US OPEN: Sorana Carstea vs Ayumi Morita 6-1, 6-3/ Calificare fara emotii

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Marţi, 1 septembrie 2009, 17:34 Sport | Tenis

Sorana Cirstea
Sorana Carstea s-a calificat in turul doi al turneului de la US Open dupa ce a invins-o pe japoneza Ayumi Morita in doua seturi, scor 6-1, 6-3. Cu un joc precis si destul de agresiv, romanca a arata pe durata intregii partide ca este jucatoarea mai buna.

Sorana a inceput foarte bine partida, iar scorul a devenit relativ repede 3-0, avantaj care i-a dat incredere in propriile forte. Morita nu a avut raspuns pentru jocul romancei, iar primul set a fost castigat dupa numai 33 de minute cu 6-1.

Carstea si-a dominat adversara si in al doilea set, doar ca nu la fel de clar. A fost pe rand 1-0 si 2-1 pentru nipona, moment in care Sorana a castigat trei game-uri la rand si a intors rezultatul de pe tabela. A 24-a favorita de la US Open se impune cu 6-3 in setul doi, obtinand astfel calificarea dupa ce a pierdut numai patru game-uri.

1606 vizualizari

live streamin' (Marţi, 1 septembrie 2009, 18:47)

antmihai.blogspot.com [anonim]

atdhe.net/watch-us-open.php?i=4

bet365.com

rojadirecta.com
    straight into quarters, at least ... (Marţi, 1 septembrie 2009, 18:56)

come on sorana ... she's playin' great ...
    !!! (Marţi, 1 septembrie 2009, 19:08)

chief [anonim]

nu pot sa cred ca mai exista si altceva in afara de jij, imbacsitilor!!! nu va mai agitati - sorana o sa faca un superturneu! go sorana!
      bucurosii (Marţi, 1 septembrie 2009, 19:24)

alex [anonim] i-a raspuns lui chief

Hai bre nu va mai bucurati atat acum la inceput.

La ce peformanta face fata asta ar trebui sa inceapa sa ne intereseze doar de la sferturile de finala in sus.

Succes!
        Bine zis (Marţi, 1 septembrie 2009, 21:37)

AntonH [utilizator] i-a raspuns lui alex

da, acesta a fost un meci usor. Urmeaza Dubois, care nu ar trebui sa puna probleme. Si dupa... eterna Wozniacki :)). Prietenii stiu de ce...