Horia Tecau: "E o chestiune de timp pana cand Simona Halep va castiga un Grand Slam si va ajunge numarul unu"

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 9:17 Sport | Tenis

Simona Halep si Horia Tecau
Foto: Agerpres
Horia Tecau a dialogat cu presa, castigatorul Wimbledonului din 2015 atingand subiecte precum parteneriatul cu Jean-Julien Rojer, faptul ca si-ar dori sa mai participe la o editie a Jocurilor Olimpice, ideea de a evolua din nou alaturi de Florin Mergea si traseul pe care crede el ca il va avea Simona Halep in circuitul WTA. "E o chestiune de timp pana cand Simona Halep va castiga un Grand Slam si va ajunge numarul unu", a fost de parere Horia.

Despre Simona Halep

"Cred ca pentru Simona este doar o chestiune de timp pana va castiga primul Grand Slam, pana va ajunge numarul unu. Cred ca joaca la un nivel inalt, constant si cu siguranta dupa ce va avea o victorie asupra Serenei Williams sau un turneu de Grand Slam, va urma o serie mai lunga" - Horia Tecau.

Ar mai juca la dublu mixt cu Simona

"Nu stiu cat isi doreste ea sa mai joace la mixt pentru ca se concentreaza foarte mult pe simplu. E greu cand ai ca obiectiv castigarea unui Grand Slam la simplu si ajungi intr-un sfert de finala vrei sa te odihnesti sa te recuperezi pentru urmatorul meci, nu sa intri la mixt. E mai greu sa participi in doua probe. Daca ii va face placere si va dori sa reintre in proba de mixt, putem juca impreuna" - Horia Tecau.

Despre cat va mai juca Serena Williams

"Cred ca un an, maxim doi va mai juca. Cred ca a ajuns la o saturatie fizica si mentala. Stiu ca isi doreste sa depaseasca recordul lui Graf la numarul de Grand Slamuri, dar e greu. Cu cat inainteaza in varsta e cu atat mai greu" - Horia Tecau.

Macinat de accidentari

''Mi-ar placea foarte mult sa pot sa joc, chiar peste doua saptamani, dar China cu siguranta iese din discutie, m-am retras deja de la turneele din Beijing si Shanghai. Obiectivul acum este sa ma refac pentru Stockholm, Viena si Paris. Am o orteza pe care o port ca sa imi protejez fractura suferita in timpul turneului de la New York (US Open, n. red.). La inceputul turneului eram ușor accidentat, dar fiind un turneu de Grand Slam am luat decizia sa incerc sa joc si jucand trei meciuri am suferit o fractura. De aproape patru saptamani sunt in refacere, iar peste doua saptamani o sa mai fac o investigatie sa vad exact cum s-a lipit acolo osul caci pana cand nu se vindeca 100%, ca sa pot juca la capacitate maxima, nu o sa revin pe teren, indiferent ce turnee voi rata din circuit. Fac tratament de doua ori pe zi, incerc sa accelerez refacerea cat pot de mult, ca sa revin. Eu sunt optimist și ma vad jucand la Stockholm, dar peste doua saptamani voi afla sigur'' - Horia Tecau.

Despre parteneriatul cu Florin Mergea

''Bineinteles ca in cursul acestui an cand am jucat impreuna cu Florin Mergea, si dupa castigarea medaliei de argint la Olimpiada, imi veneau ganduri de a juca impreuna, de a face o echipa impreuna, dar parteneriatul meu cu Jules (Jean-Julien) Rojer consider ca nu l-am incheiat. Anul asta a fost plin de provocari fizice, am avut amandoi multe accidentari. Poate a fost rezultatul anului 2015 in care am tras foarte mult, ne-am implicat foarte mult si ne-am simtit foarte obositi la inceputul anului acesta. Deja, mergand in Australia eram usor obositi si nerefacuti fizic. Pentru ca am continuat sa jucam au urmat cateva accidentari si nu am reusit sa jucam la capacitatea noastra la turneele importante. Cred ca 60% din an am fost accidentati, ori eu ori el, si nu am putut juca asa cum ne-am dorit. Comunicarea a fost buna, numai ca pe terenul de tenis nu ne-am putut antrena cum am facut-o pana acum si s-a vazut si in meciuri. (...) Am hotarat sa lucram in continuare la parteneriatul nostru; consider ca daca vom fi sanatosi, si atunci cand vom fi sanatosi, vom urca din nou in top. Vom castiga in continuare turnee de Grand Slam'', a conchis Horia Tecau.



