VIDEO JO 2016: Jucatorul sarb de tenis Novak Djokovic a fost eliminat inca din primul tur. A iesit de pe teren in lacrimi

de Carla Dinu     HotNews.ro
Luni, 8 august 2016, 8:32 Sport | Tenis

Djokovic, invins de Del Porto, dupa un meci dramatic
Foto: Facebook
Sarbul Novak Djokovic, nr.1 mondial si castigator al douasprezece turnee de Grand Slam, a fost eliminat in primul tur al turneului olimpic al Jocurilor de la Rio. El a fost invins luni dimineata in doua seturi cu 7-6 , 7-6 de argentinianul Juan Martin Del Potro.

Un scenariu care sigur i-a amintit lui Djokovic de un alt episod trist din cariera: Jocurile Olimpice de la Londra din 2012. Del Potro, castigator al US Open 2009, fost numar 4 mondial, cazut acum pe pozitia 145, venise fara prea mari sperante la Rio, scrie AFP.

Novak care isi vede amanat iar visul de a lua si aurul olimpic a izbucnit in plans cand a parasit terenul.

Djokovici incerca sa obtina medalia de aur la Jocurile Olimpice, cea mai mare absenta dintr-un palmares care contine deja toate titlurile de Mare Slam. Numarul 1 mondial era considerat marele favorit cert pentru aceasta performanta, mai ales ca Del Potro a fost nevoit sa stea 40 de minute blocat intr-un lift care nu functiona in Satul Olimpic.




Citeste mai multe despre   











Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
7717 vizualizari
  • +5 (7 voturi)    
    trei mari (Luni, 8 august 2016, 9:02)

    victor L [utilizator]

    tenismeni am vazut plingind dupa infringere:
    - Federer la Melbourne;
    - Murray la Wimbledon;
    - si acum Djokovic.
  • -15 (17 voturi)    
    marea jucatoare ROMANA (Luni, 8 august 2016, 9:29)

    chiuariu [utilizator]

    halep nu va plange niciodata dupa o eliminare la jocurile olimpice. nici chiar la una mai marunta, de gen fed cup. bine, asta in cazul halucinant cind va ajunge sa jocace acolo.
    • -4 (8 voturi)    
      pai.. (Luni, 8 august 2016, 10:28)

      ismail paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui chiuariu

      de ce sa planga? sa planga daca nu-si mai ia banii... ca doar pentru asta joaca. si mi se pare corect.
    • +4 (10 voturi)    
      lasa, bre (Luni, 8 august 2016, 10:30)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui chiuariu

      Las' c-o antrenezi pe fi-ta si ne va reprezenta ea la olimpiada.
      E viata ei, ea decide daca risca sau nu, ce treaba ai tu din biroul tau sa-si programezi viata si viata profesionala? Iti datoreaza ceva? I-ai platit orele de tenis, i-ai platit biletul de avion sau camera la hotel?
    • +5 (9 voturi)    
      Halep e in top 3 mondial (Luni, 8 august 2016, 10:30)

      banel [utilizator] i-a raspuns lui chiuariu

      Tu in ce domeniu esti in top 3 (fie el si local)?
    • +6 (8 voturi)    
      unde dai (Luni, 8 august 2016, 10:34)

      mita sucila [utilizator] i-a raspuns lui chiuariu

      ...si unde crapa
      interesant pt tine sa sapi pt a afla de unde halul asta de frustrare care te face sa discuti despre halep, cand e vorba de djoko
      haterii halep au devenit uluitor de ieftini
  • -12 (16 voturi)    
    mda... (Luni, 8 august 2016, 9:37)

    liviu_ [utilizator]

    numaru 1 mondial, plange ca nu a luat aurul olimpic
    halep... nu vine (cica) din cauza virusului zika.

    e o oarecare diferenta...
    • 0 (4 voturi)    
      diferenta (Luni, 8 august 2016, 11:00)

      victor L [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      este ca tu ai doar un neuron, si nu poti intelege.