US OPEN Opt favoriti, eliminati in ziua a doua/ Vezi programul de miercuri

de L.A.     HotNews.ro
Miercuri, 1 septembrie 2010, 12:24 Sport | Tenis

Djokovic, in turul doi la US Open
Foto: Reuters
Liderul mondial Rafael Nadal a avut nevoie de doua tie-break-uri pentru a se califica in turul al doilea de la US Open, spaniolul trecand in minim de seturi de rusul Gabashvili, scor 7-6(4), 7-6(4), 6-3. Novak Djokovic a avut mult mai mult de munca, in fata compatriotului Troicki, dar a reusit in cele din urma sa obtina calificarea in runda a doua, dupa cinci seturi. In competitia feminina, Wozniacki, Jankovic, Zvonareva sau Sharapova au reusit si ele calificarea in turul al doilea.


Rezultate US Open, ziua a doua:

Feminin:

[1] Caroline Wozniacki (Danemarca) - [WC] Chelsey Gullickson (SUA) 6-1, 6-1
[4] Jelena Jankovic (Serbia) - Simona Halep (Romania) 6-4, 4-6, 7-5
[7] Vera Zvonareva (Rusia) - Zuzana Kucova (Slovacia) 6-2, 6-1
[9] Agnieszka Radwanska (Polonia) - Arantxa Parra Santonja (Spania) 6-4, 6-3
[11] Svetlana Kuznetsova (Rusia) - Kimiko Date Krumm (Japonia) 6-2, 4-6, 6-1
[14] Maria Sharapova (Rusia) - Jarmila Groth (Australia) 4-6, 6-3, 6-1
[15] Yanina Wickmayer (Belgia) - Alla Kudryavtseva (Rusia) 6-1, 6-2
[18] Aravane Rezai (Franta) - Magdalena Rybarikova (Slovacia) 7-6,(5) 7-6(7)
[22] Maria Jose Martínez Sanchez (Spania) - [WC] Jamie Hampton (SUA) 6-4, 3-6, 6-0
[23] Maria Kirilenko (Rusia) - Barbora Zahlavova Strycova (Cehia) 7-5, 6-4
[25] Alexandra Dulgheru (Romania) - Julie Coin (Franta) 6-3, 6-1
[31] Kaia Kanepi (Estonia) - Alize Cornet (Franta) 3-6, 6-1, 6-0
Kateryna Bondarenko (Ucraina) - [8] Na Li (China) 2-6, 6-4, 6-2
Andrea Petkovic (Germania) - [17] Nadia Petrova (Rusia) 6-2, 4-6, 7-6(4)
[Q] Tamira Paszek (Austria) - [26] Lucie Safarova (Cehia) 2-6, 7-5, 6-2
Lourdes Dominguez Link (Spania) - [30] Yaroslava Shvedova (Kazakhstan) 6-4, 3-6, 6-2
[Q] Akgul Amanmuradova (Uzbekistan) - Chanelle Scheepers (Arica de Sud) 6-3, 6-4
Sofia Arvidsson (Suedia) - Sorana Cirstea (Romania) 6-1, 6-2
Iveta Benesova (Cehia) - Nuria Llagostera Vives (Spania) 6-3, 7-6(6)
[WC] Beatrice Capra (SUA) - Karolina Sprem (Croatia) 6-1, 6-3
Yung-Jan Chan (Taiwan) - Anne Keothavong (Marea Britanie) 2-6, 6-1, 6-1
Kai-Chen Chang (Taiwan) - Carla Suarez Navarro (Spania) 6-2, 6-4
Dominika Cibulkova (Slovacia) - Stefanie Voegele (Elvetia) 6-2, 4-6, 7-5
Julia Goerges (Germania) - Romina Oprandi (Italia) 6-3, 6-4
Sabine Lisicki (Germania) - [WC] Coco Vandeweghe (SUA) 6-1, 6-0
[Q] Mirjana Lucic (Croatia) - Alicia Molik (Australia) 7-6(5), 6-1
Bethanie Mattek-Sands (SUA) - Anabel Medina Garrigues (Spania) 4-6, 6-4, 6-1
Yvonne Meusberger (Austria) - Jill Craybas (SUA) 3-6, 7-5, 6-0
Shuai Peng (China) - [WC] Shelby Rogers (SUA) 6-7(5), 7-6(3), 6-3
Urszula Radwanska (Polonia) - Anna Chakvetadze (Rusia) 6-3, 6-3
Patty Schnyder (Elvetia) - Kirsten Flipkens (Belgia) 6-1, 6-3
Anastasija Sevastova (Letonia) - Regina Kulikova (Rusia) 6-0, 2-0 abandon Kulikova

