​Roland Garros Programul zilei de sambata

de L.A.     HotNews.ro
Sâmbătă, 29 mai 2010, 10:26 Sport | Tenis

Roland Garros 2010
Foto: Reuters
Cea de-a saptea zi a turneului de Mare Slem de la Roland Garros aduce meciuri interesante. Singurul roman ramas in competitia de simplu, Victor Hanescu, il intalneste pe favoritul numarul trei al turneului, Novak Djokovic, Rafael Nadal il infrunta pe australianul Lleyton Hewitt, in timp ce in competitia feminina, S. Williams - Pavlyuchenkova, Sharapova - Henin si Jankovic - Bondarenko sunt confruntarile zilei.  


Arena Philippe-Chatrier, de la ora 12:00


[1] Serena Williams (SUA) - [29] Anastasia Pavlyuchenkova (Rusia)

Dupa ora 13:00

[15] Aravane Rezai (Franta) - Nadia Petrova (Rusia) 7-6(2), 4-6, 7-7 (meci intrerupt vineri)
[31] Victor Hanescu (Romania) - [3] Novak Djokovic (Serbia)
[28] Lleyton Hewitt (Australia) - [2] Rafael Nadal (Spania)
[12] Maria Sharapova (Rusia) - [22] Justine Henin (Belgia)

Arena Suzanne Lenglen, de la ora 12:00


[6] Andy Roddick (SUA) - Teimuraz Gabashvili (Rusia)
[18] Shahar Peer (Israel) - [13] Marion Bartoli (Franta)
[7] Fernando Verdasco (Spania) - [30] Philipp Kohlschreiber (Germania)
[4] Jelena Jankovic (Serbia) - [27] Alona Bondarenko (Ucraina)

Teren 1, de la ora 12:00

Jarmila Groth (Australia) - Anastassia Rodionova (Australia)
[22] Jurgen Melzer (Austria) - [9] David Ferrer (Spania)
[16] Juan Carlos Ferrero (Spania) - Robby Ginepri (SUA)
Anastasia Pivorova (Rusia) - [7] Samantha Stosur (Australia)

Teren 2, de la ora 12:00

[1] Bob Bryan (SUA)/ Mike Bryan (SUA) -  Marcelo Melo (Brazilia)/ Bruno Soares (Brazilia)
[23] Daniela Hantuchova (Slovacia) - [16] Yanina Wickmayer (Belgia)
[14] Ivan Ljubicic (Croatia) - [24] Thomaz Bellucci (Brazilia)
[1] Serena Williams (SUA)/ Venus Williams (SUA) - Daniela Hantuchova(Slovacia)/ Caroline Wozniacki (Danemarca)

Teren 3, de la ora 12:00

Thierry Ascione (Franta)/ Laurent Recouderc (Franta) - Andrey Golubev (Kazakhstan)/ Paolo Lorenzi (Italia)
Alberta Brianti (Italia)/ Alexandra Dulgheru (Romania) - [5] Gisela Dulko (Argentina)/ Flavia Pennetta (Italia)
[10] Julian Knowle (Austria)/ Andy Ram (Israel) - Gael Monfils (Franta)/ Josselin Ouanna (Franta)
[3] Nuria Llagostera Vives (Spania)/ Oliver Marach (Austria) - Stephanie Cohen-Aloro (Franta)/ Thierry Ascione (Franta)
Nicolas Almagro (Spania)/ Santiago Ventura (Spania) - Marc Gicquel (Franta)/ Edouard Roger-Vasselin (Franta)

Teren 5, de la ora 12:00

Dominika Cibulkova(Slovacia)/ Julia Goerges (Germania) - [16] Andrea Hlavackova (Cehia)/ Lucie Hradecka (Cehia)
[9] Bethanie Mattek-Sands (SUA)/ Zi Yan (China) - Sara Errani (Italia)/ Roberta Vinci (Italia)
[11] Maria Kirilenko (Rusia)/ Agnieszka Radwanska (Polonia) - Petra Kvitova (Cehia)/ Stefanie Voegele (Elvetia)

