Brad Gilbert il apara pe Hanescu: A fost cu siguranta impins la limita

de L.A.     HotNews.ro
Sâmbătă, 26 iunie 2010, 14:57 Sport | Tenis

Brad Gilbert il sprijina pe Hanescu
Foto: Captura Twitter
Antrenorul american Brad Gilbert i-a luat apararea romanului Victor Hanescu, dupa ce romanul a fost acuzat ca a scuipat si injurat cativa fani de la Wimbledon, dar si de faptul ca a pierdut intentionat puncte. Fostul jucator ATP a declarat ca acest fel de comportament nu-i sta in caracter lui Victor si e sigur ca reactia sa are circumstante atenuante.

"Imi pare extrem de rau sa aud ce i s-a intamplat marelui Vic. A avut patru mingi de meci si sansa de a incheia meciul, dar nu s-a intamplat asa", a declarat Gilbert pe pagina sa de Twitter.

"Va fi o ancheta astazi (n.r. sambata), dar va dau cuvantul meu ca marele Vic nu a spus niciodata un cuvant pe teren. Probabil au fost circumstante atenuante. A fost cu siguranta impins la limita de cativa fani aflati in stare de ebrietate si ridiculizat prin abuzuri verbale uimitoare, situatii ce au dus la abandonul sau", a adaugat binecunoscutul antrenor american.

Cunoscut ca un jucator ce nu-si exprima prea des emotiile pe teren, Victor Hanescu a uimit prin actiunile sale din meciul cu germanul Daniel Brands de vineri, cand a parasit terenul dupa un incident cu suporterii.


Citeste mai multe despre   






















3494 vizualizari

  • -11 (13 voturi)    
    Normal... (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 15:46)

    Antifanatic [anonim]

    ...ca nici marele McEnroe(pe care l-a antrenat) nu era usa de biserica... Golani de pe toate terenurile de tenis uniti-va !( si in afara OMERTEI MAFIEI CASELOR DE PARIURI CU CARE SFIDATI SUPORTERII DE PRETUTINDENI)
    • +8 (10 voturi)    
      mda (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 16:05)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Antifanatic

      sunt sigur ca n-ai facut sport in viata ta, decat cu o bere in mana, la TV.
  • +3 (3 voturi)    
    Intelegem frustrarea, dar si limbajul buzelor! (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 16:09)

    vizibil [anonim]

    S-a vazut in toate inregistrarile TV. Romanii au inteles si ce a zis si de ce a zis-o...E om si el....
    Citat din Marele Hane:

    pot
    indura
    zilnic
    doua
    antrenamente

    mai
    apoi
    trebuie
    intotdeauna
    incheiate.
    • +1 (1 vot)    
      haha (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 17:56)

      Gigel [anonim] i-a raspuns lui vizibil

      Foarte tare! Mi-a placut cum ai pus problema. :)
      • +1 (1 vot)    
        Am dreptate ?? (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 19:26)

        vizibil [anonim] i-a raspuns lui Gigel

        dar...ai citit si tu buzele lui Hane, nu?
  • -3 (7 voturi)    
    daca era Ilie Nastase (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 16:54)

    mihai [anonim]

    l-as fi iertat din prima.Geniul lui Nastase putea sa scuze orice.Multumita lui Hanescu vor zice iar europenii ca suntem tigani.
  • +3 (5 voturi)    
    nu am inteles (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 17:09)

    cristian [anonim]

    Eu nu am inteles de ce arbitrul de scaun nu i-a dat mina la sfirsit.... Victor a tinut-o intinsa catre el citeva secunde si ala nimic.
    • +1 (3 voturi)    
      ....origini...... (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 19:23)

      vizibil [anonim] i-a raspuns lui cristian

      poate i-a tradus cineva "mesajul". (...).
      tu ce-ai face ???
  • -1 (3 voturi)    
    Multam fain... (Sâmbătă, 26 iunie 2010, 20:53)

    Andy Latimer [utilizator]

    Pentru minusuri,tovarasi ! Ma bucur ca am avut dreptate ! Nici usturoi n-a papat Hane,nici comisionul nu e mic de la MAFIA CASELOR DE PARIURI...In rest, aplauze si urale domnu' MirceaA ,pentru meciurile lu' Hane,mersi da' prefer un vin bun,nu posirca federatiei romane de tenis...