John McEnroe: "Serena Williams ar fi in jurul locului 700 daca ar juca in circuitul masculin"

de Diana Ene     HotNews.ro
Luni, 26 iunie 2017, 14:30 Sport | Tenis

Serena Williams
Foto: australianopen.com
Fostul tenismen John McEnroe a declarat, duminica, la postul american de radio NPR, ca Serena Williams ar ocupa un loc in jurul pozitiei 700 daca ar juca in circuitul masculin, informeaza L'Equipe, citat de News.ro.

"Daca ar juca in circuitul masculin, Serena Williams ar fi in jurul locului 700. Asta nu inseamna ca ea nu este o jucatoare incredibila. Ea i-ar putea bate in anumite zile pe unii baieti, deoarece are o putere mentala incredibila. Dar daca ar trebui sa joace in circuitul masculin in fiecare zi ar fi alta poveste", a spus McEnroe, fost lider in clasamentul ATP.

Serena Williams, in varsta de 35 de ani, care si-a intrerupt temporar cariera fiind insarcinata, a castigat 72 de titluri in cariera, dintre care 23 de Grand Slam, si a fost lider in clasamentul WTA timp de 319 saptamani.


Citeste mai multe despre   























3736 vizualizari

  • +1 (7 voturi)    
    poate (Luni, 26 iunie 2017, 15:20)

    bobo2 [utilizator]

    Poate asa este, dar nu are nici o relevanta.
    Asa nici oameniinu se pot compara la alergare cu panterele, sau la catarat cu maimutele.
    Femeile nu se pot compara fizic cu barbatii, dar asta nu este un motiv de lauda pentru barbati.
    • +5 (5 voturi)    
      faci (Luni, 26 iunie 2017, 17:40)

      andrei1245 [utilizator] i-a raspuns lui bobo2

      comparatiile gresite; panterele femele tb comparate cu pantere masculi nu cu maimute;

      si diferentele in bani sunt admise la box fotbal baschet etc etc pentru ca e clara diferenta de abilitate si spectacol

      numai la tenis s au hotarat sa dea aceiasi bani si nu e corect
  • +6 (6 voturi)    
    :)) (Luni, 26 iunie 2017, 15:37)

    valy_74 [utilizator]

    pupa-te-ar Tiriac, ca bine zici :))))
  • +8 (8 voturi)    
    dar inclusiv Serena (Luni, 26 iunie 2017, 15:57)

    Hans Metter [utilizator]

    a declarat asta daca imi amintesc bine. A spus ca ar lua bataie de la majoritatea jucatorilor din ATP...

    Oricum nu e relevant...
    • -1 (5 voturi)    
      ba pe astia din Romania (Luni, 26 iunie 2017, 16:09)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Hans Metter

      cred ca i-ar bate mar....
      • +1 (3 voturi)    
        Pe Copil, cu siguranță (Luni, 26 iunie 2017, 22:03)

        nick24 [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        si Copil e cel mai bine clasat, deci ar fi în primii 100.
        • -1 (1 vot)    
          Pe ce te bazezi? (Marţi, 27 iunie 2017, 13:59)

          Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui nick24

          Pe un singur neuron? Slab.
  • +3 (3 voturi)    
    In opinia mea... (Luni, 26 iunie 2017, 23:46)

    Prostu' satului [utilizator]

    ... mesajul este adresat gastii de hateri care afirma de multe ori, in batjocura, ca SW ar trebui sa joace in ATP, ca e barbat etc.
    • -1 (1 vot)    
      S.W. nu e bărbat... (Marţi, 27 iunie 2017, 8:48)

      periscop [utilizator] i-a raspuns lui Prostu' satului

      ... de la natură, dar nu e sigur dacă n-a fost îndopată cu hormoni masculini...