Masculin:

[1] Rafael Nadal (Spania) - Teymuraz Gabashvili (Rusia) 7-6(4), 7-6(4), 6-3
[3] Novak Djokovic (Serbia) - Viktor Troicki (Serbia) 6-3, 3-6, 2-6, 7-5, 6-3
[8] Fernando Verdasco (Spania) - Fabio Fognini (Italia) 1-6, 7-5, 6-1, 4-6, 6-3
Arnaud Clement (Franta) - [16] Marcos Baghdatis (Cipru) 6-3, 2-6, 1-6, 6-4, 7-5
[19] Mardy Fish (SUA) - Jan Hajek (Cehia) 6-0, 3-6, 4-6, 6-0, 6-1
[31] David Nalbandian (Argentina) - Rik De Voest (Africa de Sud) 7-6(4), 3-6, 6-4, 6-7(6), 6-4
[Q] Benoit Paire (Franta) - Rainer Schuettler (Germania) 6-3, 6-3, 4-6, 3-6, 7-6(2)
[Q] Adrian Mannarino (Franta) - Pere Riba (Spania) 3-6, 6-1, 6-4, 4-6, 7-6(1)
[10] David Ferrer (Spania) - Alexandr Dolgopolov (Ucraina) 6-2, 6-2, 6-3
[23] Feliciano Lopez (Spania) - Santiago Giraldo (Columbia) 6-4, 6-4, 6-4
Jeremy Chardy (Franta) - [24] Ernests Gulbis (Letonia) 6-2, 7-6(1), 6-4
Julien Benneteau (Franta) - [28] Radek Stepanek (Cehia) 6-4, 6-2, 4-6, 6-4
[Q] Peter Polansky (Canada) - [30] Juan Monaco (Argentina) 6-2, 7-6(5,) 6-3
Benjamin Becker (Germania) - Daniel Brands (Germania) 7-6(1), 7-6(5), 6-4
[WC] James Blake (SUA) - Kristof Vliegen (Belgia) 6-3, 6-2, 6-4
Pablo Cuevas (Uruguay) - Julio Silva (Brazilia) 7-6(0), 6-1, 6-2
Daniel Gimeno-Traver (Spania) - Jarkko Nieminen (Finlanda) 7-6(1), 6-4, 6-3
Denis Istomin (Uzbekistan) - Maximo Gonzalez (Argentina) 7-5, 7-5, 6-1
Philipp Petzschner (Germania) - Dusan Lojda (Cehia) 6-3, 6-1, 6-1
Tommy Robredo (Spania) - Lukas Rosol (Cehia) 6-4, 6-3, 6-1
Eduardo Schwank (Argentina) - Robby Ginepri (SUA) 6-4, 7-6(3), 4-6, 6-3
Florent Serra (Franta) - Florian Mayer (Germania) 7-5, 6-2, 6-0


US Open - programul celei de-a treia zile:

Arena Arthur Ashe:

De la 18:00 (ora Romaniei)
Ana Ivanovic (Serbia) - [21] Jie Zheng (China)

Dupa 20:00 (ora Romaniei):
[4] Andy Murray (Marea Britanie) - Lukas Lacko (Slovacia)
Rebecca Marino (Canada) - [3] Venus Williams (SUA)

Dupa 2:00 (ora Romaniei):
Sally Peers (Australia) - [2] Kim Clijsters (Belgia)
Janko Tipsarevic (Serbia) - [9] Andy Roddick (SUA)


Arena Louis-Armstrong:

