Miami Masters Dulgeru castiga duelul romanesc din primul tur/ Cirstea, calificare in minim de seturi

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Miercuri, 24 martie 2010, 10:33 Sport | Tenis

Dulgheru, in turul doi la Varsovia
Foto: Agerpres
Alexandra Dulgeru s-a calificat in turul al doilea al turneului Sonny Ericsson Open de la Miami, invingand-o pe compatrioata sa, Ioana Raluca Olaru, in doua seturi (6-1, 6-3). Detinatoare a unui titlu WTA (obtinut la Varsovia in mai 2009), Dulgheru o va intalni in turul urmator pe detinatoarea titlului de la Miami, bielorusa Viktoria Azarenka. Cirstea, cel mai bine clasata romanca din clasamentul WTA a invins-o pe portugheza Larcher de Brito, scor 7-5 7-6(9), si se va infrunta cu favorita numarul trei, Venus Williams.


Rezultate Sonny Ericsson Open, 23 martie 2010:


Feminin simplu - primul tur

M Rybarikova (Slovacia) - L Hradecka (Cehia) 3-6 6-4 6-2
S Cirstea (Romania) - [WC] M Larcher de Brito (Portugalia) 7-5 7-6(9)
G Dulko (Argentina) - O Govortsova (Belarus) 6-4 6-1
L Safarova (Cehia) - K Kanepi (Estonia) 6-7(1) 6-4 6-3
Y Shvedova (Kazakhstan) - [WC] A Tomljanovic (Croatia) 6-7(1) 7-6(3) 7-5
S Peng (China) - V King (SUA) 6-4 1-6 6-3
[WC] A Molik (Australia) - A Harkleroad (SUA) 6-1 6-1
A Kudryavtseva (Rusia) - V Dushevina (Rusia) 4-6 6-1 6-4
P Hercog (Slovenia) - B Zahlavova Strycova (Cehia) 6-3 6-0
[WC] P Martic (Croatia) - J Coin (Franta) 5-7 7-6(1) 6-3
P Kvitova (Cehia) - T Garbin (Italia) 6-4 6-4
A Dulgheru (Romania) - I Olaru (Romania) 6-1 6-3


Program Sony Ericsson Open, 24 martie 2010:

STADIUM:
A Chakvetadze (Rusia) vs K Date Krumm (Japonia) - WTA
[WC] M Ancic (Croatia) vs J Chardy (Franta) - ATP
J Craybas (SUA) vs [WC] J Henin (Belgia) - WTA
[WC] D Nalbandian (Argentina) vs L Kubot (Polonia) - ATP
[WC] F Krajinovic (Serbia) vs J Blake (SUA) - ATP
M Oudin (SUA) vs [Q] M Krajicek (Olanda) - WTA

GRANDSTAND:
E Schwank (Argentina) vs M Gicquel (Franta) - ATP
M Llodra (Frantia) vs [WC] R Harrison (SUA) - ATP
O Rochus (Belgia) vs R Gasquet (Franta) - ATP
T Dent (SUA) vs [Q] R Schuettler (Germania) - ATP
[Q] D Istomin (Uzbekistan) vs M Russell (SUA) - ATP

COURT 1:
[WC] A Pivovarova (Rusia) vs C Suarez Navarro (Spania) - WTA
K Srebotnik (Slovenia) vs P Schnyder (Elvetia) - WTA
S Bammer (Austria) vs [Q] P Parmentier (Franta) - WTA
T Bacsinszky (Elvetia) vs [Q] B Mattek-Sands (SUA) - WTA
G Dulko (Argentina)/F Pennetta (Italia) vs [WC] S Kuznetsova (Rusia)/A Molik (Australia) - WTA

COURT 2:
A Clement (Franta) vs G Garcia-Lopez (Spania) - ATP
I Andreev (Rusia) vs [Q] X Malisse (Belgia) - ATP
E Makarova (Rusia) vs [Q] C Dellacqua (Australia) - WTA
[Q] V Lepchenko (SUA) vs V Razzano (Franta) - WTA
I Benesova (Cehia) vs [Q] E Baltacha (Marea Britanie) - WTA

COURT 3:
S Voegele (Elvetia) vs A Cornet (Franta) - WTA
A Keothavong (Marea Britanie) vs T Paszek (Austria) - WTA
[Q] T Pironkova (Bulgaria) vs [WC] H Watson (Marea Britanie) - WTA
[Q] A Rodionova (Australia) vs A Petkovic (Germania) - WTA

COURT 6:
D Koellerer (Austria) vs C Rochus (Belgia) - ATP
M Chiudinelli (Elvetia) vs F Mayer (Germania) - ATP
S Greul (Germania) vs B Becker (Germania) - ATP
P Mathieu (Franta) vs [Q] I Marchenko (Ucraina) - ATP

COURT 7:
T Malek (Germania) vs S Errani (Italia) - WTA
M Czink (Ungaria) vs [WC] A Rus (Olanda) - WTA
[Q] S Arvidsson (Suedia) vs A Brianti (Italia) - WTA
[Q] R Kulikova (Rusia) vs R Vinci (Italia) - WTA

COURT 8:
J Hajek (Cehia) vs S Stakhovsky (Ucraina) - ATP
[Q] A Golubev (Kazakhstan) vs D Gimeno-Traver (Spania) - ATP
K Barrois (Germania) vs [Q] M Koryttseva (Ucraina) - WTA
J Goerges (Germania) vs [Q] A Morita (Japonia) - WTA


Citeste mai multe despre   






















405 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Vineri