US OPEN

VIDEO Nadal, atacat de un fan/ Toata lumea vrea o bucata din Rafa

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 9 septembrie 2009, 13:22 Sport | Tenis

Nadal, sarutat de un fan
Foto: Captura Youtube.com
La finalul partidei Rafael Nadal - Gael Monfils, ibericul a avut parte de un moment la care se astepta mai putin, un spectator din tribuna, care a pacalit fortele de ordine, a intrat pe teren si l-a sarutat pe obraz. "Nu a fost o problema pentru mine, tipul parea OK", a declarat Nadal, vizibil emotionat de atasamentul aratat de suporterul sau.

Nadal s-a calificat in sferturile de finala de la US Open, moment numai bun pentru sustinatorii sai de a se bucura. Unul dintre cei mai indrazneti a patruns pe terenul de joc, pacalind fortele de ordine. A avut ocazia de a-si saruta pe obraz favoritul si de a-i spune, conform lui Nadal, ca-l iubeste. "S-a dovedit un fan extraordinar. Mi-a spus te iubesc si m-a sarutat", a declarat Rafa. In urma gestului indraznet, suporterul a fost arestat. 

Cum Andy Murray a parasit turneul inca din faza optimilor de finala, Nadal a revenit pe locul doi mondial, la doar cateva saptamani dupa il pierduse in favoarea britanicului.

Vezi aici faza in care Nadal este "tinta" unui suporter:







Citeste mai multe despre   























3998 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    Go on Rafa! (Miercuri, 9 septembrie 2009, 13:36)

    Cristi [anonim]

    Am speranta ca Rafa va castiga US Open! O merita!
    • +1 (1 vot)    
      sorry (Miercuri, 9 septembrie 2009, 14:30)

      Iuli [anonim] i-a raspuns lui Cristi

      Cred ca va fi tot Federer, sau cel putin asa sper eu :)
      • +1 (1 vot)    
        Federer (Miercuri, 9 septembrie 2009, 15:15)

        AntonH [utilizator] i-a raspuns lui Iuli

        Am tot respectul pentru Nadal, dar si eu sper sa castige Federer
    • -3 (5 voturi)    
      O merita? (Miercuri, 9 septembrie 2009, 14:38)

      burebista [anonim] i-a raspuns lui Cristi

      Pai el o merita si eu nu?
      O va merita cel care ii va invinge pe toti la US Open, nu cineva care a ajuns in sferturi, ca asa ar fi vreo 8 care o merita.
      Asta doar daca nu cumva tenisul o fi un joc de noroc, si merita si Nadal un pic de noroc pentru ca prea a avut ghinion in ultima jumatate de an.
  • 0 (0 voturi)    
    atacat (Joi, 10 septembrie 2009, 3:17)

    ia cucu [anonim]

    Cred ca titlul este complet aiurea. Nadal nu a fost atacat ci pupat. Iar raspunsul lui nu a fost violent ci unul prietenos. Incercarea de a atrage cititori folosind cuvantul "atac" mi se pare urata.
  • 0 (2 voturi)    
    hm, ciudat (Joi, 10 septembrie 2009, 11:11)

    touretul [utilizator]

    am vazut cand o fatuca a facut acelasi lucru pe un aeroport in Spania si Nadal a parut vizibil deranjat, stergandu-se pe obraz dupa ce a fost sarutat.
    • +3 (3 voturi)    
      ei, si tu! (Joi, 10 septembrie 2009, 11:51)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui touretul

      poate ca-i mirosea gura urat fetei aleia!