Roland Garros/ Toni Nadal agita spiritele: Publicul parizian este stupid

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Marţi, 2 iunie 2009, 15:14 Sport | Tenis

Toni Nadal critica publicul de la Roland Garros
Foto: Captura Youtube.com
Toni Nadal, unchiul si antrenorul lui Rafael Nadal, a declarat intr-un interviu acordat postului de radio Cadena Ser ca publicul prezent in tribunele de la Roland Garros este stupid, acesta tinand tot timpul cu cel care joaca impotriva numarului unu mondial, informeaza AFP.

"Publicul parizian este stupid. Triumful unui spaniol deranjeaza. Nu mi se pare corect "sa ajuti" pe cineva sa fie invins, este modalitatea lor de a se bucura. Rafa este unul dintre jucatorii asaltati pentru autografe de catre acei spectatori care in timpul disputei isi doresc ca el sa fie invins. Nadal a fost mai nervos ca niciodata pe durata meciului cu Robin Soderling", a declarat Toni Nadal, unchiul numarului unu mondial din tenisul de camp masculin.   

"Nicio secunda nu am putut sa fiu suficient de calm", s-a rezumat sa spuna Rafael Nadal dupa eliminarea surprinzatoare de la Roland Garros.

Soderling l-a eliminat pe Rafael Nadal in turul 4 de la Roland Garros cu scorul de 6-2 6-7 6-4 7-6. Aceasta a fost prima infrangere a ibericului pe zgura pariziana dupa 31 de meciuri consecutive, debutul fiind consemnat in anul 2005.


Citeste mai multe despre   























1803 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    meci mare (Marţi, 2 iunie 2009, 15:30)

    wolfya [anonim]

    http://www.wolfya666.mybrute.com
    http://wolfya.webs.com
  • 0 (0 voturi)    
    Ce e drept... (Marţi, 2 iunie 2009, 16:35)

    Andrey [anonim]

    Nadal nu a fost si nu va fi foarte apreciat de public:

    Spre exemplu la Wimbledon ,US Open si Rolland Garros ,Federer a fost intotdeauna un favorit al publicului ... la A - Open nu era binedefinit... in fine

    Daca nu stii sa te faci placut... :|
  • +1 (1 vot)    
    Nadal (Marţi, 2 iunie 2009, 17:10)

    uwe [anonim]

    ...Cel mare ar trebui sa inteleaga ca nepotu-sau uneori mai si pierde. Iar stupiditatea francezilor e asemanatoare cu cea a romanilor care nu tin cu steaua: adora sa-i vada pe cei puternici invinsi. Nu-i nimica frate, la mai mare, v-ar place publicul mai mult daca i-ai spune lui Rafa sa nu-si mai scoata chilotii din fund de 5 ori in timp ce se pregateste sa serveasca o data.
    • 0 (0 voturi)    
      chiloti (Marţi, 2 iunie 2009, 19:45)

      AntonH [utilizator] i-a raspuns lui uwe

      "miscarea" respectiva m-a facut sa il antipatizez din prima clipa. Deci, ai dreptate.
      • 0 (0 voturi)    
        Si mie imi este antipatic (Marţi, 2 iunie 2009, 20:17)

        steliani [anonim] i-a raspuns lui AntonH

        Dar de ridicatul ciorapilor ati uitat?
        Dar de aranjatul sticlelor de apa ati uitat?
        Dar de schimbatul rachetei cand celalalt se pregateste sa serveasca ati uitat?
        Dar de saritura obscena cu pumnul aruncat in fata strigand "Vamos" ati uitat?
        Nu l-am uitat nici pe celebrul unchi care il tot educa.
        • 0 (0 voturi)    
          ??? (Miercuri, 3 iunie 2009, 12:08)

          silviu [anonim] i-a raspuns lui steliani

          ar trebuie sa-ti fie antipatic numai pentru "scobitul" in fund. in rest celelalte lucruri enumerate de tine nu sunt "ticuri", ci lucreaza foarte mult la psihicul lui, la as pastra concentrarea chiar si atunci cand conduce cu 2-0 la seturi. tenisul nu tine numai de tehnica,agresivitate ci si foarte mult de psihic. Deci, doar acest gest al lui nadal nu isi are (zic eu) "rostul". Din aceasta cauza si mie imi este antipatic, dar am inceput sa-l accept asa, pt tenisul pe care il practica.
      • 0 (0 voturi)    
        ce motiv.. :O (Marţi, 2 iunie 2009, 20:47)

        Stef [anonim] i-a raspuns lui AntonH

        trist... tenisul nu-ti place?
  • 0 (2 voturi)    
    Fed-Nad (Marţi, 2 iunie 2009, 18:02)

    Gabbone [anonim]

    io cred ca are treaba mai mult cu stilul lor de joc. Nadal e un jucator de forta cu un fizic aproape "distrugator", pe cand federer e mai "firav" mai tehnic. Intre forta si tehnica lumea va alege intotdeauna tehnica.
  • 0 (0 voturi)    
    mare campion (Marţi, 2 iunie 2009, 21:10)

    moni [anonim]

    Un mare campion sa-l judeci dupa anumite ticuri!
    Jocul trebuie admirat,in rest ...cam toti avem cate o hiba....un tic,unii ar trebui sa se priveasca pe ei mai inainte sa-i judece pe alti !!
  • 0 (0 voturi)    
    nadal este cel mai bun jucator (Joi, 1 iulie 2010, 23:06)

    andrew [anonim]

    ba copilasi nadal este un jucator foarte bun si orice jucator foarte bun are nevoie de concentrare.de accea publicul trebe sa fie de parte amandurora.el a avut foarte mare dreptate in ceea ce a spus.deci nu mai comentati aiurea!