Victor Crivoi s-a calificat in turul 2 al turneului de Mare Slem de la Paris dupa ce l-a intrecut in trei seturi pe germanul Simon Greul, scor 6-1, 7-6 (1), 6-2.

Crivoi a castigat primul set in 23 de minute, pe al doilea in 53, iar pe ultimul in 31 de minute, evolutia romanului fiind una destul de buna. Pentru acest succes, Victor va primi 24.500 de euro si 45 de puncte ATP.

In competitia feminina, Sorana Carstea a reusit sa castige primul meci: 6-4, 6-2 cu americanca Carly Gullikson.

Monica Niculescu a parasit, din pacate, turneul de la Paris, acolo unde a fost eliminata de favorita numarul 24, Aleksandra Wozniak. A fost 6-4 pentru canadianca in 37 de minute, Monica a revenit si a castigat setul doi in 47 de minute (scor 6-4), pentru ca decisivul sa-i revina lui Wozniak in 43 de minute.