De la 18:00 (ora Romaniei):
[20] Sam Querrey (SUA) - Bradley Klahn (SUA)
[24] Daniela Hantuchova (Slovacia) - Vania King (SUA)
Melanie Oudin (SUA) - [29] Alona Bondarenko (Ucraina)
Frederico Gil (Portugalia) - [18] John Isner (SUA)
[1] Bob Bryam (SUA)/ Mike Bryan (SUA) - Alexandr Dolgopolov (Ucraina)/ Bjorn Phau (Germania)

Grandstand:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Gisela Dulko (Argentina) - [10] Victoria Azarenka (Belarus)
Michael Llodra (Franta) - [7] Tomas Berdych (Cehia)
[6] Francesca Schiavone (Italia) - Maria Elena Camerin (Italia)
[17] Gael Monfils (Franta) - Igor Andreev (Rusia)

Teren 4:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Potito Starace (Italia) - [14] Nicolas Almagro (Spania)
Mikhail Kukushkin (Kazakhstan) - [25] Stanislas Wawrinka (Elvetia)
Sara Errani (Italia) - [28] Alisa Kleybanova (Rusia)
Agnes Szavay (Ungaria) - [19] Flavia Pennetta (Italia)

Teren 6:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Jelena Jankovic (Serbia)/ Bojana Jovanovski (Serbia) - Kimiko Date Krumm (Japonia)/ Ayumi Morita (Japonia)
Juan Ignacio Chela (Argentina) - Yen-Hsun Lu (Taiwan)
Arnaud Clement (Franta)/ Nicolas Mahut (Franta)    - [4] Mahesh Bhupathi (India)/ Max Mirnyi (Belarus)
[27] Petra Kvitova (Cehia) - Elena Baltacha (Marea Britanie)
Anabel Medina Garrigues (Spania)/ Marc Lopez (Spania) - [7] Lisa Raymond (SUA)/ Wesley Moodie (Africa de Sud)

Teren 7:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Sergiy Stakhovsky (Ucraina) - Peter Luczak (Australia)
Marc Lopez (Spania)/ Pere Riba (Spania) - [15] Mardy Fish (SUA)/ Mark Knowles (Bahamas)
Dudi Sela (Israel) - Xavier Malisse (Belgia)
[15] Bethanie Mattek-Sands (SUA)/ Meghann Shaughnessy (SUA) - Christina McHale (SUA)/ Riza Zalameda (SUA)

Teren 8:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Ruben Ramirez Hidalgo (Spania) - Dustin Brown (Jamaica)
[32] Tsvetana Pironkova (Bulgaria) - Mandy Minella (Luxemburg)
Tobias Kamke (Germania) - [29] Philipp Kohlschreiber (Germania)
Chia-Jung Chuang (Taiwan)/ Olga Govortsova (Belarus) - Darija Jurak (Croatia)/ Kaia Kanepi (Estonia)

Teren 10:

De la ora 18:00 (ora Romaniei):
Marcel Granollers (Spania) - Andreas Seppi (Italia)
Zi Yan (China)/ Rohan Bopanna (India) - Aravane Rezai (Franta)/ Rajeev Ram (SUA)

Dupa 22:00 (ora Romaniei):
Julie Coin (Franta)/ Alize Cornet (Franta) - [2] Liezel Huber (SUA)/ Nadia Petrova (Rusia)

Dupa 23:00 (ora Romaniei):
Daniela Hantuchova(Slovacia)/ Caroline Wozniacki (Danemarca) - Andrea Hlavackova (Cehia)/ Lucie Hradecka (Cehia)
[8] Vania King (SUA)/ Horia Tecau (Romania) - Kveta Peschke (Cehia)/ Aisam-Ul-Haq Qureshi (Pakistan)
   

Teren 11:

De la ora 18:00 (ora Romaniei):
Ryan Harrison (SUA) - [15] Ivan Ljubicic (Croatia)
Sybille Bammer (Austria) - [12] Elena Dementieva (Rusia)
[12] Mikhail Youzhny (Rusia) - Andrey Golubev (Kazakhstan)
[5] Samantha Stosur (Australia) - Anastasia Rodionova (Australia)


