US Open Programul celei de-a patra zile

de L.A.     HotNews.ro
Joi, 2 septembrie 2010, 12:19 Sport | Tenis

Roger Federer (US Open)
Foto: Reuters
Roger Federer, Novak Djokovic, Caroline Wozniacki si Maria Sharapova disputa joi cel de-al doilea tur de la US Open. Tot joi, patru romani intra din nou "pe scena": Alexandra Dulgheru la simplu, Horia Tecau la dublu masculin, iar Edina Gallovits si Monica Niculescu la dublu feminin.


US Open - programul zilei de joi:

Arena Arthur Ashe:


De la 18:00 (ora Romaniei):
Sabine Lisicki (Germania) - [7] Vera Zvonareva (Rusia)

Dupa 20:00 (ora Romaniei):
[1] Caroline Wozniacki (Danemarca) - Kai-Chen Chang (Taiwan)
Andreas Beck (Germania) - [2] Roger Federer (Elvetia)

Dupa 2:00 (ora Romaniei):
Iveta Benesova (Cehia) - [14] Maria Sharapova (Rusia)
Philipp Petzschner (Germania) - [3] Novak Djokovic (Serbia)


Arena Louis Armstrong :

De la 18:00 (ora Romaniei):
Pablo Cuevas (Uruguay) - [19] Mardy Fish (SUA)
[11] Svetlana Kuznetsova (Rusia) - Anastasija Sevastova (Letonia)
[4] Jelena Jankovic (Serbia) - Mirjana Lucic (Croatia)
Peter Polansky (Canada) - James Blake (SUA)

Grandstand :

De la 18:00 (ora Romaniei):
[18] Aravane Rezai (Franta) - Beatrice Capra (SUA)
[6] Nikolay Davydenko (Rusia) - Richard Gasquet (Franta)
[5] Robin Soderling (Suedia) - Taylor Dent (SUA)
Bethanie Mattek-Sands (SUA) - Andrea Petkovic (Germania)


Teren 4:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Julia Goerges (Germania) - [15] Yanina Wickmayer (Belgia)
Andreas Seppi (Italia)/ Simone Vagnozzi (Italia) - Ryan Harrison (SUA)/ Robert Kendrick (SUA)
Paul-Henri Mathieu (Franta) - Guillaume Rufin (Franta)
Akgul Amanmuradova (Uzbekistan) - [31] Kaia Kanepi (Estonia)
[1] Liezel Huber (SUA)/ Bob Bryan (SUA) - Su-Wei Hsieh (Taiwan)/ Bruno Soares (Brazilia)


Teren 6:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Dominika Cibulkova (Slovacia) - Kateryna Bondarenko (Ucraina)
Thiemo de Bakker (Olanda) - Ivan Dodig (Croatia)
Lauren Herring (SUA)/ Grace Min (SUA) - Dominika Cibulkova(Slovacia)/ Anastasia Pavlyuchenkova (Rusia)
[9] Cara Black (Zimbabwe)/ Anastasia Rodionova (Australia) - Victoria Azarenka (Belarus)/ Dinara Safina (Rusia)


Teren 7:

De la 18:00 (ora Romaniei):

Yung-Jan Chan (Taiwan) - Tamira Paszek (Austria)
Lourdes Dominguez Lino (Spania) - Urszula Radwanska (Polonia)
[13] Jurgen Melzer (Austria) - Ricardas Berankis (Lituania)
Patty Schnyder (Elvetia)/ Agnes Szavay (Ungaria) - [8] Anabel Medina Garrigues (Spania)/ Zi Yan (China)
[5] Lisa Raymond (SUA)/ Rennae Stubbs (Australia) - Maria Kondratieva (Rusia)/ Vladimira Uhlirova (Cehia)


Teren 8:

De la 18:00 (ora Romaniei):
[21] Albert Montanes (Spania) - Carsten Ball (Australia)
Sara Errani (Italia)/ Roberta Vinci (Italia) - Carly Gullickson (SUA)/ Chelsey Gullickson (SUA)
Martin Damm (Cehia)/ Filip Polasek (Slovacia) - Sergiy Stakhovsky (Ucraina)/ Mikhail Youzhny (Rusia)
[13] Robert Lindstedt (Suedia)/ Horia Tecau (Romania) - Robby Ginepri (SUA)/ Ryan Sweeting (SUA)


Teren 10:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Eric Butorac (SUA)/ Jean-Julien Rojer (Antilele Olandeze) - [2] Daniel Nestor (Canada)/ Nenad Zimonjic (Serbia)
Jamie Hampton (SUA)/ Melanie Oudin (SUA) - Jill Craybas (SUA)/ Sloane Stephens (SUA)
Marc Gicquel (Franta)/ Gael Monfils (Franta) - Bradley Klahn (SUA)/ Tim Smyczek (SUA)
Melanie Oudin (SUA)/ Ryan Harrison (SUA) - Andrea Hlavackova (Cehia)/ Michal Mertinak (Slovacia)
Anne Keothavong (Marea Britanie)/ Anastasija Sevastova (Letonia) - Timea Bacsinszky (Elvetia)/ Tathiana Garbin (Italia)


