Andy Roddick si Tomas Berdych, eliminati de la US Open/ Vezi rezultatele de miercuri

de L.A.     HotNews.ro
Joi, 2 septembrie 2010, 11:27 Sport | Tenis

Roddick, eliminat in turul doi la US Open
Foto: Reuters
Opt favoriti de la simplu au fost eliminati, miercuri, in cea de-a treia zi de la US Open, ultimul turneu de Mare Slem al sezonului. Printre "victimele de lux" ale turneului american se numara americanul Andy Roddick (turul doi) si cehul Tomas Berdych (turul 1). Hanescu s-a calificat in runda a doua atat la simplu, cat si la dublu, Dulgheru si Cirstea au avansat si ele in turul urmator la dublu feminin, in timp ce Horia Tecau a fost eliminat la dublu mixt.


Masculin, turul 1:

[4] Andy Murray (Marea Britanie) - Lukas Lacko (Slovacia) 6-3, 6-2, 6-2
[20] Sam Querrey (SUA) - Bradley Klahn (SUA) 6-3, 4-6, 7-5, 6-4
[18] John Isner (SUA) - Frederico Gil (Portugalia)  6-4, 6-3, 6-4
Michael Llodra (Franta) - [7] Tomas Berdych (Cehia) 7-6(3), 6-4, 6-4
[25] Stanislas Wawrinka (Elvetia) - Mikhail Kukushkin (Kazakhstan) 6-3, 6-2, 6-2
[14] Nicolas Almagro (Spania) - Potito Starace (Italia) 4-6, 6-4, 6-4, 7-6(5)
Juan Ignacio Chela (Argentina) - Yen-Hsun Lu (Taiwan)6-4, 4-6, 6-3, 6-3
Sergiy Stakhovsky (Ucraina) - Peter Luczak (Australia) 6-7(8), 7-5, 6-4, 6-2
Dudi Sela (Israel) - Xavier Malisse (Belgia) 7-6(1), 7-5, 6-2
[29] Philipp Kohlschreiber (Germania) - Tobias Kamke (Germania) 6-2, 4-6, 6-2, 6-4
Dustin Brown (Jamaica) - Ruben Ramirez Hidalgo (Spania) 6-4, 7-6(6), 7-5
Marcel Granollers (Spania) - Andreas Seppi (Italia) 2-6, 5-7, 6-3, 6-2, 6-3
Ryan Harrison (SUA) - [15] Ivan Ljubicic (Croatia) 6-3, 6-7(4), 6-3, 6-4
[12] Mikhail Youzhny (Rusia) - Andrey Golubev (Kazakhstan) 6-2, 6-3, 6-3
Guillermo Garcia-Lopez (Spania) - Luklasz Kubot (Polonia) 6-3, 6-2, 7-6(4)
Gilles Simon (Franta) - Donald Young (SUA) 6-1, 6-4, 6-2
Marco Chiudinelli (Elvetia) - Jack Sock (SUA) 6-1, 6-4, 1-6, 6-1
Victor Hanescu (Romania) - Carlos Berlocq (Argentina) 6-2, 6-4, 6-3


Masculin, turul 2:

Janko Tipsarevic (Serbia) - [9] Andy Roddick (SUA) 3-6, 7-5, 6-3, 7-6(4)
[17] Gael Monfils (Franta) - Igor Andreev (Rusia) 6-3, 6-4, 6-3

Feminin, turul 2:

[3] Venus Williams (SUA) - Rebecca Marino (Canada) 7-6(3), 6-3
Ana Ivanovic (Serbia) - [21] Jie Zheng (China) 6-3, 6-0
[2] Kim Clijsters (Belgia) - Sally Peers (Australia) 6-2, 6-1
[29] Alona Bondarenko (Ucraina) - Melanie Oudin (SUA) 6-2, 7-5
[24] Daniela Hantuchova (Slovacia) - Vania King (SUA) 5-7, 6-3, 6-4
[6] Francesca Schiavone (Italia) - Maria Elena Camerin (Italia) 6-2, 6-1
Gisela Dulko (Argentina) - [10] Victoria Azarenka (Belarus) 5-1 abandon Azarenka
[19] Flavia Pennetta (Italia) - Agnes Szavay (Ungaria) 6-1, 6-4
Sara Errani (Italia) - [28] Alisa Kleybanova (Rusia) 6-2, 6-3
[27] Petra Kvitova (Cehia) - Elena Baltacha (Marea Britanie) 7-6(5), 6-3
Mandy Minella (Luxemburg) - [32] Tsvetana Pironkova (Bulgaria) 6-4, 6-0
[5] Samantha Stosur (Australia) - Anastasia Rodionova (Australia) 6-1, 6-4
[12] Elena Dementieva (Rusia) - Sybille Bammer (Austria) 6-3, 6-4
[20] Anastasia Pavlyuchenkova (Rusia) - Sania Mirza (India) 6-2, 6-4
[16] Shahar Peer (Israel) - Pauline Parmentier (Franta) 6-2, 6-3
Virginie Razzano (Franta) - [13] Marion Bartoli (Franta) 7-5, 6-4


Masculin dubu, turul 1:

