Wimbledon: Fortele de ordine au primit o fotografie a lui Ilie Nastase, cu scopul de a-i bloca acestuia accesul in complexul de la All England Club

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 5 iulie 2017, 12:34 Sport | Tenis

Ilie Nastase
Foto: Adrian Ilincescu/ HotNews.ro
Fortele de ordine de la Wimbledon au primit o fotografie cu Ilie Nastase, care a fost interzis de organizatori la al treilea turneu de Grand Slam al anului, dupa ce a fost suspendat provizoriu de Federatia Internationala de Tenis, a anuntat, marti, site-ul telegraph.co.uk, citat de News.ro.

Conform sursei citate, personalul G4S de la fiecare poarta a arenelor londoneze a fost informat ca Nastase nu poate intra la meciuri nici daca are bilet.

Purtatorul de cuvant al All England Lawn Tennis Club a confirmat aceasta informatie.

Federatia Internationala de Tenis l-a suspendat provizoriu pe Nastase dupa comportamentul jignitor la adresa arbitrilor si oaspetilor, pe care l-a avut la intalnirea de Fed Cup Romania - Marea Britanie, astfel ca el nu mai are acces la competitiile ITF. Forul international urmeaza sa ia o decizie definitiva in cazul lui Nastase.

Ca tenismen, Ilie Nastase a fost de doua ori finalist la simplu la Wimbledon (1972 si 1976) si a castigat o data finala la dublu (1973), in echipa cu Jimmy Connors. Pentru aceste performante, Nastase era invitat sa asiste la partidele de la All England Club din Loja Regala, destinata celebritatilor si prietenilor turneului de la Wimbledon.


Citeste mai multe despre   






















8877 vizualizari

  • -31 (45 voturi)    
    Fass (Miercuri, 5 iulie 2017, 12:41)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    Trageti apa dupa straini! Acum este momentul!
    • -23 (31 voturi)    
      inca nu (Miercuri, 5 iulie 2017, 12:52)

      CosminGeorge [anonim] i-a raspuns lui jeanvaljeanro

      mai sunt destui lingusitori in Romanistan
    • +8 (26 voturi)    
      da, asha e (Miercuri, 5 iulie 2017, 13:10)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui jeanvaljeanro

      englezii sunt niste neciopliti, francezii sunt cu nasul pe sus, nemtii nu tin la gluma. Doar romanul mindru ca e roman e cel mai tare din parcare.
      • 0 (8 voturi)    
        87% din romani (Miercuri, 5 iulie 2017, 18:15)

        math_2 [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

        ......au bunici tenismeni. Cativa se deranjeaza pana la sectia de votare dar jumate din ei pun stampila pe PSD. Noi vrem locuri de munca, salarii si pensii de la stat. Nu ne plac strainii, nici companiile lor care "nu platesc taxe corect". Ce cautam noi in UE si NATO?
      • +3 (9 voturi)    
        adevarul e (Miercuri, 5 iulie 2017, 20:46)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

        ca au cam sarit calul si englezii.
        ca turist nu are voie? e absurd. doar nu e infractor.
    • +6 (20 voturi)    
      Bre, (Miercuri, 5 iulie 2017, 13:15)

      Landser [utilizator] i-a raspuns lui jeanvaljeanro

      Tragem apa dupa tine si dupa alti romani verzi!
    • +5 (21 voturi)    
      Bai strain esti tu, de bun simt ! (Miercuri, 5 iulie 2017, 13:20)

      Idealistu [utilizator] i-a raspuns lui jeanvaljeanro

      Un mitocan si prost ca noaptea care-si merita soarta.
      Tocmai pentru a fost mare tenismen, trebuie sa se poarte corespunzator.
    • -6 (18 voturi)    
      In sfârșit cineva ia atitudine (Miercuri, 5 iulie 2017, 15:23)

      mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui jeanvaljeanro

      Dacă mârlănie și mitocănia au ajuns normale în România, asta nu se întâmplă peste tot în lume și oamenii normali iau atitudine. Tenisul nu e fotbal și înjurăturile sau scuipăturile nu sunt acceptate.
      Românii dacă sunt puși la punct când s-ar calul se retrag în gașcă unde râgâielile sunt aplaudate la scenă deschisă, ofiticați că lumea are ceva cu ei și mândri de "specificul" și "cultura" lor.
  • -6 (44 voturi)    
    idiotie (Miercuri, 5 iulie 2017, 12:44)

    grongobar [utilizator]