Citeste mai multe despre   











Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
2730 vizualizari
  • +2 (16 voturi)    
    Timpul zboara,anii se aduna si....raman regretele (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 9:44)

    Plagarus [utilizator]

    Poate pe la sfarsit de cariera,cine stie ?
  • +1 (27 voturi)    
    Prea putin probabil (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 10:28)

    Walking_dead [utilizator]

    Halep este deja pe partea descendenta a curbei carierei. A fost in virft cind era pe locul doi. Nu trebuie sa se supere nimeni, atit poate ea. Corpul ei nu este facut pentru tenis. Ea a incercat cu diferite trucuri, printre care si micsorare de sini, sa mai elimine din handicap, dar statura si masa musculara sunt mult inferioare celorlalte jucatoare. Mai are si ea cite-o zi norocoasa, insa pe termen lung nu poate fi vorba de performanta.
    • +4 (6 voturi)    
      De acord (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 14:07)

      batmanss [utilizator] i-a raspuns lui Walking_dead

      Cu toate ca mi-a mai dat cate o lacrima de bucurie cand Halep castiga si urca in ranking , nu cred ca va ajunge vreodata numărul 1. Poate printr-o conjunctura fericita dar putin probabil, celelalte jucătoare fiind net superioare din punt de vedere fizic. Oricum merita toata stima pentru locul unde a ajuns si pentru ca a îndulcit putin imaginea Romaniei in lume .
      • -2 (4 voturi)    
        Zici? (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 14:43)

        vine [utilizator] i-a raspuns lui batmanss

        Da? Si cine o s-o opreasca? :)
        • -2 (8 voturi)    
          "valoarea" ei (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 15:31)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui vine

          nimic altceva
          • 0 (10 voturi)    
            ??? (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 15:50)

            vine [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

            Valoarea ei s-o opreasca? Stii ca e pe locul 3 anul asta, da? Stii ca Serena nu mai este ce-a fost, da? Stii ca cea care e pe locul 1 este condusa de Simona cu 4-3, da? Stii ca Simona poate sa bata orice jucatoare din top 10, da? Sau poate habar n-ai de tenis si te bagi ca musca-n balegar :)
            • +2 (2 voturi)    
              LOTS OF MAYBES (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 20:14)

              Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui vine

              Dream on, dream on, beibi.
            • 0 (4 voturi)    
              aoleu!!! (Duminică, 2 octombrie 2016, 6:09)

              exilatul [utilizator] i-a raspuns lui vine

              parca ai fi din acelasi "neam" cu "regele" si cu "ciobanul analfabet"..ca nu inteleg de ce sari la gitul celor care o critica...
            • +2 (4 voturi)    
              Multi romani care habar n-au cum (Duminică, 2 octombrie 2016, 10:18)

