Roland Garros Programul zilei de luni/ "Greii" intra in competitie

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Luni, 24 mai 2010, 10:57 Sport | Tenis

Roland Garros 2010
Foto: Reuters
Liderii mondiali Roger Federer si Serena Williams intra in competitie in cea de-a doua zi de la Roland Garros. Federer il intalneste pe australianul Peter Luczak, in timp ce S. Williams o infrunta pe elvetianca Stefanie Voegele. Andy Murray va avea o misiune dificila in fata proaspatului castigator al turneului de la Nisa, Richard Gasquet. Romania va fi reprezentata de trei sportivi in cea de-a doua zi a competitiei: Victor Hanescu, Alexandra Dulgheru si Simona Halep.


Program Roland Garros:

Arena Philippe Chatrier:


Alla Kudryatseva (Rusia) vs. [3] Caroline Wozniacki (Danemarca) - feminin simplu
[1] Roger Federer (Elvetia) vs. Peter Luczak (Australia) - masculin simplu
[1] Serena Williams (SUA) vs. Stefanie Voegele (Elvetia) - feminin simplu
Florian Mayer (Germania) vs. [13] Gael Monfils (Franta) - masculin simplu

Arena Suzanne Lenglen:

Kristina Mladenovic (Franta) vs. [11] Na Li (China) - feminin simplu
Evgeny Korolev (Kazakhstan) vs. [3] Novak Djokovic (Serbia) - masculin simplu
[4] Andy Murray (Marea Britanie) vs. Richard Gasquet (Franta) - masculin simplu
[4] Jelena Jankovic (Serbia) vs. Alicia Molik (Australia) - feminin simplu

Court 1:

Benoit Paire (Franta) vs. Olivier Rochus (Belgia) - masculin simplu
Roberta Vinci (Italia) vs. Virginie Razzano (Franta) - feminin simplu
Kai-Chen Chang (Taiwan) vs. Ana Ivanovic (Serbia) - feminin simplu
Michael Llodra (Franta) vs. [24] Thomaz Bellucci (Brazilia) - masculin simplu

Court 2:

[20] Stanislas Wawrinka (Elvetia) vs. Jan Hajek (Cehia) - masculin simplu
[5] Elena Dementieva (Rusia) vs. Petra Martic (Croatia) - feminin simplu
Paul-Henri Mathieu (Franta) vs. Marcel Granollers (Spania) - masculin simplu
Kaia Kanepi (Estonia) vs. Pauline Parmentier (Franta) - feminin simplu

Court 3:

Nicolas Lapentti (Ecuador) vs. Taylor Dent (SUA) - masculin simplu
Julie Coin (Franta) vs. [32] Kateryna Bondarenko (Ucraina) - feminin simplu
Elena Baltacha (Marea Britanie) vs. [8] Agnieszka Radwanska (Polonia) - feminin simplu
Thiago Alves (Brazilia) vs. [12] Fernando Gonzalez (Chile) - masculin simplu

Court 4:

Dmitry Tursunov (Rusia) vs. Daniel Gimeno-Traver (Spania) - masculin simplu
Aleksandra Wozniak (Canada) vs. Iveta Benesova (Cehia) - feminin simplu
Melinda Czink (Ungaria) vs. Julia Goerges (Germania) - feminin simplu
Sofia Arvidsson (Suedia) vs. Magdalena Rybarikova (Slovacia)

Court 5:

Arantxa Parra Santonja (Spania) vs. Kurumi Nara (Japonia) - feminin simplu
Philipp Petzschner (Germania) vs. Carsetn Ball (Australia) - masculin simplu
Rajeev Ram (SUA) vs. Yuri Schukin (Kazakhstan) - masculin simplu

Court 6:

Jelena Dokic (Australia) vs. [24] Lucie Safarova (Cehia) - feminin simplu
Misaki Doi (Japonia) vs. Polona Hercog (Slovenia) - feminin simplu
Kei Nishikori (Japonia) vs. Santiago Giraldo (Columbia) - masculin simplu
[14] Ivan Ljubicic (Croatia) vs. Yen-Hsun Lu (Taiwan) - masculin simplu

Court 7:

Stephanie Dubois (Canada) vs. Stephanie Cohen-Aloro (Franta) - feminin simplu
Jesse Witten (SUA) vs. [25] Marcos Baghdatis (Cipru) - masculin simplu
Arnaud Clement (Franta) vs. Oleksandr Dolgopolov Jr (Ucraina) - masculin simplu
Simona Halep (Romania) vs. [7] Samantha Stosur (Australia) - feminin simplu

Court 8:

Melanie Oudin (SUA) vs. Anabel Medina Garrigues (Spania) - feminin simplu
Pablo Andujar (Spania) vs. Simone Bolelli (Italia) - masculin simplu
Barbora Zahlavova Strycova (Cehia) vs. Rossana De Los Rios (Paraguay) - feminin simplu
[31] Victor Hanescu (Romania) vs. Oscar Hernandez (Spania) - masculin simplu

Court 10:

Paolo Lorenzi (Italia) vs. Andreas Beck (Germania) - masculin simplu
Leonardo Mayer (Argentina) vs. Sergiy Stakhovsky (Ucraina) - masculin simplu
Sara Errani (Italia) vs. Yaroslava Shvedova (Kazakhstan) - feminin simplu

Court 11:

Kristina Barrois (Germania) vs. Tathiana Garbin (Italia) - feminin simplu
Timea Bacsinszky (Elvetia) vs. Tatjana Malek (Germania) - feminin simplu
[31] Alexandra Dulgheru (Romania) vs. Lucie Hradecka (Cehia) - feminin simplu
Michael Berrer (Germania) vs. Mardy Fish (SUA) - masculin simplu

Court 14:

[17] John Isner (SUA) vs. Andrey Golubev (Kazakhstan) - masculin simplu
Petra Kvitova (Cehia) vs. Sophie Ferguson (Australia) - feminin simplu
Kristof Vliegen (Belgia) vs. Steve Darcis (Belgia) - masculin simplu

Court 16:

Julian Reister (Germania) vs. [27] Feliciano Lopez (Spania) - masculin simplu
[17] Francesca Schiavone (Italia) vs. Regina Kulikova (Rusia) - feminin simplu
[19] Nicolas Almagro (Spania) vs. Robin Haase (Olanda) - masculin simplu
 
Court 17:

Jorge Aguilar (Chile) vs. [15] Tomas Berdych (Cehia) - masculin simplu
Michael Yani (SUA) vs. Lukas Lacko (Slovacia) - se continua luni de la 6-4, 7-6(5), 6-7(4), 7-6(5), 8-8 - masculin simplu
Viktor Troicki (Serbia) vs. [21] Tommy Robredo (Spania) - masculin simplu
[28] Alisa Kleybanova (Rusia) vs. Mariya Koryttseva (Ucraina) - feminin simplu
Vera Dushevina (Rusia) vs. [27] Alona Bondarenko (Ucraina) 


Citeste mai multe despre   






















717 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Miercuri