Wimbledon/ Program, rezultate/ Perechea Niculescu/Kudryavtseva s-a calificat in turul trei

de Andra Popa     HotNews.ro
Sâmbătă, 27 iunie 2009, 9:53 Sport | Tenis

Victor Hanescu, in sferturi la Hamburg
Foto: AGERPRES
Perechea Niculescu/Kudryavtseva s-a calificat in turul al treilea in competitia de dublu feminin. Cuplul ruso-roman a trecut de favoritele numarul 15, Chia-Jung Chuang (Taipei) si Sania Mirza (India). Surpriza de la Wimbledon vine de la sarboaica Jelena Jankovic, care a pierdut in fata americancei Melanie Oudin. Perechea Cirstea/Wozniacki a ratat calificarea in turul al treilea, fiind invinsa de jucatoarele Mariya Koryttseva (Ucraina)/Tatiana Poutchek (Belarus).

Program Wimbledon (Sambata, 27.06.2009):

Centre Court - de la 15:00
Venus Williams (SUA)[3] v. Carla Suarez Navarro (Spania) - WTA 6-0 6-4
Jurgen Melzer (Austria)[26] v. Andy Roddick (SUA)[6] - ATP 6-7(2) 6-7(2) 6-4 3-6
Andy Murray (Marea Britanie)[3] v. Viktor Troicki (Serbia)[30] - ATP 6-2 6-3 6-4

Court 1 de la 15:00
Nikolay Davydenko (Rusia)[12] v. Tomas Berdych (Cehia)[20] - ATP 2-6 3-6 2-6
Tommy Haas (Germania)[24] v. Marin Cilic (Croatia)[11] - ATP 7-5 7-5 1-6 6-7(3) 10-8
Sabine Lisicki (Germania) v. Svetlana Kuznetsova (Rusia)[5] 6-2 7-5
Fernando Gonzalez (Chile)[10] v. Juan Carlos Ferrero (Spania) - ATP 6-4 5-7 4-6 6-4 4-6

Court 2 de la 14:00
Samantha Stosur (Australia)[18] v. Ana Ivanovic (Serbia)[13] - WTA 5-7 2-6
Igor Andreev (Italia) v. Andreas Seppi (Rusia)[29] 6-1 7-6(5) 4-6 7-6(5)
Lleyton Hewitt (Australia) v. Philipp Petzschner (Germania) - ATP 7-5 7-6(3) 6-3
Dinara Safina (Rusia)[1] v. Kirsten Flipkens (Belgia) - WTA 7-5 6-1
Jamie Murray (Marea Britanie)/Liezel Huber - Nenad Zimonjic (Serbia)/Zi Yan (China) - dublu mixt  7-6(3) 3-6 6-3

Court 3 de la 14:00
Melanie Oudin (SUA) v. Jelena Jankovic (Serbia)[6] - WTA 6-7(8) 7-5 6-2
Amelie Mauresmo (Franta)[17] v. Flavia Pennetta (Italia)[15] - WTA 7-5 6-3
Victor Hanescu (Romania)[31] v. Gilles Simon (Franta)[8] - ATP 2-6 5-7 2-6
Svetlana Kuznetsova (Rusia)[16]/Amelie Mauresmo (Franta)[16]  v. Samantha Stosur (Australia)[3]/Rennae Stubbs (Australia)[3] - dublu feminin 3-6 2-6

Court 4 de la 15:00
Caroline Wozniacki (Danemarca)[9] v. Anabel Medina Garrigues (Spania)[20] - WTA 6-2 6-2
Stanislas Wawrinka (Elvetia)[19] v. Jesse Levine (SUA) - ATP 5-7 7-5 6-3 6-3
Leander Paes (India)[1]/Cara Black (Zimbawe)[1] v. Michal Mertinak (Slovacia)/Mara Santangelo (Italia) - dublu mixt  abandon
Colin Fleming (Marea Britanie)/Sarah Borwell (Marea Britanie) - Mahesh Bhupathi (India)/Sania Mirza (India) - dublu mixt 6-7(4) 4-6