              dbdb [utilizator] i-a raspuns lui vine

              se iau punctele in WTA, nu mai vorbesc ca n-au habar deloc de tenis, care comenteaza aiurea, numai pentru ca n-o plac pe Halep. Multi, multi! In primul rand ca locurile in WTA se ating si in urma unei combinatii inspirate de participari la competitii care "aduc puncte". Multi ii reproseaza lui Halep ca n-a participat la un turneu sau altul, dupa "bunul cap" al alora care vad competitile din tenis ca fiind niste turnee la care ar fi trebuit sa participe, ca asa vor ei, fara sa inteleaga cum se stang punctele in WTA. In al doilea rand, dupa informatiile aparute de curand, atat Serena W. cat si alte jucatoare au avut derogari la "tratamente" medicamentoase de-a lungul anilor si singura diferenta fata de cele gasite dopate in multe cazuri e ca ele au avut "scutire" medicala oficiala pentru "tratamentele" respective. Aici e o "buba" interesanta, sper ca in viitor sa se clarifice aspectele astea si ca performantele unei sportive (sportiv) sa fie mai presus de orice banuiala in ceea ce priveste ajutorul "medicamentos". In al treilea rand, lui Halep i se reproseaza tot ce le trece prin cap respectivilor, inclusiv "iubirea de arginti" insa niciodata nu li se atribuie aceeasi iubire de arginti celorlalte jucatoare, multe platite mai bine decat Halep, la o performanta sub a celei a lui Halep. O prostie ca asta n-am mai intalnit - daca nu inteleg respectivii ca partea materiala constituie o motivatie foarte puternica pentru performanta sportivilor din tenis, e clar ca astia chiar nu inteleg nimic din sportul actual. E valabil pentru toti sportivii din tenis, daca premiile n-ar fi atat de consistente, n-am vedea atata dezvoltare la acest sport, ca in prezent. Si nici competitie pe masura celei de azi.
    • +1 (5 voturi)    
      Oricine e facut pt tennis (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 16:09)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui Walking_dead

      Doar ca la statura ei, e dificil sa joci cu camile. Dar macar de ar avea joc complet, ca au mai fost jucatoare mici, Hingis de ex, dar aia era manace, Halep "da in ea", doar.
      • 0 (2 voturi)    
        Oamenii mici de statura sunt mai iuti (Duminică, 2 octombrie 2016, 3:00)

        Lucian Ilea [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

        ei se misca mai repede pe teren
        loviturile lor sunt mai tehnice
        de aceea la gimnastica si fotbal se prefera jucatorii si sportivele mici de statura
        • 0 (0 voturi)    
          Pff.. (Duminică, 2 octombrie 2016, 22:10)

          ismail paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Lucian Ilea

          La tenis, nu poti fi mai iute decat mingea.
  • 0 (8 voturi)    
    in sfarsit suntem de acord... (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 13:13)

    mitocanu [utilizator]

    bravo walking dead...halep va castiga un grand slam peste vreo 10 ani (cum spune tecau-o chestiune de timp)...si se va retrage din tenis de pe locul 1....adica tot peste 10 ani...am uitat esentialul: nu la simplu ci la dublu mixt Simona_Tecau....
  • +5 (13 voturi)    
    noroc cu (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 14:10)

    berenger [utilizator]

    experții din subsolul hotnews care înțeleg tenisul mult mai bine decât unul ca horia tecău...
    • -5 (13 voturi)    
      ce nu pricepi tu (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 14:42)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui berenger

      este ca orice om are dreptul la o parere (iar asta nu da dreptul unui ghertoi sa il blesteme ca nu avea dreptul sa se fi nascut daca nu o sustine pe marea diva) si ca, pana acum, halepul a demonstrat ca noi - astia care nu ne prea pricepem - avem dreptate! NU e numarul 1 mondial si NU a castigat nimic mare!! chiar ma gandeam ca poate nici nu mai e nevoie sa mai spunem nimic - ca va e suficienta pedeapsa ce rezultate obtine (pseudo)campioana
      • +3 (13 voturi)    
        iar ceea ce nu (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 14:52)

        berenger [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

        pricepi tu e că toată schimonoseala ta e doar ură și răutate.
        • -3 (13 voturi)    
          "schimonoseala" mea (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 15:30)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui berenger

          se cheama REALITATE, nene... priveste atent REZULTATELE si compara-le cu cele ale campionilor adevarati! sau viseaza in continuare la starleta fara rezultate, cred ca te mangaie gandul... poate nu numai =))
          • +1 (7 voturi)    
            Realitate? (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 15:54)

