatoare venita din calificari
9        Na Li    vs.        Sofia Arvidsson     
10        Shahar Peer    vs.        Mathilde Johansson     
11        Justine Henin    vs.        Qualifier     
12        Agnieszka Radwanska    vs. Kimiko Date-Krumm     
13        Nadia Petrova    vs.        Ksenia Pervak     
14        Maria Sharapova    vs. Tamarine Tanasugarn     
15        Marion Bartoli    vs.        Tathiana Garbin     
16        Anastasia Pavlyuchenkova    vs. Kirsten Flipkens     
17        Aravane Rezai    vs. Barbora Zahlavova Strycova     
18        Maria Kirilenko    vs.        Romina Oprandi     
19        Ana Ivanovic    vs.        Ekaterina Makarova     
20        Kaia Kanepi    vs.        Magdalena Rybarikova     
21        Yanina Wickmayer    vs.        Jarmila Groth     
22        Flavia Pennetta    vs. Anastasia Rodionova
23        Svetlana Kuznetsova    vs.        Alison Riske     
24        Alisa Kleybanova    vs. Jucatoare venita din calificari
25        Petra Kvitova    vs. Sally Peers     
26        Maria Jose Martinez Sanchez    vs. Greta Arn   
27        Alexandra Dulgheru    vs.        Ayumi Morita     
28        Daniela Hantuchova    vs.        Regina Kulikova     
29        Dominika Cibulkova    vs.        Angelique Kerber     
30        Andrea Petkovic    vs.        Jill Craybas     
31        Lucie Safarova    vs.        Shuai Zhang     
32        Tsvetana Pironkova    vs. Pauline Parmentier.


Citeste mai multe despre   



















1147 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Vineri