Teren 11:

De la 18:00 (ora Romaniei):
[22] Maria Jose Martinez Sanchez (Spania) - Patty Schnyder (Elvetia)
Arnaud Clement (Franta) - Eduardo Schwank (Argentina)
Yvonne Meusburger (Austria) - [23] Maria Kirilenko (Rusia)Ricardo Mello (Brazilia) - [22] Juan Carlos Ferrero (Spania)


Teren 12:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Anna-Lena Groenefeld (Germania)/ Mark Knowles (Bahrain) - Nicole Gibbs (SUA)/ Sam Querrey (SUA)
Florian Mayer (Germania)/ Rogier Wassen (Olanda) - Johan Brunstrom (Suedia)/ Travis Parrott (SUA)
Jelena Kostanic Tosic (Croatia)/ Romina Oprandi (Italia) - [6]Vania King (SUA)/ Yaroslava Shvedova (Kazakhstan)
Carsten Ball (Australia)/ Chris Guccione (Australia) - [11] Julien Benneteau (Franta)/ Michael Llodra (Franta)


Teren 13:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Kei Nishikori (Japonia) - [11] Marin Cilic (Croatia)
[25] Alexandra Dulgheru (Romania) - Sofia Arvidsson (Suedia)
Kevin Anderson (Africa de Sud) - [26] Thomaz Bellucci (Brazilia)
[9] Agnieszka Radwanska (Polonia) - Shuai Peng (China)


Teren 14:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Alicia Molik (Australia)/ Francesca Schiavone (Italia) - Polona Hercog (Slovenia)/ Petra Martic (Croatia)
Andrey Golubev (Kazakhstan)/ Denis Istomin (Uzbekistan) - Daniele Bracciali (Italia)/ Potito Starace (Italia)
Frederico Gil (Portugalia)/ Daniel Gimeno-Traver (Spania) - Xavier Malisse (Belgia)/ Olivier Rochus (Belgia)
Aravane Rezai (Franta)/ Yanina Wickmayer (Belgia) - Alona Bondarenko (Ucraina)/ Kateryna Bondarenko (Ucraina)


Teren 15:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Edina Gallovits (Romania)/ Klaudia Jans (Polonia) - Natalie Grandin (Africa de Sud)/ Abigail Spears (SUA)
Vera Dushevina (Rusia)/ Sania Mirza (India) - [11] Alisa Kleybanova (Rusia)/ Ekaterina Makarova (Rusia)
Petra Kvitova (Cehia)/ Stefanie Voegele (Elvetia) - [4] Kveta Peschke (Cehia)/ Katarina Srebotnik (Slovenia)
Juan Ignacio Chela (Argentina)/ Pablo Cuevas (Uruguay) - Teymuraz Gabashvili (Rusia)/ Feliciano Lopez (Spania)


Teren 16:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Philipp Marx (Germania)/ Igor Zelenay (Slovacia) - Daniel Brands (Germania)/ Simon Greul (Germania)
Jonathan Erlich (Israel)/ Jordan Kerr (Australia) - [8] Julian Knowle (Austria)/ Andy Ram (Israel)

Dupa 21:00 (ora Romaniei):    
Michaella Krajicek (Olanda)/ Marie-Eve Pelletier (Canada ) - [13] Monica Niculescu (Romania)/ Shahar Peer (Israel)
[6] Elena Vesnina (Rusia)/ Andy Ram (Israel) - Raquel Kops-Jones (SUA)/ Eric Butorac (SUA)


Teren 17:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Benjamin Becker (Germania)/ Leonardo Mayer (Argentina) - Leos Friedl (Cehia)/ Dusan Vemic (Serbia)
[12] Marcel Granollers (Spania)/ Tommy Robredo (Spania) - Santiago Gonzalez (Mexic)/ Travis Rettenmaier (SUA)
[1] Gisela Dulko (Argentina)/ Flavia Pennetta (Italia) - Arantxa Parra Santonja (Spania)/ Renata Voracova (Cehia)
[7] Yung-Jan Chan (Taiwan)/ Jie Zheng (China) - Eleni Daniilidou (Grecia)/ Tsvetana Pironkova (Bulgaria)


Citeste mai multe despre   






















2024 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Dulgheru razbunare :) (Joi, 2 septembrie 2010, 12:23)

    Bogdan [anonim]

    Dulgheru joaca impotriva suedezei care a batut-o pe Sorana Carstea. E interesant cum va fi meciul :)
  • 0 (0 voturi)    
    televizare (Joi, 2 septembrie 2010, 13:03)

    alex [anonim]

    sunt curios daca vedem meciul alexandrei pe eurosport....probabil ca nu
  • 0 (0 voturi)    
    erata (Joi, 2 septembrie 2010, 14:37)

    disneyland [anonim]

    Vedeti maj ca Kim Clijsters a jucat in sesiunea de azi-noapte si a batut. Nu mai joaca si azi.


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Miercuri