    Asta inseamna sa raspunzi la o idiotie cu alta idiotie.Fara discutie ca Nastase a fost marlan,dar marlanul asta a insemnat totusi ceva in tenis.Pacat de tot circul asta care arunca din nou cu noroi spre Romania.
    • -4 (8 voturi)    
      asa se intampla (Miercuri, 5 iulie 2017, 17:59)

      math_2 [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

      ...cand esti un om educat si inteligent, ai permanent impresia ca Occidentul arunca in tine cu noroi si ca PSD iti baga bani in buzunar (nu te intereseaza de unde vin). Despre Moscova si Putin ai o parere usor pozitiva, nu-i asa?
  • -11 (39 voturi)    
    incredibil (Miercuri, 5 iulie 2017, 12:50)

    vindicomvs [utilizator]

    si astia dau lectii de civilizatie.

    Nastase ar trebui sa i dea in judecata pe organizatori.
    • +3 (27 voturi)    
      Tenisul (Miercuri, 5 iulie 2017, 13:15)

      Mihai Bucur [utilizator] i-a raspuns lui vindicomvs

      nu e un sport pentru marlani, iar badaranii nu au ce cauta in tribuna la Wimbledon. Pe vremea cand juca tenis, Nastase era un "original", dar inca respecta regulile, nu-si daduse pe fata arama de toparlan. Nu altii arunca noroi spre Romania, ci chiar Natase, purtandu-se ca un mocofan.
      • +1 (21 voturi)    
        mai sa fie (Miercuri, 5 iulie 2017, 14:12)

        vindicomvs [utilizator] i-a raspuns lui Mihai Bucur

        si ce ai vrea acum, la intrare sa fie o comisie de evaluare a badaranismului fiecarui spectator care vrea sa intre??

        Cel mai trist lucru sunt voturile negative de pe aici, care arata f bine mentalitatea de supusi a romanilor.
        Nastase nu e condamnat de romani ca a facut o pe aia "bitch" ci ca aia era englezoaica si ca vezi doamne ne a facut de ras in fata englezilor. Ca daca era vreo sudaneza parca i si vad pe cretini ortodocsi "bine i a zis a nabii maimuta"

        Nastase si Tiriac sunt printre extrem de putinii romani care au sange in ei si nu se apleaca in fata strainilor, indiferent de natie. Si pentru asta respect.
        • -3 (15 voturi)    
          Am impresia ca ti se pare normal (Miercuri, 5 iulie 2017, 15:21)

          Mihai Bucur [utilizator] i-a raspuns lui vindicomvs

          ca un roman sa se poarte ca Nastase.
          Ca cica daca nu se poarta asa se ploconeste la straini? Numai un complexat poate gandi astfel. (Iar chestia cu fara badarani in tribuna era bineinteles o figura de stil, cum era foarte usor de inteles) As remarca insa ca exista multi romani care nu gandesc ca tine si care sunt constienti ca trebuie condamnat un astfel de comportament. O arata si limba romana insasi. Cred ca nici o alta natie nu are atatea cuvinte pt a descrie comportamentul de acest tip: mitocan, marlan, badaran, mocofan, toparlan, martafoi, cocalar, mahalagiu, taranoi si daca vei cauta, mai gasesti si altele.
          • +5 (7 voturi)    
            vorbesti de efect dar nu vezi cauza (Miercuri, 5 iulie 2017, 16:09)

            mnicku [utilizator] i-a raspuns lui Mihai Bucur

            si mai grav nici ce se petrece.

            Citi zeci de ani o sa-l mai judece pe Nastase .... 100 de ani.

