WIMBLEDON Azarenka vs Carstea 7-6, 6-3/ Prea puternica pentru Sorana

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Vineri, 26 iunie 2009, 16:22 Sport | Tenis

Sorana Carstea, eliminata de la Paris
Sorana Carstea a fost eliminata in turul 3 de la Wimbledon de catre Victoria Azarenka, numarul 8 mondial, sportiva din Belarus fiind, din pacate, mult prea puternica pentru romanca. A fost 7-6(5) si 6-3 pentru Victoria, sportiva care a impresionat prin stilul sau agresiv de joc.

Partida Carstea - Azarenka a inceput echilibrat, fiecare dintre jucatoare fiind suverana pe propriul serviciu. Momentul cheie al setului s-a petrecut la scorul de 3-2 in favoarea romancei, atunci cand Sorana a ratat doua mingi de break. S-a ajuns in tie-break, acolo unde Victoria a avut castig de cauza cu 7-5.

Setul al doilea a fost, din pacate, la discretia numarul 8 mondial, fiind pe rand 3-0, 4-1 si 5-2 pentru Azarenka. Dupa un game castigat de Carstea, inevitabilul s-a produs, iar Victoria a castigat setul cu 6-3 si meciul cu 2-0 la seturi.

Pentru parcursul de la Wimbledon, Sorana Carstea a intrat in posesia unui cec in valoare de 29.250 de lire sterline.

Sorana, bafta si nu te lasa!
    baga mare (Vineri, 26 iunie 2009, 16:40)

e.u. [utilizator]

fata tatei
    stie cineva (Vineri, 26 iunie 2009, 16:56)

daca exista live stream pe undeva cu meciul soranei?
    LIve stream (Vineri, 26 iunie 2009, 17:16)

Stefan [anonim]

livescore e site de pariuri (Vineri, 26 iunie 2009, 17:38)

cristi [anonim]

Partida de pe Center Court va fi Livescore pe HotNews.ro.

phahaha
    hai Soranaaa (Vineri, 26 iunie 2009, 18:23)

Eu [anonim]

hai
    ESPN (Vineri, 26 iunie 2009, 18:56)

ESPN [anonim]

• -1 (1 vot)
    misiune imposibila? (Vineri, 26 iunie 2009, 19:40)

gigi marga [anonim]

... trebuia sa-l cheme pe Tom Cruise
    bravo (Vineri, 26 iunie 2009, 20:58)

ana [anonim]

a fost un meci bun pentru sorana......asta e a fost prea puternica.nu te lasa ,sorana data viitoare o sa invingi.BRAVO
    aprecieri pozitive (Sâmbătă, 27 iunie 2009, 0:54)

filip [anonim]

martina navratilova a declarat ca a fost placut impresionata de sorana si ca vede in ea o viitoare jucatoare de top 10 mondial
    Are numai 19 ani (Sâmbătă, 27 iunie 2009, 1:15)

maximlemetru [anonim]

Si vine dupa multe accidentari. Azarenka a cistigat meciul anterior cu 6-0, 6-0. Seriozitate si munca. La 21 va fi in primele 10.