WTA Nurnberg: Sorana Cirstea s-a calificat in semifinale

Vineri, 26 mai 2017, 15:08 Sport | Tenis

Sorana Cirstea
Sorana Cirstea, locul 67 WTA, s-a calificat in semifinalele turneului WTA International de la Nurnberg, dupa ce a trecut de Yulia Putintseva (Kazahstan, locul 28 mondial), scor 6-3, 3-6, 6-4, dupa doua ore si 57 de minute de joc.

Meciul a inceput joi, fiind intrerupt la scorul de 4-4 in setul trei, din cauza intunericului, dupa doua ore si 42 de minute de joc.

In penultimul act al competitiei, Cirstea o va infrunta pe jucatoarea ceha Barbora Krejcikova, locul 254 WTA.

Turneul de la Nurnberg este dotat cu premii totale de 250.000 de dolari.

VIDEO WTA Nurnberg: Momente controversate oferite de Yulia Putintseva in meciul cu Sorana Cirstea - Jucatoarea noastra, deranjata de comportamentul adversarei: "Acum ce mai vrei?"