            Cum le-ar placea englezilor un meci de fotbal Anglia-Romania arbitrat de un roman ??? ia zi ? pt ca de aici a inceput balamucul
        • -1 (7 voturi)    
          Dacă bădărănia e la vedere (Miercuri, 5 iulie 2017, 18:28)

          mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui vindicomvs

          Exista o comisie formată din oameni de ordine care se sesizează imediat. La Iliuță-măgăruță e deja demonstrată deci e rejectat direct. Și asta mai ales din cauză că e fost mare jucător deci un ambasador al acestui sport; avându-l în tribune ar însemna că atitudinea lui e ok.
        • -3 (3 voturi)    
          Ideal, da (Joi, 6 iulie 2017, 8:56)

          eleVenereCtions [utilizator] i-a raspuns lui vindicomvs

          Bineinteles, asta e de neinteles pentru tarantocii microbisti.
  • -7 (39 voturi)    
    xxxxl (Miercuri, 5 iulie 2017, 12:51)

    XXXXL [anonim]

    mizeriile tipic britanice ... banca de educatori de comportament galactic corect ...
  • +1 (33 voturi)    
    incredibil cita imbecilitate #scarba (Miercuri, 5 iulie 2017, 12:54)

    mnicku [utilizator]

    e judecat dar ........... refuza sa-l judece

    Smecheri defecti englezoii de la fit

    urmeaza reactia lui Tiriac care le va da peste bot iarasi
    • -2 (2 voturi)    
      ce-a sa dea peste bot? (Joi, 6 iulie 2017, 8:40)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      o sa isi ia jucariile si o sa plece? sau poate o sa i le arunce astia peste gard si o sa-l dea afara cu un sut in cur si pe el daca il mai apara mult pe maimutoi.
  • +3 (35 voturi)    
    asta e (Miercuri, 5 iulie 2017, 12:54)

    CosminGeorge [anonim]

    tiganeala in stil britanic,adica nici macar daca si-ar lua bilet omul,tot nu ar putea participa ca spectator,e vazut precum un terorist,cata invidie pe neamul lor
    • 0 (16 voturi)    
      Hai ca esti tare (Miercuri, 5 iulie 2017, 13:14)

      Landser [utilizator] i-a raspuns lui CosminGeorge

      Invidie pe ce bre?
      • +3 (13 voturi)    
        cu siguranta (Miercuri, 5 iulie 2017, 13:47)

        CosminGeorge [anonim] i-a raspuns lui Landser

        nu invidie pe tine,le plac adulatorii cu siguranta
    • -1 (11 voturi)    
      ! (Miercuri, 5 iulie 2017, 14:01)

      jaoju [utilizator] i-a raspuns lui CosminGeorge

      imi pare rau stimate domn dar singura solutie de a-l face pe 'toparlanul' asta sa simta ceva... ar fi sa-i traga pielea-napoi !
  • +3 (31 voturi)    
    bau bau (Miercuri, 5 iulie 2017, 12:55)

    sim12345 [utilizator]

    ca ar fi bine sa-l dea in consemn la frontiere, nu cumva sa intre in UK

    si folosita lethal force!

    the terror from carpathians :-)
  • +1 (25 voturi)    
    Ţărănoii ţin cu al lor (Miercuri, 5 iulie 2017, 13:17)

    cato [utilizator]

    Citeşti comentariile de mai sus şi înţelegi de ce românii nu sunt europeni.
    • -1 (5 voturi)    
      Trist dar adevarat (Miercuri, 5 iulie 2017, 18:03)

      math_2 [utilizator] i-a raspuns lui cato

      Oligarhia PSD+Izmene si sistemul lor mafiot multilateral dezvoltat, ca si prostimea care ii voteaza cronic se potrivesc mult mai bine in zona euroasiatica ruso-chineza.
  • +3 (17 voturi)    
    sunt penibili (Miercuri, 5 iulie 2017, 13:19)

    Xorciser [utilizator]

