VIDEO Simona Halep a fost nominalizata pentru cea mai frumoasa lovitura de la Turneul Campioanelor

de Diana Ene     HotNews.ro
Luni, 31 octombrie 2016, 14:14 Sport | Tenis

Simona Halep, la Turneul Campioanelor
Foto: wtatennis.com/ getty
Simona Halep a fost nominalizata de WTA pentru cea mai frumoasa lovitura de la Turneul Campioanelor, cu o executie din meciul cu Dominika Cibulkova, pierdut cu scorul de 3-6, 6-7 (5), in Grupa Rosie a competitiei. Contracandidatele Simonei sunt Dominika Cibulkova, Svetlana Kuznetsova, Madison Keys si Karolina Pliskova.

Dominika Cibulkova are trei nominalizari, pentru faze de la meciurile cu Angelique Kerber (din prima zi a competitiei), Svetlana Kuznetsova (semifinale) si Angelique Kerber (finala).

Svetlana Kuznetsova este si ea nominalizata de doua ori, pentru o lovitura de la meciul cu Agnieszka Radwanska din a doua zi a Turneului Campioanelor si una de la confruntarea cu Garbine Muguruza, din ziua a sasea.

Mai sunt nominalizate Madison Keys pentru o lovitura de la meciul cu Dominika Cibulkova din ziua a treia si Karolina Pliskova pentru o faza de la un meci cu Svetlana Kuznetsova, din ziua a patra.

Fanii pot vota lovitura preferata pe site-ul WTA, vineri urmand sa fie anuntata castigatoarea.

Turneul Campioanelor a fost castigat de Dominika Cibulkova (Slovacia), dupa 6-3, 6-4 cu Angelique Kerber (Germania).


Vezi aici loviturile nominalizate:



Citeste mai multe despre   











Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
5942 vizualizari
  • +2 (14 voturi)    
    Asta face cat un GS, bravo campeoanei. (Luni, 31 octombrie 2016, 14:53)

    Plagarus [utilizator]

    Esti ce a mai buna,fa-te ca joci !
    • +2 (10 voturi)    
      @HN (Luni, 31 octombrie 2016, 15:32)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      Chiar intereseaza pe cineva pe lumea asta care a fost lovitura nu stiu carui turneu ? SINGURUL lucru care intereseaza si care ramane e castigatorul.Punct.
  • 0 (12 voturi)    
    pai (Luni, 31 octombrie 2016, 15:24)

    ampersand [utilizator]

    parca mai ieri a fost nominalizata si la titlul de "Talismanul turneului"...
    • -1 (9 voturi)    
      cica au verificat (Luni, 31 octombrie 2016, 16:23)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      si piatra era falsa
  • -1 (9 voturi)    
    Am spus eu, (Luni, 31 octombrie 2016, 16:25)

    Locke Lamora [utilizator]

    Lovitura aia face cat un GS. Mandri ca stetz romani. Uraaaa.
    • 0 (8 voturi)    
      asta e precum consolarea din banc (Luni, 31 octombrie 2016, 17:09)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

      ... da' uite ce frumos atarna!
  • -1 (5 voturi)    
    Cica a notificat prin avocati WTA sa nu mai fie (Luni, 31 octombrie 2016, 17:20)

    Susufler0 [utilizator]

    introdusa fara voia ei, in astfel de concursuri si de clasamente stupide ! :))

    PS. Bine le-a facut !! ;)
    • -2 (6 voturi)    
      de spaima ca nici pe astea nu le castiga? (Luni, 31 octombrie 2016, 18:31)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      sau ca ii cer aia ceva taxe?
      ce gluma...
  • +4 (8 voturi)    
    :) (Luni, 31 octombrie 2016, 17:53)

    uzu [utilizator]

    avem o tenismena care joaca an de an la turneul campioanelor si voi va bateti joc de ea. ok.
    cati sportivi de top la nivel mondial avem ?
    hei ... asa-i. am uitat de Adi Popa, da ... el e tare.... hai steaua.
    • -5 (9 voturi)    
      AVEM??? (Luni, 31 octombrie 2016, 18:32)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui uzu

      pentru mine e o tanti care joaca tenis pe bani si face mai multe fite decat antrenamente
  • +2 (2 voturi)    
    eu am tot respectul (Marţi, 1 noiembrie 2016, 10:20)

    nedumeritul [utilizator]

    eu am tot respectul pentru ea. Comportamentul si "fitele" se mentin in zona decentei. (ganditi-va la fotbalisti si alte sporturi cum ar fi politicienii care practica si ei "sporturi") Nimeni nu e perfect. Ea mai are resturi de onestitate....si astea fac diferenta...