Indian Wells Sharapova, eliminata in turul trei/ Vezi programul zilei de luni

de Lucretia Andriev     HotNews.ro
Luni, 15 martie 2010, 10:57 Sport | Tenis

Federer, Murray, Soderling si Roddick s-au calificat, duminica, in cel de-al treilea tur de la Indian Wells, insa in cea de-a doua runda au parasit turneul sase capi de serie, printre care Monfils, Ferrer si Stepanek. In turneul feminin, Maria Sharapova a fost eliminata in trei seturi de chinezoaica Zheng, in timp ce Wozniacki si Dementieva au obtinut biletul pentru turul al patrulea in minim de seturi.


Rezultate Indian Wells, 14.03.2010:


Masculin simplu - turul doi:

[1] R Federer (Elvetia) - V Hanescu (Romania) 6-3 6-7(5) 6-1
[4] A Murray (Marea Britanie) - A Seppi (Italia) 6-4 6-4
[6] R Soderling (Suedia) - E Korolev (Kazakhstan) 6-2 6-4
[7] A Roddick (SUA) - [Q] Y Lu (Taiwan) 6-4 6-4
[9] J Tsonga (Franta) - [Q] M Matosevic (Australia) 6-1 6-3
S Greul (Germania) - [12] G Monfils (Franta) 1-6 6-2 6-3
J Blake (SUA) - [13] D Ferrer (Spania) 6-1 6-4
D Sela (Israel) - [14] R Stepanek (Cehia) 6-4 1-6 6-2
[18] T Robredo (Spania) - S Stakhovsky (Ucraina) 3-6 6-3 7-5
[22] J Melzer (Austria) - [WC] D Nalbandian (Argentina) 6-4 6-1
N Almagro (Spania) - [23] I Karlovic (Croatia) 7-5 7-6(5)
[24] A Montanes (Spania) - [Q] R Mello (Brazilia) 3-6 6-4 6-4
[27] M Baghdatis (Cipru) - A Clement (Franta) 7-6(7) 6-1
[28] F Lopez (Spania) - P Mathieu (Franta) 3-6 6-3 6-4
T de Bakker (Olanda) - [30] J Tipsarevic (Serbia) 3-2 - abandon Tipsarevic
M Russell (SUA) - [32] I Andreev (Rusia) 4-6 6-3 6-2

Masculin dublu - turul secund:

M Llodra (Franta)/A Ram (Israel) - J Tipsarevic (Serbia)/V Troicki (Serbia) abandon Tipsarevic

Masculin dublu - primul tur:

[1] D Nestor (Canada)/N Zimonjic (Serbia) - E Butorac (SUA)/R Ram (SUA) 6-3 6-4
T Berdych (Cehia)/P Kohlschreiber (Germania) - [2] B Bryan (SUA)/M Bryan (SUA) 7-6(4) 7-5
[WC] M Lopez (Spania)/R Nadal (Spania) - [3] L Dlouhy (Cehia)/L Paes (India) 6-4 3-6 10-6
[6] S Aspelin (Suedia)/P Hanley (Austria) - J Kerr (Austria)/F Polasek (Slovacia) 7-5 6-3
F Lopez (Spania)/F Verdasco (Spania) - [WC] M Ancic (Croatia)/M Fish (SUA) 7-6(9) 6-3

Feminin simplu - turul al treilea:

[2] C Wozniacki (Danemarca) - [32] M Kirilenko (Rusia) 6-0 6-3
[4] E Dementieva (Rusia) - K Flipkens (Belgia) 6-4 6-2
[5] A Radwanska (Polonia) - [31] G Dulko (Argentina) 6-1 6-0
[18] J Zheng (China) - [10] M Sharapova (Rusia) 6-3 2-6 6-3
[11] M Bartoli (Franta) - J Craybas (SUA) 6-2 6-0
[19] A Rezai (Franta) - [15] F Schiavone (Italia) 6-7(4) 7-6(2) 6-4
[16] N Petrova (Rusia) - S Peng (China) 6-1 7-5
[WC] A Molik (Austria) - [Q] E Baltacha (Marea Britanie) 6-0 6-2


Feminin dublu - turul al doilea:

[2] N Llagostera Vives (Spania)/M Martinez Sanchez (Spania) - G Dulko (Argentina)/F Pennetta (Italia) 7-5 7-6(4)
I Benesova (Cehia)/B Zahlavova Strycova (Cehia) - [5] A Kleybanova (Rusia)/F Schiavone (Italia) 5-7 7-5 10-1
[6] B Mattek-Sands (SUA)/Z Yan (China) - [WC] T Garbin (Italia)/J Jankovic (Serbia) 6-4 4-6 10-5



Programul de luni, 15 martie 2010:

STADIUM 1:

[25] P Kohlschreiber (Germania) vs [2] N Djokovic (Serbia) - ATP
M Ancic (Croatia) vs [3] R Nadal (Spania) - ATP
S Errani (Italia) vs [6] J Jankovic (Serbia) - WTA
[1] D Nestor (Canada)/N Zimonjic (Serbia) vs J Blake (SUA)/A Roddick (SUA) - ATP
[23] A Kleybanova (Rusia) vs [14] K Clijsters (Belgia) - WTA
[15] J Isner (SUA) vs [17] S Querrey (SUA) - ATP

STADIUM 2:

[21] J Monaco (Argentina) vs [11] J Ferrero (Spania) - ATP
[12] V Zvonareva (Rusia) vs A Sevastova (Letonia) - WTA
G Garcia-Lopez (Spania) vs [26] T Bellucci (Brazilia) - ATP
[19] T Berdych (Cehia) vs [10] F Verdasco (Spania) - ATP
[3] V Azarenka (Belarus) vs [28] M Martinez Sanchez (Spania) - WTA

STADIUM 3:

[25] A Pavlyuchenkova (Rusia) vs [8] S Stosur (Australia) - WTA
[9] F Pennetta (Italia) vs [17] S Peer (Israel) - WTA
R Vinci (Italia) vs [13] Y Wickmayer (Belgia) - WTA
[Q] B Dabul (Argentina) vs [20] I Ljubicic (Croatia) - ATP

COURT 4:

K Peschke (Cehia)/K Srebotnik (Slovenia) vs N Grandin (Africa de Sud)/A Spears (SUA) - WTA
[6] S Aspelin (Suedia)/P Hanley (Australia) vs J Benneteau (Franta)/J Tsonga (Franta) - ATP
[1] C Black (Zimbabwe)/L Huber (SUA) vs A Amanmuradova (Uzbekistan)/D Kustova (Belarus) - WTA
C Suarez Navarro (Spania) vs [27] A Szavay (Ungaria) - WTA

COURT 6:

A Hlavackova (Cehia)/L Hradecka (Cehia) vs [3] N Petrova (Rusia)/S Stosur (Australia) - WTA
D Ferrer (Spania)/A Montanes (Spania) vs I Karlovic (Croatia)/D Vemic (Serbia) - ATP


Citeste mai multe despre   






















1287 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Sâmbătă