US Open: Simona Halep o intalneste pe Maria Sharapova in primul tur

de I.B.     HotNews.ro
Vineri, 25 august 2017, 19:45 Sport | Tenis

Simona Halep, la US Open
Foto: usopen.org
Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 2, o va intalni pe rusoaica Maria Sharapova, locul 147 WTA, fosta numarul 1 modial, beneficiara a unui wild card, in mansa I a US Open, ultimul Grand Slam al anului, potrivit news.ro.

Jucatoarea rusa a revenit in competitii in aprilie, dupa 15 luni de suspendare pentru ca a folosit o substanta interzisa, meldonium.

Halep nu a invins-o niciodata pe Sarapova, in sase partide jucat pana acum. Ultima oara, ele s-au intalnit la Turneul Campioanelor din 2015, cand rusoaica a castigat cu 6-4, 6-4. Halep a pierdut si doua finale in fata Mariei Sarapova, la Roland Garros si la Madrid, ambele in 2014.

Aici poti citi o ampla prezentare a turneului de la US Open.



Citeste mai multe despre   





















6027 vizualizari

  • +2 (42 voturi)    
    O sa fie un turneu scurt pentru Simona (Vineri, 25 august 2017, 20:01)

    KTerinca [utilizator]

    .
    • -1 (7 voturi)    
      ai dreptate (Sâmbătă, 26 august 2017, 10:22)

      Ghita2016 [utilizator] i-a raspuns lui KTerinca

      Cand cade pe un tablou greu,mediocra iese din primul tur .Dar pana acuma a reusit pentru ca organizatorii i-au dat cele mai usoare tablouri,parca alese pentru puterile mediocrei noastre.
  • +5 (17 voturi)    
    au, au! (Vineri, 25 august 2017, 20:01)

    zambara [utilizator]

    aoleu!
    Sunt sanse mari sa ...!
  • -1 (21 voturi)    
    Aoleu, Simona eliminata in primul tur? :) (Vineri, 25 august 2017, 20:10)

    liviul2006 [utilizator]

    Dar in acelasi timp e si cea mai mare sansa sa isi ia Simona revansa in fata ei. Totusi Simona joaca mai bine nu la inceputul turneului ci la sfarsit... Hmmm!

    Voi ce spuneti?
  • -11 (21 voturi)    
    Peretele SH versus talentul MS (Vineri, 25 august 2017, 20:12)

    Plagarus [utilizator]

    Nr. 1 o va "zdrobii" pe rusoaica ?
    • -3 (19 voturi)    
      Nr.1? (Vineri, 25 august 2017, 22:13)

      Zgabeartza Iftode [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      ... vai de noi... numarul 11 poate, sai 111 in curand?
  • +2 (18 voturi)    
    Ghinion de nesansa (Vineri, 25 august 2017, 20:14)

    Kivek [utilizator]

    Daca o bate pe sharapova poate juca finala
    • +1 (21 voturi)    
      Sigur, cum sa nu.... (Vineri, 25 august 2017, 22:39)

      Zgabeartza Iftode [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

      .... daca trece de Muguruza (never!), Konta, etc... vezi ca e un site "30-0" pentru pupincuristii neconditionati ai lui Halep...!
      • +1 (1 vot)    
        Ca roman e normal sa tin cu Simona (Sâmbătă, 26 august 2017, 22:44)

        Leo55 [utilizator] i-a raspuns lui Zgabeartza Iftode

        Tu ce neam esti? ca roman sigur nu esti. Nu esti singurul care face comentarii antiromanesti (din pacate) dar esti cei mai obraznic!
  • +5 (23 voturi)    
    ocaziile se razbuna... (Vineri, 25 august 2017, 20:35)

    rov [utilizator]

    sa speram ca va ramane in primele 10.
  • +2 (14 voturi)    
    S-a făcut liniște (Vineri, 25 august 2017, 20:46)

    mr_mojo [utilizator]

    E ori-ori.
    • -3 (5 voturi)    
      ai vrea remiza in tenis? (Vineri, 25 august 2017, 22:49)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui mr_mojo

      .
  • -1 (23 voturi)    
    Sharapova (Vineri, 25 august 2017, 20:57)

    victor L [utilizator]

    este o amintire, o umbra a ceea ce a fost.
    Simona cistiga.
  • +2 (14 voturi)    
    " sa joc cel mai bun tenis al meu" (Vineri, 25 august 2017, 21:16)

    mnicku [utilizator]

    very interesting ..... wait and see
  • -3 (19 voturi)    
    Ei acu e amu (Vineri, 25 august 2017, 21:17)

    Lucian Ilea [utilizator]

    Sa vedem daca castiga prima oara in fata surorii mele naturale divine Artemis
    sa vedem spiritul Macedoniei daca e in ea
    sa vedem daca rezista pe primul loc mondial
    hihihi
  • +5 (19 voturi)    
    daca nu mai merge tenisul... (Vineri, 25 august 2017, 22:14)

    Walking_dead [utilizator]

    ... la cum gem si tipa amindoua, au o sansa in industria pentru adulti.
  • +8 (18 voturi)    
    Bafta! (Vineri, 25 august 2017, 22:34)

    Sani [utilizator]

    E o luptatoare Simona.

    Este cea mai constanta jucatoare intr-o ierarhie extrem de echilibrata.

    Ii lipseste doar acel pas pe care jucatoare ca Sarapova, surorile Williams, Navratilova, Chris Evert,....l-au facut!

    Hai Simona, esti una dintre prea putinele campioane ale Romaniei.
  • -7 (19 voturi)    
    Ok! (Vineri, 25 august 2017, 23:25)

    Tony_K [utilizator]

    Daca vrei sansa sigura de castig la pariuri, atunci pariaza pe abandon din diverse motive, glezna moale, cadura sufocanta 20c, praf, soare, cot, nervi, neputinta... s.a.m.d
    • +2 (4 voturi)    
      Multumesc pentru pont (Sâmbătă, 26 august 2017, 12:10)

      Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui Tony_K

      Inteleg ca si dvs. v-ati pariat toata averea contra SH, corect?
      De vreme ce este "sansa sigura de castig", asa ar fi normal...
  • +6 (20 voturi)    
    HAI SIMONA! (Vineri, 25 august 2017, 23:41)

    merace [utilizator]

    E adevarat ca Simona are 0-6 cu Sharapova pana acum, dar azi Simona e no.2 mondial si e in forma, in timp ce Sharapova e doar un fost no.1 mondial cu rezultate slabe dupa sanctiunea de dopaj, si admisa in concurs doar pentru rating. Cred ca Simona o bate!
    • -4 (22 voturi)    
      Eu zic sa crezi in Mos Craciun... (Vineri, 25 august 2017, 23:49)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui merace

      "Cred ca Simona o bate {pe Sharapova}!"
      =====================
      Eu zic sa crezi in Mos Craciun. E mai aproape de realitate !