    Oricum nu cred ca Nastase calca la Wimbledon, asa ca asta e doar un exercitiu de PR.
    • 0 (12 voturi)    
      Dar "roade lantul" (Miercuri, 5 iulie 2017, 13:41)

      Idealistu [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

      Penibil este comportamentului lui Nastase.
    • -1 (1 vot)    
      oricum.. (Miercuri, 5 iulie 2017, 13:50)

      alex323 [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

      FT, scuzati-mi franceza
  • 0 (6 voturi)    
    Pedeapsă (Miercuri, 5 iulie 2017, 14:54)

    Tescovin [utilizator]

    Adevărata pedeapsă pentru Năstase nu e că nu-l lasă să intre, ci că au împânzit Wimbledonul cu poza lui, ca să știe portarii cum arată.
  • -8 (16 voturi)    
    Chiar asa e de plina tara de idioti? (Miercuri, 5 iulie 2017, 15:21)

    potaissa [utilizator]

    Pe bune, ce sa caute cocalarul de Nastase intre oameni? Asta s-au intrebat bizonii inainte de a posta mizeria de mai sus?
    • +3 (19 voturi)    
      ce sa cauti (Miercuri, 5 iulie 2017, 15:33)

      CosminGeorge [anonim] i-a raspuns lui potaissa

      tu in tara,du-te la adulatorii tai cu mentalitatea ta de sclav; una e sa nu-i faci cuiva o invitatie si alta e sa-l iei drept terorist
      • -3 (7 voturi)    
        Cinstea si bunul simt au ajuns ata de rare? (Miercuri, 5 iulie 2017, 17:38)

        Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui CosminGeorge

        In Romania?
      • -2 (8 voturi)    
        tu esti adulatorul.... (Miercuri, 5 iulie 2017, 18:09)

        math_2 [utilizator] i-a raspuns lui CosminGeorge

        ...unui cocalar expirat cu 4 clase. Alti adulatori nu vad pe aici. Nu are nici o legatura cu Romania decizia asta. Un scandalagiu fara educatie este tratat asa cum merita. In lumea civilizata nu ai voie sa furi pentru ca faci parcuri si dai fasole gratis la popor de ziua nationala. Nici nu te pune primar pentru ca ai castigat un Grand Slam. Intelegi ceva, mandrule ca esti roman, din bunici tenismeni?
      • -3 (7 voturi)    
        Deci eu am o mentalitate de sclav (Miercuri, 5 iulie 2017, 18:19)

        potaissa [utilizator] i-a raspuns lui CosminGeorge

        pentru ca le dau dreptate celor care-l vad pe Nastase de cocalar? Vai de ea tara si de cei care-au mai ramas pe-acolo!
        • -2 (8 voturi)    
          Năstase pe lângă tine (Miercuri, 5 iulie 2017, 21:41)

          vindicomvs [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

          este un simbol național, citește despre cariera lui Năstase și dupăia compara l cu tine.
          Citește cum s a dat cu ghete de pantofi pe fata în solidaritate cu partenerul la dublu care era negru și victima a rasismului.
          Năstase a făcut pentru tara asta cât n a făcut tot neamul tău de la Decebal încoace. Și pentru asta era frumos din partea noastră un pic de solidaritate și de sa i dam niște circumstanțe vis a vis de ce a făcut. Oricare din noi se poate enerva și sa și iasă din fire, el fiind mai coleric din fire.
          • 0 (6 voturi)    
            Aha, cu ghete de pantofi pe fata.... (Joi, 6 iulie 2017, 8:39)

            potaissa [utilizator] i-a raspuns lui vindicomvs

            asta chiar ca n-am prea inteles-o ,dar din ceea ce-ai postat matale nu reiese ca el nu s-ar fi comportat ca un cocalar si ca atare au englezii absolut dreptate. E pana la urma vorba de sport, iar comportamentul lui n-a avut nimic, dar absolut nimic sportiv. Daca el e " mai coleric din fire" cu spuneai, sa incerce sa se controleze, cel putin in public. Reclama pe care-a facut-o sportului si Romaniei prin comportamentul de golan n-a fost una buna.
            • -1 (5 voturi)    
              daca nu te ai prins (Joi, 6 iulie 2017, 10:16)