Teren 12:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Guillermo Garcia-Lopez (Spania) - Luklasz Kubot (Polonia)
Eduardo Schwank (Argentina)/ Horacio Zeballos (Argentina) - Colin Fleming (Marea Britanie)/ Ken Skupski (Marea Britanie)
Hilary Barte (SUA)/ Lindsay Burdette (SUA) - [14] Elena Vesnina (Rusia)/ Vera Zvonareva (Rusia)

Dupa 22:00 (ora Romaniei):
Tatjana Malek (Germania)/ Andrea Petkovic (Germania) - Alexa Glatch (SUA)/ Coco Vandeweghe (SUA)


Teren 13:

De la 18:00 (ora Romaniei):
[20] Anastasia Pavlyuchenkova (Rusia) - Sania Mirza (India)
[13] Marion Bartoli (Franta) - Virginie Razzano (Franta)
Gilles Simon (Franta) - Donald Young (SUA)
Jack Sock (SUA) - Marco Chiudinelli (Elvetia)
[16] Shahar Peer (Israel) - Pauline Parmentier (Franta)


Teren 14:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Victor Hanescu (Romania) - Carlos Berlocq (Argentina)
[3] Nuria Llagostera Vives (Spania)/ Maria Jose Martinez Sanchez (Spania) - Alexandra Dulgheru (Romania)/ Magdalena Rybarikova (Slovacia)
Kevin Anderson (Africa de Sud)/ Victor Hanescu (Romania) - [7] Jurgen Melzer (Austria)/ Philipp Petzschner (Germania)
Jill Craybas (SUA)/ Michael Russell (SUA) - Yaroslava Shvedova (Kazakhstan)/ Julian Knowle (Austria)
Sekou Bangoura (SUA)/ Nathan Pasha (SUA) - Michael Kohlmann (Germania)/ Jarkko Nieminen (Finlanda)


Teren 15:

De la 18:00 (ora Romaniei):
[16] Su-Wei Hsieh (Taiwan)/ Shuai Peng (China) - Ekaterina Dzehalevich (Belarus)/ Tatiana Poutchek (Belarus)
Sofia Arvidsson (Suedia)/ Johanna Larsson (Suedia) - Vitalia Diatchenko (Rusia)/ Ipek Senoglu (Turcia)
Kai-Chen Chang (Taiwan)/ Raquel Kops-Jones (SUA) - [10] Maria Kirilenko (Rusia)/ Agnieszka Radwanska (Polonia)
David Marrero (Spania)/ Ruben Ramirez Hidalgo (Spania) - Jan Hajek (Cehia)/ Kristof Vliegen (Belgia)


Teren 16:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Kirsten Flipkens (Belgia)/ Jasmin Woehr (Germania) - Sorana Cirstea (Romania)/ Lucie Safarova (Cehia)
Julia Goerges (Germania)/ Anna-Lena Groenefeld (Germania) - Alicja Rosolska (Polonia)/ Chanelle Scheepers (Africa de Sud)
Liga Dekmeijere (Letonia)/ Angelique Kerber (Germania) - Jarmila Groth (Australia)/ Klara Zakopalova (Cehia)
Michael Berrer (Germania)/ Viktor Troicki (Serbia) - Maximo Gonzalez (Argentina)/ Santiago Ventura (Spania)


Teren 17:

De la 18:00 (ora Romaniei):
Arina Rodionova (Rusia)/ Olga Savchuk (Ucraina) - Alla Kudryavtseva (Rusia)/ Darya Kustova (Belarus)
Alejandro Falla (Columbia)/ Santiago Giraldo (Columbia) - Jeremy Chardy (Franta)/ Christopher Kas (Germania)
[12] Iveta Benesova (Cehia)/ Barbora Zahlavova Strycova (Cehia) - Akgul Amanmuradova (Uzbekistan)/ Kristina Barrois (Germania)
Carly Gullickson (SUA)/ Travis Parrott (SUA) - Gisela Dulko (Argentina)/ Pablo Cuevas (Uruguay)


Citeste mai multe despre   






















2193 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version