Simona Halep va pregati sezonul 2017 in Australia - Darren Cahill

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 24 octombrie 2016, 13:52 Sport | Tenis

Simona Halep, la Turneul Campioanelor de la Singapore
Foto: wtatennis.com/ getty
​Simona Halep va face o schimbare in vederea noului sezon, numarul 4 WTA urmand sa pregateasca anul 2017 in Australia, la Adelaide. Informatia a fost confirmata de Darren Cahill, antrenorul Simonei.

Intr-o postare pe Twitter, Cahill a anuntat ca Simona se va pregati pentru sezonul 2017 in Australia.

"Noul transfer pentru pentru echipa feminina de fotbal australian Adelaide FC? Buna viteza de reactie. @Simona_Halep va fi in Adelaide pentru pregatirea din decembrie'', a scris Cahill pe contul personal de Twitter.

In acest moment, Halep se afla la Turneul Campioanelor, competitie unde a debutat cu o victorie (6-2, 6-4 cu Madison Keys).

Simona Halep pregatea de obicei noul sezon la Brasov, insa schimbarea ar putea sa o ajute pe jucatoarea noastra sa se adapteze mai bine cu caldura din Australia, in perspectiva Australian Open - primul Grand Slam al anului (va avea loc in ianuarie 2017).

Citeste aici o ampla PREZENTARE a Turneului Campioanelor.

Marti, 25 octombrie, de la ora 14:30, Simona Halep (favorita numarul trei) va juca a doua partida de la Turneul Campioanelor, impotriva lui Angelique Kerber (liderul mondial si favorita numarul unu la Singapore).


Citeste mai multe despre   











Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
5142 vizualizari
  • -7 (13 voturi)    
    e oficial! 1-0 pentru mine (Luni, 24 octombrie 2016, 15:50)

    zaboo [utilizator]

    de cand zic sa lase "investitiile" in masini tari si sa bage bani in pregatire? tocmai mi se da dreptate...
    • +4 (12 voturi)    
      Felicitări (Luni, 24 octombrie 2016, 16:11)

      Ionut.D [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

      pentru participare, dar din pacate ai pierdut.
      Simona are bani si pentru pregatire si pentru multe multe masini tari !
      Intre zaboo si Simona Halep, cea din urma va castiga mereu ! La revedere !
      • -8 (14 voturi)    
        vezi? de-aia esti si ramai (Luni, 24 octombrie 2016, 16:32)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Ionut.D

        un loser!
      • +1 (9 voturi)    
        si au facut-o masinile tari nr 1? (Luni, 24 octombrie 2016, 16:35)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Ionut.D

        NU! ASTA e rezultatul firesc al imbecilitatii din "logica" ta de mai sus
      • +2 (2 voturi)    
        Posibil sa castige doar bani (Luni, 24 octombrie 2016, 16:38)

        Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui Ionut.D

        Sau hai sa spun ca pana acum a castigat doar bani....mutarea in Australia o sa ii fie benefica, pt mentalitate....banii nu or sa mai conteze daca sta acolo destul.
    • 0 (4 voturi)    
      De vreo luna a anuntat ca n-o sa se mai (Luni, 24 octombrie 2016, 21:06)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

      pregateasca in tara, nu te mai impauna atata !
      • -2 (2 voturi)    
        eu zic asta de un an! (Luni, 24 octombrie 2016, 22:40)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        nu mai bate campii
        • +1 (3 voturi)    
          Tu sigur o "injuri" de un an si-i numeri (Marţi, 25 octombrie 2016, 0:44)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

          masinile !

          PS. Si ne capiezi de cap !
          • 0 (2 voturi)    
            bine, muppet! (Marţi, 25 octombrie 2016, 1:31)

            zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            roll over!
          • 0 (0 voturi)    
            Erata : In loc de "Tu singur" se va citi (Marţi, 25 octombrie 2016, 1:41)

            Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            "Tu singura", pt a exclude discriminarea de gen de care as putea fi acuzat !!
  • 0 (4 voturi)    
    Pare a dori sa faca din anul 2017 cel mai bun an (Luni, 24 octombrie 2016, 21:14)

    Susufler0 [utilizator]

    al carierei sale !
    Bravo ei pt hotararea luata !

    Iar Cahill pare a fi omul potrivit sa scoata o campioana din Simona !
    • -2 (2 voturi)    
      EA trebuie sa faca asta (Luni, 24 octombrie 2016, 22:21)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      tot nu pricepi????? ea trebuie sa calauzeasca toate resursele ei: financiare, fizice, emotionale si de care or mai exista cu indarjire si perseverenta! si cheia: THINK BIG! toate ii sunt la indemana, nu are nevoie de nimeni ca sa ajunga sus! DEPINDE DE EA!
      • +1 (1 vot)    
        Mai lasa-ma cu "nu are nevoie de nimeni" ! (Marţi, 25 octombrie 2016, 0:50)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

        Totdeauna e nevoie sa stii macar ca e cineva cu gandul la tine !

        Nimic nu se poate face absolut singur, sportul de performanta cu atat mai mult.

        PS. Sa nu-mi vii acum cu exemplul personal, cumva !
        • 0 (2 voturi)    
          nu pricepi absolut nimic (Marţi, 25 octombrie 2016, 1:07)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          tara de carpe fara nerv, precum am mai zis!
    • 0 (2 voturi)    
      pica para malaiata (Luni, 24 octombrie 2016, 22:42)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      tara de doi lei, aia sunteti si aia meritati! sa faca altul ceva din voi, voi sunteti numai niste muppets fara ambitie si fara nerv... carpe!