            vine [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

            Prietene, e doar ură şi invidie, nu e nicio realitate.
          • +3 (7 voturi)    
            iar realitatea mea, „nene”, (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 16:04)

            berenger [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

            spune că eu m-aș bucura dacă naționala de fotbal a româniei ar ajunge în semifinale de campionat mondial, sau dacă vreo echipă românească de fotbal ar ajunge, constant, în elita europeană a fotbalului - căci astea sunt performanțele simonei halep în sportul ei. nu doar că m-aș bucura, dar aș ieși în stradă la fiecare victorie și aș sărbători asta. bineînțeles, aș fi supărat, când cei mari, cu tradiție și forță, ne-ar trânti ușa în nas înainte de a pune mâna pe trofeu, dar în niciun caz nu aș decreta scârbit că oameni capabili de asemenea performanțe, cu atât de multe forțe potrivnice, sunt niște nimeni. tu ce-ai face dacă românia ar ajunge în semifinale de campionat mondial la fotbal? în locul încrâncenării tale, eu prefer să mă bucur.
            • 0 (4 voturi)    
              "realitatea" ta e.. (Duminică, 2 octombrie 2016, 6:20)

              exilatul [utilizator] i-a raspuns lui berenger

              tulbure ca si sansa nationalei de fotbal de a ajunge in primele 4 echipe din lume...si daca iesi in strada sa te bucuri, ai grija sa ...stai pe trotuar...ca sa nu te calce ...avionul...
              • +1 (3 voturi)    
                nu! (Duminică, 2 octombrie 2016, 13:01)

                berenger [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

                realitatea e că simona halep a făcut deja ce naționala de fotbal doar poate visa. iar ce e tulbure e răspunsul tău, fără nimic coerent în el.
                • -2 (2 voturi)    
                  Pff (Duminică, 2 octombrie 2016, 22:12)

                  ismail paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui berenger

                  Terminati cu prostiile astea pseudo-nationaliste. Halep a facut pentru ea si buzunarul ei.
                  • +1 (1 vot)    
                    sigur, (Luni, 3 octombrie 2016, 6:22)

                    berenger [utilizator] i-a raspuns lui ismail paine de circ

                    doar restul sportului de performanță se practică pe pietricele.
          • -2 (8 voturi)    
            Lasa-i, ca ei atata mai au (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 16:11)

            Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

            pe Halep....si in curand Cumintenia Pamantului.
            • +1 (7 voturi)    
              ce trist ești (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 16:28)

              berenger [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

              tu n-ai nimic.
              • -1 (5 voturi)    
                Dar are dreptul liber de a se exprima (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 18:32)

                potaissa [utilizator] i-a raspuns lui berenger

                si fara sa fie rupt de realitate, nu?
                Tocmai acesta fiind farmecul ideii democratice, sa gandeasca fiecare ce vrea.
                Si de unde stii ca n-are el mai mult ca tine? De exemplu un orizont mai larg.
                • 0 (4 voturi)    
                  dreptul la liberă exprimare (Duminică, 2 octombrie 2016, 7:37)

                  berenger [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

                  e una, discursul urii e cu totul altceva. democrația e despre respect, nu despre ură și dispreț gratuite. și am trecut prin prea multe prin viață ca să știu că răutatea gratuită nu vine niciodată dintr-un „orizont mai larg”, ci din neîmplinire, ratare și frustrare. a exulta când altul e trist nu arată libertate de gândire, ci doar o gândire limitată și închistată.
                  • 0 (4 voturi)    
                    Foarte frumos spus (Duminică, 2 octombrie 2016, 14:11)

                    blablavertical [utilizator] i-a raspuns lui berenger

                    Ma bucur sa vad ca mai sunt pe-aici si oameni care gandesc si care pot exprima opinii coerente si inteligente, nu doar frustrati macinati de ura si invidie care jignesc in numele 'libertatii de exprimare'.
                  • +2 (6 voturi)    
                    Eu am inteles, desi cam greu (Duminică, 2 octombrie 2016, 15:24)

