Simona Halep, la intoarcerea in tara: "Mi-am revenit psihic dupa acest esec, sper sa fiu la Fed Cup, imi doresc asta"

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 17 ianuarie 2017, 13:13 Sport | Tenis

Simona Halep
Foto: ausopen.com
Eliminata in primul tur de la Australian Open, Simona Halep a revenit marti in tara. "Mi-am revenit psihic dupa acest esec, sper sa fiu la Fed Cup, imi doresc asta", a precizat Halep, facand referire la meciul Romaniei cu Belgia (11-12 februarie 2017, Sala Polivalenta din Bucuresti). 

"Mi-am revenit psihic dupa acest esec. Am avut si pana acum grija de mine, dar incerc sa am si mai multa pe viitor. Am avut probleme medicale acolo, insa nu am avut dureri cat m-am aflat in Romania. Sper sa revin in cateva zile sau saptamani" - Simona Halep, la aterizarea in tara.

"Sunt trista si suparata de ceea ce s-a intamplat, dar nu e un capat de tara. Mai sunt multe turnee si ma bucur ca sunt acasa si vad zapada. Nu stiu cat de grava este accidentarea, astazi voi face un RMN si voi afla mai multe. Din cate stiu de la RMN-ul precedent nu a fost nimic foarte grav, este doar o tendinita la tendonul rotulian si doare. Mi-as dori sa joc la Fed Cup, cred ca am destul timp sa ma recuperez. Dar nu pot sa dau mai multe detalii acum, trebuie sa vad doctorul mai intai" - Simona Halep, in legatura cu prezenta ei la meciul dintre Romania si Belgia, din primul tur al Grupei Mondiale II a competitiei.

Despre parcursul Irinei Begu si al Soranei Carstea

"Sorana Carstea are sanse sa treaca de Carla Suarez Navarro. Si Irina Begu cred ca poate merge mai departe si sunt convinsa ca va face un meci bun contra lui Angelique Kerber", a completat Simona Halep.

Cap de serie numarul patru la primul Grand Slam al anului, Halep a fost invinsa in runda inaugurala de Shelby Rogers (SUA - 52 WTA), scor 6-3, 6-1. Si in 2016, Simona parasise Australian Open tot dupa primul meci.

Citeste aici o ampla prezentare a turneului de Grand Slam de la Australian Open.


Citeste mai multe despre   



















2867 vizualizari

  • +2 (16 voturi)    
    Ce sa caute la Fed Cup? (Marţi, 17 ianuarie 2017, 13:23)

    cato [utilizator]

    Eu inca tin minte cum era prea ocupata pentru a reprezenta Romania. Asa ca ce sa caute la Fed Cup?
  • +1 (13 voturi)    
    bine ca ti-ai revenit, tot la starea de dinainte (Marţi, 17 ianuarie 2017, 14:10)

    mnicku [utilizator]

    de AO. Acu ai grija la bibelourile din sufragerie si la geamuri cind lovesti mingea.

    Cit priveste tenisul; mai ai unu, doi ani si dupa care gata chinul, o sa joci din nou in ITF pe la Constanta , Brasov, Ankara.....eh, alta viata.

    P.S.: Johny minune iti transmite salutari si se bucura ca n-ai uitat ce te-a invatat.... rezultatele se vad
  • +6 (6 voturi)    
    Pacat... (Marţi, 17 ianuarie 2017, 15:24)

    dandantheman [utilizator]

    Nu s-a ridicat la nivelul asteptarilor.

    Cum s-a mai spus, totul e psihologic. Fizic are ce-i trebuie. Psihic, joaca mult prea crispat, nu de ”distreaza” cand joaca asa cum fac marii jucatori care au mai intai placerea pura de a juca, si doar dupa dorinta de a castiga.

    Daca nu se trezeste foarte curand, asta e, o sansa ratata pentru ea, si pentru Romania, de a ajunge pe culmi.

    Poate ca e mai bine oricum ,daca vrea sa traiasca o viata linistita, bani are destui si cu ce a strans pana acum. Mai bine sa iesi cu fruntea in sus decat sa te tarasti pe branci pana la capat.
  • +1 (5 voturi)    
    de ce te-ai intors... (Marţi, 17 ianuarie 2017, 15:27)

    mitocanu [utilizator]

    puteai sa mai ramai acolo...sau te-a trimis daren cahill acasa sa te refací...vezi ca tendinita este o boala grea si lunga...tine tot anul...este un prilej minunat sa nu mai joci in 2017...asa ca retrage-te...ca ana ivanovici...
  • -1 (5 voturi)    
    Atat ! (Marţi, 17 ianuarie 2017, 15:40)

    Tony_K [utilizator]

    Bla, bla bla, ca de obicei !
  • +2 (2 voturi)    
    Simo o sa fi un port drapel de muzeu (Marţi, 17 ianuarie 2017, 20:46)

    Plagarus [utilizator]

    Gata ! Atata ai putut,ai strans ceva banet pt. cateva generatii,investeste-i si imulteste-i.
    • +1 (1 vot)    
      Banet... (Miercuri, 18 ianuarie 2017, 10:39)

      dandantheman [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      Nici la capitolul asta se pare ca nu exceleaza in ultimul timp.

      Se pare ca singurele investitii de pana acum sunt in multe vile/casoaie pentru tot neamul + multe masini luxoase. Si cam atat. Efectul manelistic.
        #showComment