Court 5 de la 14:00
Julie Ditty (SUA)/Ekaterina Dzehalevich (Belarus)  v. Bethanie Mattek-Sands (SUA)[10]/Nadia Petrova (Rusia)[10] - dublu feminin 2-6 2-6
Chia-Jung Chuang (Taipei)[15]/Sania Mirza (India)[15]  v. Alla Kudryavtseva (Rusia)/Monica Niculescu (Romania) - dublu feminin 2-6 3-6
Daniel Nestor (Canada)[5]/Elena Vesnina (Rusia)[5]  v. James Auckland (Marea Britanie)/Elena Baltacha (Marea Britanie) - dublu mixt 6-1 6-2
Sorana Cirstea (Romania)/Caroline Wozniacki (Danemarca)  v. Mariya Koryttseva (Ucraina)/Tatiana Poutchek (Belarus) - dublu feminin 6-4 6-7(8) 4-6

Court 6 de la 13:00
Camila Silva (Chile)[10] v. Grace Sari Ysidora (Indonesia) - junioare 6-2 4-6 8-6
Jozef Kovalik (Slovacia) v. Mitchell Frank (SUA) - juniori 6-4 2-6 6-4
Nicole Gibbs (SUA) v. Silvia Njiric (Croatia)[11] - junioare 2-6 6-3 4-6
Sachie Ishizu (Japonia) v. Nicha Lertpitaksinchai (Thailanda) - junioare 6-0 4-6 6-4

Court 7 de la 13:00
George Morgan (Marea Britanie) v. Bernard Tomic (Australia)[3] - juniori 6-7(1) 2-6
Dupa 15:00
Nuria Llagostera Vives (Spania)[11]/Maria Jose Martinez Sanchez (Spania)[11]  v. Anastasia Pavlyuchenkova (Rusia)/Francesca Schiavone (Italia) - WTA 7-5 6-3
Lukas Dlouhy (Cehia)[15]/Iveta Benesova (Cehia)[15]  v. Eric Butorac (SUA)/Yaroslava Shvedova (Kazakhstan) - dublu mixt 7-5 7-6(1)
Marcelo Melo (Brazilia)[14]/Shuai Peng (China)[14] v. Fabrice Santoro (FRA)/ Anabel Medina Garrigues (Spania) - dublu mixt 4-6 3-6
James Cerretani (SUA)/Sybille Bammer (Austria)  v. Mark Knowles (Bahrain)[9]/Anna-Lena Groenefeld (Germania)[9] - dublu mixt 6-7(5) 3-6

Court 8 de la 15:00
Ksenia Kirillova (Rusia) v. Veronica Cepede Royg (Paraguay) - junioare 2-6 1-6
Dupa 15:00
Anna-Lena Groenefeld (Germania)[12]/Vania King (SUA)[12]  v. Kaia Kanepi (Estonia)/Ipek Senoglu (Turcia) - dublu feminin 6-3 6-3
Kevin Ullyett (Zimbawe)[4]/Su-Wei Hsieh (Taipei)[4] v. Jean-Julien Rojer (Antilele Olandeze)/Galina Voskoboeva (Kazakhstan) - dublu mixt 6-3 6-4
Simon Aspelin (Suedia)/Paul Hanley (Australia)  v. Travis Parrott (SUA)[10]/Filip Polasek (Slovacia)[10] - dublu masculin 7-5 6-7(1) 6-2 6-3

Court 9 de la 13:00
Natchanok Saenyaukhot (Thailanda) v. Richel Hogenkamp (Olanda) - junioare 0-6 1-6
Radim Urbanek (Cehia) v. Dominik Schulz (Germania)[9] - juniori 4-6 2-6
Yana Buchina (Rusia) v. Christina McHale (SUA)[9] - junioare 6-4 6-3
Agustin Velotti (Argentina)[4] v. Nikala Scholtz (Africa de Sud) - juniori 6-7(5) 6-4 7-5

Court 11 de la 13:00
Polina Leykina (Rusia) v. Quirine Lemoine (Olanda) - junioare 6-7(2) 4-6
Andrea Collarini (Argentina)[5] v. Carlos Boluda-Purkiss (Spania) - juniori 2-6 5-7
Tamaryn Hendler (Belgia)[13] v. Emi Mutaguchi (Japonia) - junioare 6-3 6-4
Adrien Puget (Franta) v. Tennys Sandgren (SUA)[15] - juniori 3-6 2-6