                    potaissa [utilizator] i-a raspuns lui berenger

                    (gramatica ta fiind sub toata critica.Dar ma rog..)
                    Ce n-ai inteles tu inca , e ideea democratiei.
                    Nu trebuie sa fim intotdeauna de acord. Si trebuie sa acceptam si alte pareri. In masura in care ramanem in limitele unei discutii civilizate.
                    (Greu, nu? :) )
                    Revenind la ura si jigniri, citeste ce-ai postat matale mai sus.
                    Bafta!
                    • -1 (7 voturi)    
                      mda (Duminică, 2 octombrie 2016, 16:36)

                      berenger [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

                      între „ce n-ai înțeles tu încă” și „e ideea democrației” nu se pune virgulă, asta apropo de „gramatica mea sub toată critica”. și nici spațiu după virgulă. ca să nu mai vorbesc de lipsa diacriticelor... de fapt, te provoc să-mi arăți o greșeală gramaticală în tot ceea ce scriu (în afară de lipsa majusculelor, care e asumată).
                      în rest, confunzi dreptul de a nu fi de acord cu dreptul la bullying, iar asta spune totul despre tine. și scuză-mă că nu-mi placi, dar spre deosebire de tine, chiar am motive: felul cum gândești nu te face o persoană plăcută.
                      • +2 (6 voturi)    
                        Nu ti-am cerut sa ma placi (Duminică, 2 octombrie 2016, 18:05)

                        potaissa [utilizator] i-a raspuns lui berenger

                        ci doar sa mai respecti si tu parerile altora. Nu mai mult, nici mai putin.
                        • 0 (8 voturi)    
                          respectul se câștigă, (Duminică, 2 octombrie 2016, 18:47)

                          berenger [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

                          nu se cerșește. o opinie argumentată și de bun simț se impune de la sine. una ce trădează carențele de caracter ale autorului ei, nu poate atrage respect, ci doar milă sau dispreț
                          • +1 (5 voturi)    
                            Pai daca incepem cu bunul simt (Luni, 3 octombrie 2016, 10:13)

                            potaissa [utilizator] i-a raspuns lui berenger

                            inseamna ca pe tine n-are cum sa te respecte nimeni. Mai citeste-ti posturile.
                            • +1 (3 voturi)    
                              discuția a deraiat (Luni, 3 octombrie 2016, 10:55)

                              berenger [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

                              și se oprește aici. sunt sătul de moftangii români cărora le pute performanța altuia și mai au și pretenția să fie respectați pentru asta.
              • -1 (5 voturi)    
                Am destule, real things (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 20:15)

                Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui berenger

                nu iluzii.
                • 0 (4 voturi)    
                  dac-ai avea destule (Duminică, 2 octombrie 2016, 7:37)

                  berenger [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

                  n-ai denigra visele altora
                • 0 (2 voturi)    
                  Destule - ce? (Luni, 3 octombrie 2016, 1:30)

                  Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

                  Scuze, am pierdut sirul.
                  Nu te refereai la alea 5-6 pseudonime sub care tot postezi pe-aici, nu?
                  Ah, da, stiu, tu esti canadianul care castiga un sfert de milion pe an si joaca tenis pe nu stiu unde si, in timpul liber, incearca sa ne lumineze pe noi, prostii din Romania...

