Garbine Muguruza s-a retras de la Sydney - Acuza o accidentare la coapsa dreapta

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 10 ianuarie 2018, 12:11 Sport | Tenis

Garbine Muguruza
Foto: wtatennis.com
De-abia calificata in sferturile competitiei, Garbine Muguruza a anuntat ca se retrage de la turneul de la Sydney (de categorie Premier), iberica acuzand o accidentare la coapsa dreapta, informeaza site-ul oficial al WTA.

Aflata pe locul trei in lume, Muguruza a luat decizia de a declara forfait la putin timp dupa ce o invinsese pe Kiki Bertens.

"Inca de la inceputul meciului am simtit o durere la aductor. Am simtit aceste dureri si la Brisbane (n.r. crampe musculare) si credeam ca astazi va fi mai bine, insa durerea a revenit" - Garbine Muguruza, citata de site-ul WTA.

La Australian Open (primul Grand Slam al anului), Muguruza va fi cap de serie numarul trei (Simona Halep va fi unu, iar Caroline Wozniacki doi). Competitia de la Melbourne va avea loc in perioada 15-28 ianuarie.


Citeste mai multe despre   



















5566 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    QED (Miercuri, 10 ianuarie 2018, 12:17)

    nick24 [utilizator]

    voi nu și nu:batman, batman...
    • +1 (3 voturi)    
      Stii ce te strica pe tine @nick24 ? (Miercuri, 10 ianuarie 2018, 20:41)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui nick24

      Faptul ca ne scoti ochii cu situatiile in care se adevereste ca ai facut predictii aproximativ corecte dar treci sub tacere cantitatile importante de bazaconii emise si dovedite a fi ca atare : "bazaconii" !

      PS. Altfel totul ar fi ok !
  • +5 (11 voturi)    
    Era in grafic o astfel de "accidentare", Liviule ! (Miercuri, 10 ianuarie 2018, 12:18)

    Susufler0 [utilizator]

    A vrut sa mai aiba cateva ghemuri jucate in regim de competitie !

    Incep sa cred ca strategia de abordare a AO de catre Simona a fost reusita.

    PS. Intre altele a mentinut-o (cu panas !) in fruntea top-ului.
    • -2 (6 voturi)    
      Stii ce te strica pe tine ? (Miercuri, 10 ianuarie 2018, 16:29)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Faptul ca ne scoti ochii cu situatiile in care se adevereste ca ai facut predictii aproximativ corecte dar treci sub tacere cantitatile importante de bazaconii emise si dovedite a fi ca atare : "bazaconii" !

      PS. Altfel totul ar fi ok !

      PPS. Vine Pastele si trebuie sa-ti dau un miel, "Liviule" !
      • +2 (4 voturi)    
        Omul chiar (Joi, 11 ianuarie 2018, 9:48)

        paonipao [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        face comentarii pertinente pe domeniu...

        Uiti ce “bazaconii” spuneai despre Halep anul trecut, ce mai judecati de valoare emiteai...!
        Noroc ca ai simtit valul dezaprobator ce se apropia si ai sarit repede din tabara incriminatorilor.
        Nu ar strica sa fim cu totii mai relaxati si mai ingaduitori cu SH ...chiar si atunci cand nu are rezultatele pe care ni le-am dori noi.
        Nu mai spun cand suntem experti in strategia pe care ar trebui sau nu ...sa o aiba!
        • -1 (3 voturi)    
          Stiu foarte bine ce spuneam despre Simona (Joi, 11 ianuarie 2018, 13:32)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui paonipao

          anul trecut si acum doi ani si nu sunt omul care sa isi schimbe ideile de teama "minusurilor" si de dragul "plusurilor", cum se intampla, din pacate, cu foarte multi de pe aici !

          Nu sunt nici omul care sa vaneze deschiderile de forumuri pt a acapara note multe si bune cu comentarii pline de substanta gen "LOL" !

          Pe de alta parte eu nu am impus nimanui parerile mele ! Ele s-au impus sau nu, in masura in care au avut sau nu in sprijinul lor greutatea argumentelor relevante !

          Cat despre relaxare... sunt foarte relaxat in comentariile mele despre sport in general si despre tenis in special).

          Da-mi insa voie sa am propriile pareri despre atitudinea unui sportiv sau a altuia si sa o critic cand cred de cuvinta pe SH (chiar daca nu am realizat in domeniul meu de activitate ceea ce a realizat ea intr-al ei - e un motiv "la moda" printre yesmanii Simonei, cu care incearca de fiecare data sa puna pumnul in gura celor care nu o lauda neconditionat).

          Cred ca si HN incurajeaza lucrul acesta altfel ar proceda ca alte site-uri si s-ar cantona exclusiv in stiri nu si in comentarea acestora de catre cititori.

          PS. O zi buna iti doresc !
          • +1 (3 voturi)    
            Te-ai ambalat... (Joi, 11 ianuarie 2018, 15:12)

            paonipao [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            Spui ca nu esti omul care face aia sau nu face ailalta....
            Dar tocmai tu esti cel cate posteaza in frunte forumurilor ...de cele mai multe ori si caruia ii pasa de plusuri si minusuri!
            Doar tu ai adus discutia....care te macina.

            Asta “te strica” pe tine ca ai pareri in tot si in toate si postezi cam peste tot...
            Poate cu asta te ocupi...nu ca ar deranja pe cineva!
            Apropo, nu ma intereseaza cu ce te ocupi!

            Cand nu ai timp suficient sa comentezi sau sa raspunzi la un comentariu care este cel putin amuzant mai bagi si un “LOL” ...nu vad nimic deplasat in asta!
            • 0 (0 voturi)    
              Spui un mare neadevar (foarte usor (Joi, 11 ianuarie 2018, 19:31)

              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui paonipao

              de demonstrat)

              Nu eu deschid forumurile ! Ba din contra !

              Cat priveste consideratiile tale de-a dreptul naive potrivit carora imi pasa de plusuri si de minusuri pt ca eu "am adus discutia... care ma macina", chiar ca ma emotioneaza, zau !

              Apropo, nu esti primul pe care il roade faptul ca am opinii si mi le exprim !

              PS. Baieti, liber la a va exprima daca aveti ce exprima nu doar frustrari !

              PPS. Iar acum chiar te las, fiindca am depasit deja timpul pe care ti l-am alocat si vreau sa ma "stric" comentand nitel articolul lui Tapalaga !
    • +1 (3 voturi)    
      LOL (Joi, 11 ianuarie 2018, 9:29)

      paonipao [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      .......