              vindicomvs [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

              ca ghete de pantofi = crema de pantofi, inseamna ca mai bine mi vad de treaba mea.
          • -1 (5 voturi)    
            ihim (Joi, 6 iulie 2017, 8:44)

            thebblack [utilizator] i-a raspuns lui vindicomvs

            deci a evoluat de la un gest admirabil la a inura o femeie... poate de aia e respins? ca ar trebui inainte de wimbledon sa treaca un pic prin saloanele de la obregia, sa se trateze?
            • 0 (6 voturi)    
              vai dar ce moralisti (Joi, 6 iulie 2017, 10:18)

              vindicomvs [utilizator] i-a raspuns lui thebblack

              care vor comportament impecabil de la altii, cat spirit critic n mai vazut la natia asta
              • +1 (1 vot)    
                ha! (Vineri, 7 iulie 2017, 7:36)

                thebblack [utilizator] i-a raspuns lui vindicomvs

                faptul ca au si aia paiele lor nu inseamna ca trebuie sa iertam barnele noastre. ba dimpotriva... le excludem pe toate dupa care ne batem cu caramida in piept si ii acuzam de ce paie vrem...
      • -1 (5 voturi)    
        Nu l-au luat de terorist (Joi, 6 iulie 2017, 1:00)

        Mihai Bucur [utilizator] i-a raspuns lui CosminGeorge

        L-au luat de scandalagiu badaran, care n-are ce cauta in tribuna la un turneu de tenis. Iar chestia cu "adulatorii" arata o mentalitate foarte ciudata.
        Adica, daca nu esti marlan, inseamna ca te ploconesti la straini? E o gandire tipica pentru cineva cu complexe de inferioritate, care se simte mic ca roman. Eu sunt mandru ca sunt roman, dar nu consider ca trebuie sa demonstrez asta fiind mitocan si agresiv, sau aparandu-l cu orice pret pe unul care se poarta astfel.
  • +4 (10 voturi)    
    Interesant ca Nastase e criticat... (Miercuri, 5 iulie 2017, 17:45)

    OutsideThisBox [utilizator]

    ...de floricelele sensibile din tara unde a aparut termenul de "hooligans".

    Alti sensibili injura toata ziua in comentariile lor de pe Hotnews, dar acum fac pe printesele: "Vai!!! Ce-a putut sa zica Nastase!!" Ar trebui tras pe roata pentru asta.
  • 0 (6 voturi)    
    englezii sunt niste dobitoci (Joi, 6 iulie 2017, 7:01)

    CornelPerju [anonim]

    Daca as fi in locul lui Nastase, mi-as pune o barba si o mustata false, niste ochelari de soare si o palarie mare si nu l-ar mai recunoaste nimeni. Apoi pana sa ajunga in tribuna isi poate scoate barba si mustata si sa isi bata joc de englezoi
    • +1 (1 vot)    
      eu chiar imi doresc asta. (Vineri, 7 iulie 2017, 7:38)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui CornelPerju

      poate il mai si aresteaza aia si le mai scapa si o acuzatie mica de terorism... cateva luni la bulau si probabil o sa iasa ilie friendly...
  • 0 (2 voturi)    
    Ah, dragi comentatori... (Joi, 6 iulie 2017, 12:52)

    eleVenereCtions [utilizator]

    Nici macar o zi nu trece fara sa va faceti de ras, nu?
  • 0 (0 voturi)    
    o stire cretina (Vineri, 7 iulie 2017, 19:46)

    CornelPerju [anonim]

    a presei de rahat din Anglia.
    Eu unul nu cred ca organizatorii turneului sunt atat de idioti sa faca lucrul asta pentru ca s-ar face de ras. Cu o palarie,cu niste ochelari mari de soare si eventual cu o barba falsa nu il mai identifica nimeni pe Nastase. Daca Nastase ar intra in arena si dupa aia ar fi dat afara, organizatorii s-ar face de ras nu Nastase