[1] Bob Bryam (SUA)/ Mike Bryan (SUA) - Alexandr Dolgopolov (Ucraina)/ Bjorn Phau (Germania) 6-3, 6-2
[4] Mahesh Bhupathi (India)/ Max Mirnyi (Belarus) - Arnaud Clement (Franta)/ Nicolas Mahut (Franta) 6-1, 6-4
 [15] Mardy Fish (SUA)/ Mark Knowles (Bahamas) - Marc Lopez (Spania)/ Pere Riba (Spania) 3-6, 6-4, 6-4
Eduardo Schwank (Argentina)/ Horacio Zeballos (Argentina) - Colin Fleming (Marea Britanie)/ Ken Skupski (Marea Britanie) 6-2, 7-6(6)
Kevin Anderson (Africa de Sud)/ Victor Hanescu (Romania) - [7] Jurgen Melzer (Austria)/ Philipp Petzschner (Germania) 4-6, 6-3, 7-6(1)
David Marrero (Spania)/ Ruben Ramirez Hidalgo (Spania) - Jan Hajek (Cehia)/ Kristof Vliegen (Belgia) 6-3, 7-5
Maximo Gonzalez (Argentina)/ Santiago Ventura (Spania) - Michael Berrer (Germania)/ Viktor Troicki (Serbia) 6-4, 6-4
Jeremy Chardy (Franta)/ Christopher Kas (Germania) - Alejandro Falla (Columbia)/ Santiago Giraldo (Columbia) 6-7(2), 6-4, 6-3
Michael Kohlmann (Germania)/ Jarkko Nieminen (Finlanda) - Sekou Bangoura (SUA)/ Nathan Pasha (SUA) 6-3, 6-1


Feminin dublu, turul 1:

[15] Bethanie Mattek-Sands (SUA)/ Meghann Shaughnessy (SUA) - Christina McHale (SUA)/ Riza Zalameda (SUA) 6-0, 6-3
Kimiko Date Krumm (Japonia)/ Ayumi Morita (Japonia) - Jelena Jankovic (Serbia)/ Bojana Jovanovski (Serbia) 4-6, 6-3, 6-4
Chia-Jung Chuang (Taiwan)/ Olga Govortsova (Belarus) - Darija Jurak (Croatia)/ Kaia Kanepi (Estonia) 6-1, 6-1
Daniela Hantuchova(Slovacia)/ Caroline Wozniacki (Danemarca) - Andrea Hlavackova (Cehia)/ Lucie Hradecka (Cehia) 6-0, 6-2
[2] Liezel Huber (SUA)/ Nadia Petrova (Rusia) - Julie Coin (Franta)/ Alize Cornet (Franta) 6-2, 6-3
Alexa Glatch (SUA)/ Coco Vandeweghe (SUA) - Tatjana Malek (Germania)/ Andrea Petkovic (Germania) 7-5, 6-7(6), 6-4
[14] Elena Vesnina (Rusia)/ Vera Zvonareva (Rusia) - Hilary Barte (SUA)/ Lindsay Burdette (SUA) 7-5, 6-3
Alexandra Dulgheru (Romania)/ Magdalena Rybarikova (Slovacia) - [3] Nuria Llagostera Vives (Spania)/ Maria Jose Martinez Sanchez (Spania) 6-4, 4-6, 7-6(4)
Vitalia Diatchenko (Rusia)/ Ipek Senoglu (Turcia) - Sofia Arvidsson (Suedia)/ Johanna Larsson (Suedia) 6-1, 2-6, 6-4
 [10] Maria Kirilenko (Rusia)/ Agnieszka Radwanska (Polonia) - Kai-Chen Chang (Taiwan)/ Raquel Kops-Jones (SUA) 6-3, 6-0
[16] Su-Wei Hsieh (Taiwan)/ Shuai Peng (China) - Ekaterina Dzehalevich (Belarus)/ Tatiana Poutchek (Belarus) 6-3, 6-3
Sorana Cirstea (Romania)/ Lucie Safarova (Cehia) - Kirsten Flipkens (Belgia)/ Jasmin Woehr (Germania) 6-7(4), 6-0, 6-3
Jarmila Groth (Australia)/ Klara Zakopalova (Cehia) - Liga Dekmeijere (Letonia)/ Angelique Kerber (Germania) 6-1, 4-6, 6-2
Julia Goerges (Germania)/ Anna-Lena Groenefeld (Germania) - Alicja Rosolska (Polonia)/ Chanelle Scheepers (Africa de Sud) 6-3, 7-6(3)
[12] Iveta Benesova (Cehia)/ Barbora Zahlavova Strycova (Cehia) - Akgul Amanmuradova (Uzbekistan)/ Kristina Barrois (Germania) 6-0, 6-4
Alla Kudryavtseva (Rusia)/ Darya Kustova (Belarus) - Arina Rodionova (Rusia)/ Olga Savchuk (Ucraina) 5-7, 6-4, 6-3


Dublu mixt, turul 1:

 [7] Lisa Raymond (SUA)/ Wesley Moodie (Africa de Sud) - Anabel Medina Garrigues (Spania)/ Marc Lopez (Spania) 6-1, 7-6(4)
Aravane Rezai (Franta)/ Rajeev Ram (SUA) - Zi Yan (China)/ Rohan Bopanna (India) 6-2, 6-4
Gisela Dulko (Argentina)/ Pablo Cuevas (Uruguay) - Carly Gullickson (SUA)/ Travis Parrott (SUA) 6-2, 6-4
Yaroslava Shvedova (Kazakhstan)/ Julian Knowle (Austria) - Jill Craybas (SUA)/ Michael Russell (SUA) 7-6(3), 5-7, 10-1
Kveta Peschke (Cehia)/ Aisam-Ul-Haq Qureshi (Pakistan) - [8] Vania King (SUA)/ Horia Tecau (Romania) 7-5, 4-6, 10-5


Citeste mai multe despre   






















911 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Vineri