Court 12 de la 13:00
Hannah James (Marea Britanie) v. Daria Gavrilova (Rusia)[15] - junioare 2-6 2-6
De la 15:00
Chris Eaton (Marea Britanie)/Alexander Slabinsky (Marea Brotanie) v. Leos Friedl (Cehia)/David Skoch (Cehia) - dublu masculin 4-6 3-6 6-7(0)
Rogier Wassen (Olanda)/Tamarine Tanasugarn (Thailanda) v. Max Mirnyi (Belarus)[8]/Nadia Petrova (Rusia)[8] - dublu mixt abandon
Stephen Huss (Australia)[12]/Virginia Ruano Pascual (Spania)[12] v. Bruno Soares (Brazilia)/Alisa Kleybanova (Rusia) - dublu mixt 7-5 7-6(5)

Court 14 de la 14:00
Gisela Dulko (Argentina)/Shahar Peer (Israel) v. Zi Yan (China)[13]/Jie Zheng (China)[13] - dublu feminin 6-6 1-6
Daniela Hantuchova (Slovacia)[6]/Ai Sugiyama (Japonia)[6] v. Alisa Kleybanova (Rusia)/Ekaterina Makarova (Rusia) - dublu feminin 6-4 6-7(5) 2-6
Arnaud Clement (Franta)/Marc Gicquel (Franta) v. James Blake (SUA)/Mardy Fish (SUA) - dublu masculin 3-6 4-6 2-6
Andre Sa (Brazilia)[11]/Ai Sugiyama (Japonia)[11] v. Kenneth Skupski (Marea Britanie)/Katie O'Brien (Marea Britanie) - dublu mixt 6-3 7-6(4)

Court 15 de la 13:00
Evan King (SUA)[16] v. Arthur De Greef (Belgia) - juniori 3-6 2-6
Zsofia Susanyi (Ungaria) v. Ulrikke Eikeri (Norvegia)[16] - junioare 6-4 1-6 6-0
Federico Gaio (Italia) v. Julen Uriguen (Guatemala)[8] - juniori 7-6(6) 6-4
David Souto (Venezuela)[11] v. Lewis Burton (Marea Britanie) - juniori 6-4 5-7 6-4
Chanel Simmonds (Africa de Sud)[14] v. Maryna Zanevska (Ucraina) - junioare 6-4 6-2

Court 17 de la 13:00
Andrey Kuznetsov (Rusia) v. Tristan-Samuel Weissborn (Austria) - juniori 6-7(0) 6-2 6-0
Isabella Holland (Australia) v. Angelique Van Der Meet (Olanda) - junioare 3-6 4-6
Vivien Juhaszova (Slovacia) v. Nicola George (Marea Britanie) - junioare 6-4 7-5
Sebastian Lavie (Noua Zeelanda) v. Jack Carpenter (Marea Britanie) - juniori 6-4 7-5
Francis Casey Alcantara (Filipine) - Maximilian Neuchrist (Austria) - juniori 2-6 6-4 3-6

Court 18 de la 14:00
Radek Stepanek (Cehia)[23] v. David Ferrer (Spania)[16] - 7-5 7-5 3-6 4-6 6-4
Agnieszka Radwanska (Polonia)[11] v. Na Li (China)[19] - WTA 6-4 7-5
Andy Ram (Israel)/Anna Chakvetadze (Rusia) v. Igor Andreev (Rusia)/Maria Kirilenko (Rusia) - dublu mixt 2-6 6-3

Court 19 de la 13:00
Hiroyasu Ehara (Japonia) v. Denis Kudla (SUA)[12] - juniori 3-6 7-5 8-6
Martina Trevisan (Italia) v. Samantha Vickers (Marea Britanie) - junioare 6-1 6-0
Stephanie Cornish (Marea Britanie) v. Alexandra Krunic (Serbia) - junioare 6-3 6-3
Ashley Hewitt (Marea Britanie) v. Liang-Chi Huang (Taipei)[2] - juniori 6-4 7-5
Daniel Berta (Suedia)[1] v. Yannik Reuter (Belgia) - juniori 6-4 6-0


Citeste mai multe despre   























1303 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    clar (Sâmbătă, 27 iunie 2009, 16:01)

    kinn [anonim]

    clar, toata lumea *forteaza* ....


Abonare la comentarii cu RSS



ESRI

Top 5 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
hosted by
powered by
developed by
mobile version
Marţi