​Turneul Campioanelor: Simona Halep, in grupa Rosie - Va juca cu Angelique Kerber, Madison Keys si Dominika Cibulkova

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Vineri, 21 octombrie 2016, 14:09 Sport | Tenis

Turneul Campioanelor, editia din 2016
Foto: wtatennis.com
Vineri a avut loc, la "Marina Bay Sands", tragerea la sorti a grupelor de la Turneul Campioanelor, competitiei care reuneste la Singapore (intre 23 si 30 octombrie) cele mai bune opt jucatoare din circuitul WTA.

Citeste aici o ampla PREZENTARE a Turneului Campioanelor.


Grupa Rosie: Angelique Kerber, Simona Halep, Madison Keys, Dominika Cibulkova.

Grupa Alba:
Agnieszka Radwanska, Karolina Pliskova, Garbine Muguruza, Johanna Konta/ Svetlana Kuznetsova

Primele doua clasate din fiecare grupa se vor califica in semifinale.



Transmisie tv in Romania: Digisport, Dolcesport - direct. HotNews.ro LiveText.

Diferenta de fus orar intre Bucuresti si Singapore este de 5 ore. In momentul in care in Capitala este ora 09:00, la Singapore este ora 14:00.

Simona Halep, rezultate directe cu adversarele de la Turneul Campioanelor

Simona Halep vs Angelique Kerber 4-3
Simona Halep vs Madison Keys 4-1
Simona Halep vs Dominika Cibulkova 2-3

Ce a spus Simona Halep inainte de tragerea la sorti

"Ma simt foarte bine, am amintiri frumoase de la Singapore. Cea mai frumoasa amintire de aici este cea leagata de victoria impotriva Serenei Williams (n.r. din 2014, din faza grupelor). De asemenea, imi place foarte mult sa fac cumparaturi. Dupa fiecare victorie, imi cumpar ceva doar pentru mine. Sper sa pot sa am ocazia sa imi achizitionez diverse lucruri in aceasta saptamana la Singapore" - Simona Halep, in momentul prezentarii de la "Marina Bay Sands".

Simona Halep, in timpul festivitatii tragerii la sorti:



Locul de desfasurare: Singapore Indoor Stadium

Proprietar: Guvernul din Singapore. Arena a fost inaugurata pe 31 decembrie 1989 si renovata in 1998. Costurile constructiei: 90 de milioane de dolari. Arhitect: Kenzo Tange (a murit pe 22 martie 2005, la 91 de ani). Capacitate maxima: 12.000 de locuri. A mai gazduit Turneul Campioanelor in 2014 si 2015. Suprafata: hard. Directorul competitiei: Melissa Pine.



Grupa Rosie:




Grupa Alba:



Citeste mai multe despre   











Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
8006 vizualizari
  • +16 (16 voturi)    
    Simona e cea mai draguta :) (Vineri, 21 octombrie 2016, 14:23)

    Patrula10000 [utilizator]

    Succes, Simona!!!
    • +11 (11 voturi)    
      ..sincer da (Vineri, 21 octombrie 2016, 14:52)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui Patrula10000

      insa gusturile nu se discuta...

      Sper sa termine grupa pe 2 daca nu pe 1 si sa joace finala

      Succes
    • 0 (2 voturi)    
      discutabil (Sâmbătă, 22 octombrie 2016, 14:07)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Patrula10000

      beauty is in the eye of the beERholder
      mie mi se pare ca nu e nimic de capul ei la capitolul asta - da' poate n-am baut destul
  • -14 (20 voturi)    
    Simo stim ca poti ! (Vineri, 21 octombrie 2016, 14:39)

    Plagarus [utilizator]

    Te asteapta drapelul pt. urmatoarea olimpiada.
  • +6 (10 voturi)    
    Cred ca grupele sunt echilibrate ! (Vineri, 21 octombrie 2016, 15:04)

    Susufler0 [utilizator]

    Simonei i-ar fi fost la fel de greu sau de usor in oricare dintre ele !

    Misto, ca se gandeste la cumparaturi si nu la altceva !
    • +2 (2 voturi)    
      esti ok? (Vineri, 21 octombrie 2016, 17:39)

      Europiu [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Sunt un pic ingrijorat, prietene sufleur, pentru ca ti-au disparut PS-urile in ultima vreme. :)
      • +2 (2 voturi)    
        Sunt bine, nu-ti fa griji ! (Sâmbătă, 22 octombrie 2016, 0:29)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Europiu

        De fapt ultima propozitie din comentariu trebuia sa
        fie PS-ul. Am fost un pic neglijent.

        PS. Btw, cum mai stai cu timpul (perioada) de injumatatire ?
        • +1 (1 vot)    
          rau (Sâmbătă, 22 octombrie 2016, 14:06)

          Europiu [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          cu cat imbatranesc, cu atat se reduce... :)
  • -5 (5 voturi)    
    Aice vorbim de primele 8 jucatoare din lume:))) (Vineri, 21 octombrie 2016, 16:07)

    Lucian Ilea [utilizator]

    si daca se intalnesc primele 150-250 poate sa fie orice rezultat
    oricum ar fi fost grupele ar fi fost acelasi lucru
    mda se spune ca Maria Sharapova si Serena Williams is din alta liga
    da ele nu joaca
    va castiga Artemis
  • +4 (8 voturi)    
    Daca joaca de placere .... (Vineri, 21 octombrie 2016, 16:43)

    Fileu_de_Poveste [utilizator]

    si nu simte presiunea, ar putea face ceva frumos.
    Altfel, chiar si fara participarea Williamsova o ia pe coaja.
    Daca castiga, va fi cat un GS. Va putea apoi sa ia un GS, pt ca va stii cum sa fie pregatita pt finale cu mize.

    E sansa ta Simona - Succes
  • -1 (7 voturi)    
    Kerber e cea mai eleganta (Vineri, 21 octombrie 2016, 18:19)

    Locke Lamora [utilizator]

    Muguruza cea mai scumpa. Mnehhh, s-au dus anii cand Ana facea legea.