Teren 6, de la ora 12:00

Darija Jurak (Croatia)/ Petra Martic (Croatia) - [2] Nuria Llagostera Vives (Spania)/ Maria Jose Martinez Sanchez (Spania)

Dupa ora 13:00

[11] Mikhail Youzhny (Rusia) - Viktor Troici (Serbia) 7-6(4), 6-2, 3-1 (meci intrerupt vineri)
Lucie Safarova(Cehia)/ Aleksandra Wozniak (Canada) - [13] Iveta Benesova (Cehia)/ Barbora Zahlavova Strycova (Cehia)
[13] Mardy Fish (SUA)/ Mark Knowles (Bahamas) - Guillaume Rufin (Franta)/ Alexandre Sidorenko (Franta)
Rennae Stubbs (Australia)/ Robert Lindstedt (Suedia) - Su-Wei Hsieh (Taiwan)/ Bruno Soares (Brazilia)
Tathiana Garbin (Italia)/ Marcin Matkowski (Polonia) - [4] Bethanie Mattek-Sands (SUA)/ Mark Knowles (Bahamas)

Teren 7, de la ora 12:00

Rohan Bopanna (India)/ Aisam-Ul-Haq Qureshi (Pakistan) - Fabio Fognini (Italia)/ Michael Russell (SUA)
[28] Alisa Kleybanova (Rusia) - Yaroslava Shvedova (Kazakhstan)
[19] Nicolas Almagro (Spania) - Oleksandr Dolgopolov (Ucraina)
[1] Liezel Huber(SUA)/ Mahesh Bhupathi (India) - Yung-Jan Chan (Taiwan)/ Eric Butorac (SUA)
Elena Vesnina (Rusia)/ Andy Ram (Israel) - [6] Katarina Srebotnik (Slovenia)/ Nenad Zimonjic (Serbia)

Teren 8, de la ora 12:00

Julie Coin (Franta)/ Nicolas Mahut (Franta) - Ekaterina Makarova (Rusia)/ Horia Tecau (Romania)
Guillermo Garcia-Lopez (Spania)/ Albert Montanes (Spania) - [4] Wesley Moodie (Africa de Sud)/ Dick Norman (Belgia)
Viktor Troicki (Serbia)/ Dusan Vemic (Serbia) - Santiago Gonzalez (Mexic)/ Travis Retten Mayer (SUA)

Teren 16, de la ora 12:00


Jonathan Erlich (Israel)/ Dudi Sela (Israel) - Stephen Huss (Austria)/ Andre Sa (Brazilia)
[5] Mahesh Bhupathi (India)/ Max Mirnyi (Belarus) - Marc Lopez (Spania)/ Pere Riba (Spania)
Sergiy Stakhovsky (Ucraina)/ Mikhail Youzhny (Rusia) - [9] Frantisek Cermak (Cehia)/ Michal Mertinak (Slovacia)
[7] Lisa Raymond (SUA)/ Wesley Moodie (Africa de Sud) - Vania King (SUA)/ Christopher Kas (Germania)
Flavia Pennetta (Italia)/ Dusan Vemic (Serbia) - [5] Alisa Kleybanova (Rusia)/ Max Mirnyi (Belarus)

Teren 17. de la ora 12:00

[3] Lukas Dlouhy (Cehia)/ Leander Paes (India) - Yves Allegro (Elvetia)/ Andreas Beck (Germania)
[6] Lukasz Kubot (Polonia)/ Oliver Marach (Austria) - Thiemo De Bakker (Olanda)/ Rogier Wassen (Olanda)
Simon Greul (Germania)/ Peter Luczak (Austria) - [2] Daniel Nestor (Canada)/ Nenad Zimonjic (Serbia)
Akgul Amanmuradova (Uzbekistan)/ Aisam-Ul-Haq Qureshi (Pakistan) - Chia-Jung Chuang (Taiwan)/ Filip Polasek (Slovacia)
Yaroslava Shvedova(Kazakhstan)/ Julian Knowle (Austria) - Barbora Zahlavova Strycova (Cehia)/ Frantisek Cermak (Cehia)


Citeste mai multe despre   






















1148 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version