                  Tu esti, adevarat?
          • +1 (1 vot)    
            Tu nu stii de performante (Duminică, 2 octombrie 2016, 3:03)

            Lucian Ilea [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

            crezi doar in castigari de Grand Slemuri
            dar la turneele Premier si Premier 5 si Premier Mandatory
            castigatorul ia 900-1000 de puncte si 500000-un milion de dolari
            deci sunt perfect comparabile cu GS-urile
            un castigator de Madrid ia tot atata cat un finalist de GS
            esti un ignorant prietene
            lumea e mult mai vasta decat iti imaginezi tu
            de aia Simona a zis ca poate nu castiga un GS dar pe locul 1 va ajunge cu siguranta
      • 0 (4 voturi)    
        Bucurie (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 18:34)

        vine [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

        Ce mai mare nedumerire a mea este de ce haterii se bucura pentru esecurile Simonei. O fi din cauza invidiei ca ei n-au realizat nimic in viata?
        • -1 (1 vot)    
          PFf (Duminică, 2 octombrie 2016, 22:14)

          ismail paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui vine

          Mai rai decat prietenii imaginari.. sunt dusmanii imaginari. Sa fim seriosi, nu da nimeni doi lei pe Halep si nici ea pe noi.
      • +1 (1 vot)    
        Mda, asta chiar ar fi o chestie... (Luni, 3 octombrie 2016, 1:26)

        Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

        ... sa nu mai spuneti "voi" nimic.
        Dar, evident, e o speranta desarta.
        Altfel, mitocania e intrutotul de partea dvs., nimeni nu va interzis nimic, nu va mai victimizati degeaba.
  • 0 (10 voturi)    
    Wști amabil, Horia (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 15:07)

    LianBerthold1 [anonim]

    But it won't happen, din păcate.
    • +1 (5 voturi)    
      De ce? (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 15:55)

      vine [utilizator] i-a raspuns lui LianBerthold1

      Pe ce te bazezi cand spui asta?
      • 0 (2 voturi)    
        Păi, pe faptul că ... (Duminică, 2 octombrie 2016, 0:14)

        LianBerthold1 [anonim] i-a raspuns lui vine

        ... Tecău chiar a fost amabil.
        • -1 (3 voturi)    
          Logica de fier :) (Duminică, 2 octombrie 2016, 2:07)

          vine [utilizator] i-a raspuns lui LianBerthold1

          E o fractura logica in rationamentul tau. Ce legatura are amabilitatea lui Tecău cu concluzia trasa de tine?
      • -1 (1 vot)    
        Eu zic ca... (Duminică, 2 octombrie 2016, 22:15)

        ismail paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui vine

        Tecau vrea sa i-o traga...
  • +3 (7 voturi)    
    poate castiga un gs, sau mai multe (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 16:36)

    simur [utilizator]

    in decursul timpului, multe gs s-au castigat si prin conjunctura (n factori)

    nu as miza in defavoare doar statura, ci mai ales progresul tehnologic al echipamentului de joc (racheta in principal, cele vechi de lemn atenuau forta loviturilor jucatorilor) ... vezi acum la baieti unde a devenit ultrarapid

    hai simona, te urmarim cu speranta!!
  • -1 (5 voturi)    
    Cu o conditie... (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 17:40)

    anion [utilizator]

    .. sa nu ajunga in finala Kvitova, Kerber, Konta (urmareste Open Beijing 2016), Muguruza, Sharapova, etc., adica forta plus tehnica fata de tehnica.
    • +1 (3 voturi)    
      H2H (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 18:32)

      vine [utilizator] i-a raspuns lui anion

      Macar stii care sunt h2h-urile intre Simona jucatoarele enumerate de tine? Sau macar stii ce-i ala h2h?
    • +1 (1 vot)    
      pai... (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 21:22)

      simur [utilizator] i-a raspuns lui anion

      ...da, este unul dintre factori, mai nou si pliskova, .... sau se elimina intre ele, ....sau joaca mai slab in acea finala etc
  • +1 (5 voturi)    
    O solutie? (Duminică, 2 octombrie 2016, 7:48)

    hotnewsfil [utilizator]

    Este necesar ca Simona sa isi insuseasca si 'transformarea brusca, violenta, a apararii in atac'. Cu jocul ei bland, gratios nu va reusi sa le invinga pe violentele gen Serena, Kvitova.